Skip to content

<

Zamecky labyrint

A cache by Andy Andrea Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/27/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Už jako malá jsem ráda zkoumala pěšinky, kterými je protkaná zámecká stráň. A nyní zvu i vás, abyste se pokusili tímto labyrintem pěšin podle mých instrukcí projít. Pokud se v bludišti neztratíte a navíc posbíráte všechny indície, budete si moci na konci dojít pro finálku, která není nijak daleko. Na pár místech jsou pěšinky zarostlejší a někde budete muset i ohnout hřbet (proto T3), ale jsou to opravdu jen malé kousky. Velmi doporučuji si listing vytisknout a vzít na cestu s sebou. Procházka i s cestou k finálce a návratem zpět k autu vám zabere asi hodinu a půl.

 

Své plechové miláčky můžete zanechat na náměstí. Po vystoupení se pořádně rozhlédněte, případně si náměstí obejděte. Určitě nebude problém najít informační centrum. Kolik řádků textu je nahoře pod písmenem "i" v zeleném čtverečku? To bude vaše první indicie A. Jeden (A1), dva (A2), nebo tři (A3)?

 

Nyní se vydejte uličkou vzhůru k zámeckému schodišti. (pokud stojíte čelem k íčku, je to hned první ulička vlevo) Vystoupejte k prvnímu odpočívadlu se sochou a zde odbočte na pěšinku vlevo. Jděte strání mírně do kopce, dokud nenanarazíte na rozcestí. Na něm se dejte dolů a vzápětí se ocitnete na kruhové vyhlídce (v současnosti spíše nevyhlídce, výhled je zarostlý). Zde by se sice nabízelo se vás zeptat, co že to za strom stojí uprostřed, bohužel vzhledem k tomu, že biologie nepatřila mezí mé oblíbené předměty, dost pochybuji o tom, že bychom se shodli, tudíž se zeptám trochu jednoduššeji: Jakou barvu má zábradlí na vyhlídce? Žlutou (B1), zelenou (B2), nebo modrou (B3)?

 

Až to zjistíte, vraťte se zpět na rozcestí a nyní pokračujte druhou cestou – už celkem prudce stoupáte nahoru podél zámecké hradby (hradbu máte po levé ruce). Dojděte k místu, kde jsou ve zdi dveře a je zde další rozcestí. Dveřmi ještě nikam pryč neutíkejte a dejte se pěšinou pravo. Stále rovně za nosem jen mírně nahoru, do žádných odboček vlevo vzhůru se nešplhejte, průchod bude čím dál zarostlejší (ale já vás varovala), až vám nakonec pěšina skončí zábradlím (no co se divíte, každý správný labyrint má i spoustu slepých cest). Než se ale začnete prodírat zpět, nezapomeňte se opět podívat, jakou barvu má toto zábradlí. Žlutou (C1), zelenou (C2), nebo modrou (C3)?

 

Tak dobrá, ukážu vám i něco zajímavějšího než zatarasenou cestu. Ještě než dojdete zpět ke dveřím, uhněte pěšinou vpravo vzhůru (jsou tu dvě, obě se o něco výš spojí). Stoupáte opět podél hradby až těsně pod zámek, pěšina se stáčí vpravo a dojdete na docela pěknou vyhlídku. Stromy opět přenecháme botanikům a zůstaneme u našeho oblíbeného zábradlí. Jakou barvu má zábradlí na vyhlídce? Žlutou (D1), červenou (D2), nebo černou (D3)?

 

Pěšina dál je tady opět zatarasená, tudíž nezbývá nic jiného než se vrátit, opět zpět dolů ke dveřím. A tentokrát už šup skrz ně pryč. Dostanete se na trochu větší pěšinku, nikam dolů z ní neuhýbejte, jděte těsně pod zámkem, až dojdete na asfaltovou silničku. Ještě před ní jsou ale dvě lavičky. Jakoupak mají barvu? Červenou (E1), žlutou (E2), nebo zelenou (E3)?

