Skip to content

<

JB Trail #17 - GoldenEye

A cache by Le Chiffre & Solitaire Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/22/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


"Bond. James Bond."

Táto séria pozostáva z 25 kešiek a jej hlavným cieľom je pozvať vás na trochu dlhšiu prechádzku. Séria je venovaná FILMOVEJ SÉRII o Jamesovi Bondovi a samotné lúštenie by nemalo zabrať príliš veľa času a námahy.

GoldenEye (1995) je sedemnásty film zo série o tajnom agentovi Jamesovi Bondovi, prvý s Pierce Brosnanom v hlavnej roli a Judi Dench v úlohe M. Bond a agent 006 Alec Trevelyan infiltrujú zariadenie na výrobu chemických zbraní v Archangelsku. Misiu však prežije iba jeden z nich. O 9 rokov neskôr je radarová základňa v Severnej zničená nukleárnym elektromagnetickým impulzom. Ide o mocenské hry generála Urumova ?


Predtým než vyrazíte:

1, Trasa série nepredstavuje okruh. Je vedená hlavne po značených turistických chodníkoch, ktoré ale je potrebné krátko opustiť. Ideálnym dopravným prostriedkom je horský bicykel, resp. 2 autá, jedno odparkované na začiatku, druhé na konci trialu. Samozrejme, je možné využiť aj alternatívne formy dopravy, resp. rozdeliť trasu na viac úsekov.

2, V zime býva blato, v lete zase znepríjemňuje život vegetácia, resp. chamraď typu kliešte, komáre atď., tak na to pamätajte.

3, Drvivá väčšina kešiek sú PET-ky, popr. malé lock-locky. Snažili sme sa ich umiestniť tak,aby úkryt nebol exponovaný. Netreba nič odmontovávať, alebo používať násilie.


MISSION BRIEFING:

1, "James, naši agenti odhalili komplot, ktorého cieľom je napadnúť servery organizácie G.R.O.U.N.D.-SPIK a zničiť všetky uložené údaje. Operáciu údajne naplánoval Le Chiffre spolu so Solitaire, ale pre koho pracujú sa agentom 001 a 002 nepodarilo zistiť. Podľa neoverených informácií, Le Chiffre a Solitaire po sebe zanechali stopu obsahujúcu indície potrebné na odhalenie jeho identity a tým pádom aj na zneškodnenie cieľa. Času je málo, 007, a osud miliónov leží v tvojich rukách !!"   

INITIATE MISSION:

1, "Zvoľ si svoj obľúbený dopravný prostriedok. Ak prídeš svojim Aston Martinom, môžeš ho nechať pri MI6, CIA, alebo KGB. Máš tam aj možnosť sa občerstviť, ale ponuka závisí od ročnej a dennej doby. Medzi centrálami sa môžeš ideálne presúvať horským bicyklom, alebo peši. Po ceste sme Ti spravidla nechali značenie. Naše informácie naznačujú, že Tvoje putovanie nebude okruhom, tak si dobre zváž načasovanie a Tvoje možnosti návratu. Osobne odporúčam možnosť využitia Čachtickej strely, ale buď obozretný, nevylučujem možnosť sabotáže organizáciou S. P. E. C. T. R. E...  Tu si môžeš zistiť viac ohľadne načasovania Tvojej misie: https://www.zsr.sk/pre-cestujucich/vlakove-spojenia-elis/ "

2, "Pamätaj, že v zime (ale nielen) bude blato, v lete zase budeš bojovať s tŕňmi, útočiť na Teba budú kliešte a iná chamraď. Nezabudni na výzbroj !"

3, "Le Chiffre a Solitaire spravidla po sebe zanechali PET-ky, popr. malé lock-locky. Netreba nič odmontovávať, alebo používať násilie."

4, "Zíde sa Ti t.o.o.l., s ktorým sa budeš vedieť nabúrať do celosvetovej siete. Bez neho asi nepriateľskú základňu nenájdeš."

5, "Skôr ako vyrazíš do terénu, musíš sa doma dobre pripraviť. Kde presne Le Chiffre a Solitaire po sebe zanechali stopy presne nevieme."  

MISSION BRIEFING:

"1. Double-0 seven, our agents have discovered that unknown hackers plan to attack the servers of G.R.O.U.N.D.-SPIK and erase all data. The plan was prepared by Le Chiffre together with Solitaire, but the real mastermind behind is also unknown. You have to find clues hidden by Le Chiffre and/or Solitaire to reveal the identity of this villain and unravel his, or her hideout."

