Skip to content

<

Setkání na Ostrém vrchu

A cache by Agent_Myšák Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 14 March 2021
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

14 March 2021, 13:00 - 15:00

Výstup na Ostrý vrch

 

V tomto roce, jak již všichni dobře víme, slaví naše krásná hra 20. výročí od jejího vzniku. Díky geocachingu se mnohdy dostaneme na zajímavá a zapomenutá místa, na která bychom se jen těžko jinak někdy dostali, no a o tom to vlastně celé je J

Napadlo mě tedy, co takhle se na jedno tak trochu zapomenuté místo u Berouna vydat v rámci oslavy tohoto výročí? Když jsem před časem náhodou v rámci procházky dorazil na tento vrch, něčím mě prostě okouzlil. Už jen výstup na tento vrchol je tak trochu tajemný, kdy stoupáte po lesní pěšině lemované lavičkami, na kterých už roky nikdo neseděl, a kde nepotkáte za celý den ani človíčka. Když dojdete až nahoru, ocitnete se na místě, kde objevíte základy dřevěné rozhledny, kterou zde nechal vybudovat v roce 1891 průmyslník Martin Dusl. Dále je zde docela příjemné posezení a místy i krásné a netradiční výhledy na město Beroun. Prostě je to místo, kde se tak trochu zastavil čas a přitom je něčím tajemné a zajímavé. Vzhledem k lesnímu porostu je ale výhled daleko lepší v měsících vegetačního klidu. A tak i proto jsem se rozhodl tento event zde pořádat až v tomto ročním období.

Toto setkání je pojato jako taková nedělní procházka pro kačery, co si rádi o neděli trochu protáhnou tělo, nevadí jim vyšlápnout si jeden kopeček a upřednostňují spíš klid a přírodu s pěknými výhledy. Určitě doporučuji vzít na nohy nějakou turistickou obuv, nebo aspoň pevné botasky, přeci jen se půjde po lesních pěšinách.

Budu rád, když se najde pár nadšenců, kteří se rozhodou pro výstup až na vrchol, kde na vás budu čekat a kde se sejdeme a prohodíme pár slov, pokocháme výhledy a vyměníme nějaká ta dřívka apod. Bude k dispozici speciální CWG k tomuto eventu jako poděkování za účast. Je to přeci jen můj vůbec první event, který pořádám, a ještě tak trochu v netradičním pojetí. Budu rád, když se nám i počasí aspoň trochu vydaří a užijeme si příjemné chvíle strávené v přírodě, co by kamenem dohodil od města.

Těším se na setkání!

 

Doporučuji se vydat od parkoviště po červené turistické značce až k rozcestí Beroun - chaty a dále pak po naučné Tallichově stezce (žlutá značka) až k referenčnímu bodu, odkud vede neznačená stezka až na vrchol (na rozcestí Pod Ostrým je uvedena odbočka na vrchol).

Pokud přijedete do Berouna vlakem nebo autobusem, tak stačí jít po zmíněné červené turistické značce trošku déle.

 

Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2020. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.