 

Na silničce se dáte vpravo a záhy projdete bránou do zámku. Za ní opět vpravo, procházíte zámeckým nádvořím, až dojdete na hlavní nádvoří s kašnou a výběhem pro médi Dášu a Ludvíka. Nezapomeňte se pečlivě podívat, kteří medvědi jsou právě ve výběhu. Žádný (F1), jen Dáša (F2), jen Ludvík (F3), nebo oba dva (F4)?

 

Jste nahoře nad schody, tak to přímo láká, abyste si ten kopec dali ještě jednou, že jo? No to víte, že jo. Sejděte asi 225 schodů (plus mínus tři, dvakrát je kvůli vám přepočítavat nebudu a k určení místa je přesnost dostačujicí), počítají se i schody v tunelu. Pokud jste sešli až na náměstí, tak jste počítali špatně. Dejte si na zahrádce pivko, a zkuste to znova. Pokud jste ale někde v mezipatře, spíš níž, a je vám místo nějaké povědomé, bude to nejspíš správně. Ze dvou pěšin si vyberte tu, po které jste dnes ještě nešli.

Na jediném rozcestíčku běžte vpravo a pak stále dál (omlouvám se za tu prodíračku, třeba to tu časem kačeři trochu prošlapou), až dojdete ke zdi a dveřím. Jakou mají barvu? Šedočernou (G1), červenohnědou (G2), nebo zelenomodrou (G3)?

 

Nikam pryč dveřmi mi ještě neutíkejte, udělejte čelem vzad, tentokrát si však vyberte vrchnější cestičku, Hned po pár metrech je zas rozcestí, běžte vlevo a hledejte oprýskané lavičky (lavičku). Moc mudlů tu asi nevysedává, co? Kolik jich tu je? (nemyslím těch mudlů, ale laviček) Jedna (H1), dvě (H2), nebo tři (H3)?

 

A šup zas zpátky na rozcestí a tentokrát běžte cestou vlevo nahoru. Brzy se dostanete zpět ke schodišti, toho si však nevšímejte a hned zas pokračujte pěšinou vpravo. Hledejte vyhlídku pod věží. A tady máme kolik laviček? Jednu (I1), dvě (I2), nebo tři (I3)?

 

Že už se vám z toho bloudění točí hlava? Nebojte, vysvobození máte již na dosah. Stačí vystoupat plus mínus 13 schodů a za chvilku se vpravo ve zdi ukáží další dveře. Ted už to máte povoleno. Alou ven.

Pěšina se hned zas rozděluje na dvě pěšiny (obě se žlutým zábradlím), vydejte se po té spodní na další rozcestí. Pokud jste ještě nevybouření, můžete to zde vzít dolů, dát si na Karláku kebab a zas vyběhnout nahoru. Pro ty ostatní bych ale doporučila směřovat kroky spíše vzhůru (přesný popis je zde již zbytečný), zámek vidíte nad sebou a určitě k němu dojdete. Výjděte opět k ohradě s medvědy, tentokrát k její dolní straně. A jak jsme začali, tak taky skončíme. U našeho oblíbeného zábradlí :). Takže, jakou barvu má zábradlí u výběhu (nemyslím ty kovový mříže)? Černou (J1), hnědou (J2), nebo červenou (J3)?

 

A nyní už jen jednoduše spočítáte podle následujícího vzorce souřadnice finálky:

 

N  50º (A) (B + 4). (C + 2) (D - 2) (E + 5)

016º (F - F) (G + 7). (H + 4) (I + 2) (J + 1)

 

Zvládli jste to? Máte spočítáno? Tak honem pro kešku.

Abyste nemuseli chodit cestou necestou, výjděte ze zámeckého areálu na silničku, která pokračuje dál zámeckou alejí, a z ní hned odbočte první nezpevněnou cestou vpravo. Cesta vás dovede téměř ke keši.

Vzhledem k tomu, že se jedná o keš typu letterbox hybrid, v keši naleznete razítko. Razítko není určeno k výměně, prosím neodnášejte ho z keše. Děkuji.

 

(V galerii si můžete prohlédnout několik fotek z procházení trasy.)

 

 

 

Additional Hints (Decrypt)

fzeprx anq znkvcnermrz

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.