Skip to Content

<

Community Celebration Event - zasmejme sa spolu

A cache by 9264 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 31 May 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

31 May 2020, 14:00 - 16:00

Nie je nič smutné na tom, že nenachádzaš jediný dôvod na smiech. Veď ten najkrajší smiech je bez akéhokoľvek dôvodu! Ďakuj teda za ten dar, ak ti Boh dôvody vzal. Čo by ostatní dali za to, keby sa mohli smiať len tak, bez logického dôvodu. Oni potrebujú dôvody, ich smiech musí byt zabalený do dôvodu, je to určitý druh obchodu život im dá dôvod a oni dajú kúsok smiechu... No s dôvodom na smiech ide ruka v ruke i dôvod na žiaľ. Ak sa však dokážeš smiať bez dôvodu, celý vesmír sa bude smiať s tebou. Mirko Detko

K oslavám 20 rokov geocachingu som dostal poctu urobiť svoj prvý event. Na ňom sa do sýtosti bezdôvodné zasmejeme.

Čo nás čaká? Rozcvička a smiechocviky. Prineste si pohodlné oblečenie, v ktorom sa vám dobre bude cvičiť a smiať.  Po cvičení skočíme ešte na doplnenie tekutín  do blízkej a obľúbenej krčmičky "Drevená krava".

Limit priestoru je 20 ľudí, tak sa snáď nejako pomestíme.

Kedy? 31.5 2020 od 14:00 do 16:00

Kde? V štúdiu La Joga (La skala) 49.202627, 18.743236

[Add your Community Celebration Event description here.]

Please leave the following text at the bottom of the page, so geocachers understand the limited release of Community Celebration Events.

Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2020. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.