INITIATE MISSION:

"1. Based on your preferred vehicle chosen, you can leave your Aston Martin at the MI6, CIA, or KGB HQ. Occasionally, you can also find some refreshments nearby. Your trail has to be conquered either by foot, or with a MTB. We have ensured that the path is most of the time well marked. Be aware though, that it wont be a loop. You better plan carefully your way back if needed. Alternatively, you could hop on Cachticka strela, but we cannot guarantee that S. P. E. C. T. R. E. did not sabotage the train. The schedules can be found in the link above."

2, "The paths can be quite muddy. During the hot season, thorns, ticks, mosquitos will make your life misearble. You can bump into boars. Bears are unlikely, but you never know."

3, "Most of the time youll have to find petlings."

4, "A t.o.o.l. with access to the WWW will be needed."

5, "Dont forget, that we dont know where Le Chiffre & Solitaire have hidden their clues. You have to find that out on your own, before you go outdoors."

 


PASSWORD DECRYPTION:

"James, Le Chiffre a Solitaire zašifrovali polohu svojich stôp. Na prelomenie šifry budeš musieť cestovať po svete a odhaliť, ktoré miesta navštívili. Vieme, že existuje blízky vzťah k danému dielu. POZOR !! Naši nepriatelia zaviedli denné kvóty a môže sa stať, že prístup na stránku môže byť obmedzený. Musíš sa potom vrátiť neskôr. To je však len polovica úspechu. Druhú časť hesla zistíš ak odhalíš správnu odpoveď na zákernú otázku Solitaire. Byť Tebou, orientujem sa podľa UK verzie daného filmu. Aby to nebolo tak jednoduché, Le Chiffre použil svoju mágiu a musíš prelomť jeho kód. Verím, že to zvládneš. Akonáhle budeš mať obe časti hesla k dispozícii, nič Ti nebude brániť nabúrať sa do terminálu C. E. R. T. I. T. U. D. E. Nezabudni. že keď budeš vkladať heslo na otvorenie trezoru, všetky slová, resp. časti hesla spoj podtržníkom. Na veľkosti písmen nezáleží. Dám Ti príklad: HONEY RYDER a BOEING 707 by boli HONEY_RYDER_BOEING_707. Capiche ?? Tak na čo ešte čakáš ?????" 

PASSWORD DECRYPTION:

"James, Le Chiffre and Solitaire have hidden the coords of their clues in a vault. To break the code your mission is to travel the world and visit places they have visited. All we know is that a link to the specific part exists. BE CAREFUL ! Those villains have restricted the access to the website and the puzzle may not always be accessible. Then youll have to come back later... But thats only a half of the story. Madame Solitaire has prepared a vicious question you have to answer to get the second half of the password. If I would be you, I would use trhe UK movie release as a reference. Furthermore, her sidekick, Le Chiffre, encrypted the question. I trust you can break also this code. With both parts of the puzzle in your hand, you can try to hack the C.E.R.T.I.T.U.D.E. terminal. You have to enter the code in the right way. Its not case sensitive, but all words and parts need to be connected with an underscore. Example: HONEY RYDER and BOEING 707 would be entered as HONEY_RYDER_BOEING_707. Capiche ?? Yes ?, So what the hell are you waiting for ? Christmas ??"  


"Tvoja misia sa začína neďaleko od Dubníku, pri Starej Turej."

1.

2, Wnpx Jnqr, ntrag PVN, wr fxhfral irgrena, xgbel oby avrxbyxbxeng mrangl. Nxb fn ibynyn wrub gergvn znamryxn ? (1 slovo)

2, Wnpx Jnqr, n PVN irgrena jnf zneevrq n pbhcyr bs gvzrf. Jung jnf gur anzr bs uvf guveq jvsr ? (1 word)

3., CERTITUDE


GOOD LUCK, JAMES !! NEZABUDNI, TVOJA MISIA JE TVOJE VLASTNÉ RIZIKO. AK SA NIEČO STANE, ALEBO AK BUDEŠ ODHALENÝ, MI6 POPRIE AKÚKOĽVEK VEDOMOSŤ O TEBE.

Posters and movie info: Wikipedia.

Nehynúca vďaka patrí MalejKešerke za jej podporu pri zakladaní série.

Additional Hints (Decrypt)

P.R.E.G.V...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.