Skip to content

<

CITO Jeskyně Býčí skála

A cache by raa.radim Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 12 July 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

12 July 2020, 10:00 - 13:00

CITO v Jeskyni Býčí skála

 

Vzhledem k tomu, že se jeskyně nachází na aktivním toku Jedovnického potoka, který sebou přináší nějaké ty odpadky a k ukončeným Dnům otevřených dvěří vás chci pozvat na takové malé CITO.

Je potřeba vysbírat to, co nám do jeskyně přináší voda z povrchu. Není toho mnoho, ale je potřeba, aby to zmizelo z jeskyně. A taky něco málo od neukázněných návštěvníků jeskyně při právě proběhnuvších Dnech otevřených dveří. Mimo to upravíme na dvou místech cestičku na prohlídkové trase.

V jeskyni se tentokráte nebudeme jen kochat jejími krásami, ale budeme i něco dělat, takže bude potřeba dávat velký pozor a ač to oficiálně nejde, upozorňuji, že neoficiálně stanovuji obtížnost na 3.0 - 3,5 hvězdičky. Terén pak 3,5 - 4,0 podle toho, kdo, kde bude pracovat. Budeme se pohybovat na aktivním toku potoka, kde je vody po kotníky, ale místy jsou i tůně okolo 2 metrů hluboké, které se dají samozřejmě obejít.

Povinné vybavení: každý účastník musí mít čelovku s minimální dobou svícení na 3 hodiny s náhradním zdrojem, náhradní (nouzovou) svítilnu (může být i baterka do ruky), holinky, či rybářské broďáky a přiměřené oblečení na ušpinění a teplotu v jeskyni 7,75°C. Doporučuji gumové rukavice, menší svačinku a něco k pití. V jeskyni ztrácíte díky nižší teplotě pocit žízně.

Samozřejmě bude prostor i na prohlídku jeskyně s menším výkladem o místech, ve kterých se budeme pohybovat.

Sejdeme se tedy 12.7.2020 v 10 hodin a po poučení o bezpečnosti při práci v jeskyni a těch našich nezbytných procedur, se odebereme do jeskyně na cca 1-1,5 hoďky pracovat, a poté si i něco v jedné hodině (dle zájmu) prohlídneme.

Dřeva snad budou.

 

 

 

 

 

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.