Skip to content

<

Ķekavas mežā

A cache by artis.spertals Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/20/2020
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Meži ir viena no lielākajām Latvijas bagātībām, tie aizņem aptuveni pusi valsts teritorijas - 52% jeb virs 3,25 miljoniem hektāru (valsts platība ir 6,45), kamēr Eiropas mežainums sastāda tikai 33%. 
Eiropā mežiem bagātākās valstis ir Ziemeļvalstis - Zviedrija un Somija, kur meži sastāda aptuveni 70% no teritorijas. Savukārt pasaulē līdere ir Surinama, kur meži klāj pat 98,3% no teritorijas (šie cipari gan atšķiras dažādos avotos). Arī Mikronēzijā, Gabonā un Šeišelās aptuveni 90% no teritorijas ir meži.

Tomēr uz Surinamu, Mikronēziju vai Gabonu doties nevajadzēs - lai atrastu šo slēpni, tikai nāksies doties mežā. Latvijas mežā, pavisam tuvu Rīgai un vēl tuvāk Ķekavai. Šis ir domāts kā ļoti viegls "park and grab" vai "walk and grab" slēpnis, tikai kādus 20 metrus nost no zemes ceļa.

Tepat blakus ir Ķekavas Jaunie kapi, bet tālāk pa ceļu, sekojot norādei "Līču Pirts" atrodams mini zoodārzs un pirts (pirts līdz 70 cilvēkiem). Šajā mini zoodārzā var redzēt stirnas, vilkus un citus zvērus, taču ieeja ir par maksu un jāpiesakās laicīgi (informāciju var atrast internetā). Stirnas un vilkus gan var redzēt tāpat - caur sētu, ja nu ir vēlme neko nemaksāt un nepieteikties.
P.S. Zvērus vari ieraudzīt arī pirtī, piedzirdot draugus kādās svinībās.

Nedaudz aiz Līčiem ir vēl viena atpūtas vieta - "Ar dabu dabā".

Bet citādi, šis ceļš ir ļoti populārs Ķekavas iedzīvotāju vidū, cilvēki te dodas pastaigā, nūjot un skriet, jo te var baudīt īstu mežu.

First to find (FTF) - Veejaroze 9 minūtes pēc tam, kad slēpnis tika publicēts. yes

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.