Skip to content

<

Community Celebration Event - Tenkrát poprvé

A cache by Azeret6 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 02 August 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

02 August 2020, 16:00 - 18:00

 

Pro někoho je to možná pár týdnů, pro jiného už pěkná řádka let. První keška.

Od té doby jich možná byly desítky, stovky, tisíce, desetitisíce, ale ta první byla jenom jedna. A právě té je věnován dnešní event.

 

Kde se sejdeme? U parníku. Event můžete spojit s nedělní návštěvou nedalekého biotopu, lezecké stěny, minigolfu nebo prohlídkou zvířátek v nedalekém Jižanském dvorku. Můžete sem přijet na kole, koloběžce, bruslích, připlavat po Svratce nebo využít nedaleké parkoviště, případně zastávku MHD.

A kdy to bude? 2.8.2020 16-18. Pokud bude pěkné počasí a dobrá nálada, zůstaneme možná o trošku déle.

Občerstvení organizované není, ale event bude v těsné blízkosti posezení U Lampy (https://mapy.cz/s/karogalare).

V případě alternativních aktivit je v okolí občerstvení U Řeky nebo restaurace Terasa. Drobné občerstvení prodávají také u lezecké stěny. Při příznivém počasí je také v provozu nedaleký zmrzlinový stánek.

CWG budou. Pokud chcete event jenom jako "bodík" nebo dřívka sbíráte ve velkém a chtěli byste více kusů, budou za klasických 10 Kč/ks.

 

Pro ty z vás, kteří čtou nejen datum, čas a cenu CWG, mám ještě další informaci. Eventové CWG s vámi vyměním za váš krátký příběh. Délka není omezena, ale budu ráda aspoň za pár vět. Jaký? Tematický - moje první keška.

Zkuste si chvilku sednout, zavzpomínat, třeba i otevřít její listing, mapu. Přečíst si svůj první log, dohledat nějaké fotky z toho dne,... a zamyslet se.

Co vás k odlovu první kešky přimělo?

Šli jste s jiným kačerem jako doprovod nebo jste se do toho vrhli sami?

Byla to díkzabodovka nebo spíše berxovka, palrosovka...?

Jaký byl váš dojem? Přemluvila vás tahle keška k odlovu dalších nebo jste po ní dlouho sbírali odvahu, abyste dali geocachingu další šanci?

Uvedené otázky slouží k inspiraci, příběh nemusí obsahovat odpovědi na všechny a naopak může povědět spoustu jiných zajímavých věcí.

 

Příběh si můžete připravit už doma a vložit jej do WA logu. Pokud se k příběhu doma nedostanete nebo se pro účast na eventu rozhodnete až na poslední chvíli, budou tu připravené papíry a CWG s vámi následně vyměním za ručně psaný příběh. Ale stejně jako u mnoha kešek tu platí: BYOP :-) Příběhy z WA logu (vložené nejpozději 1.8.) vytisknu a přinesu, aby nám na eventu spolu s těmi napsanými rukou vznikla pomyslná knížka prvních kapitol.

Ručně psané příběhy následně naskenuji a přidám do fotogalerie eventu. WA logy i ručně psané příběhy jsou tedy veřejné a naše vzpomínky na "Tenkrát poprvé" patří k oslavám dvaceti let geocachingu.

 

Pro inspiraci vkládám svůj příběh:

Dnes je to jedenáct a čtvrt roku od mé první kešky. Geocaching v té době existoval už skoro 9 let, ale byl v trošku jiné podobě než ho známe dneska. Byl to tehdy teplý jarní den a byla jsem s kamarády na akci v Josefově. O geocachingu jsem toho moc nevěděla, takže když vytáhli půjčenou navigaci a jakýmsi záhadným způsobem do ní začali ládovat řadu čísel, zpozorněla jsem. Aha, takže k této hře je potřeba mít koupenou takovou drahou krabičku, se kterou následně musíme jít někam doprostřed pole, aby nám za 3-5 minut zahlásila, že vidí dostatek satelitů? Listing jsme měli vytištěný na papíře, takže jsem tehdy byla unesena ze "šifry" v podobě hintu. V lese nám sice signál dost skákal, ale díky špatnému maskování jsme kešku našli celkem rychle. A co to tam je uvnitř? Spousta hraček a kindernepořádku a deníček? V takové plechovce uprostřed lesa?

Dojmy jsem tehdy měla kladné, ale vzhledem k technické dostupnosti GPS mi trvalo ještě pěkných pár měsíců, než jsem si založila svůj účet a vyrazila na svou druhou. Kamarádi, se kterými jsem tehdy na své první kešce byla, už kešky nehledají, skončili s několika desítkami keší. Ale předali mi tím jedním společným nálezem touhu po dalších keškách ("to jako fakt je po našich lesích takhle rozházená spousta krabiček?") a asi i díky nim dnes mohu pořádat tento event.

Požadovaný počet CWG prosím uvádějte do logů.

 

Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2021. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.