Skip to content

<

6 Zajímavosti ze světa tetování

A cache by TynTynka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/08/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Malá série, která je zaměřená na tetování. Veškeré odpovědi se dozvíte z listingu, není třeba hledat jinde. 

První muzeum
První světové muzeum tetování bylo otevřeno v roce 1996 Henkem Schiffmacherem, který je zároveň i tatérem. Muzeum je v Amsterdamu a nachází se vedle muzea marihuany a sexu. Přízemí je věnováno tetování přírodních kmenů a představuje překvapivou sbírku fotografií i děsivých artefaktů, kde nechybí kousky kůže nebo lebky pokryté ornamenty. Exponáty pocházejí z Afriky, Tichomoří i Nového Zélandu. Expozice v prvním patře popisuje dějiny tetování v Evropě. Velká část sbírky dokumentuje tradici tetování ve vězení, neboť v Evropě, kromě námořníků, měli tetování vězni. Exponáty jsou především z Ruska z dob bývalého Sovětského svazu. Muzem nabízí také celou řadu bizarních výstřelků. V popředí zájmu je např. "celoplošně" tetovaný člověk, na jehož kůži jsou vyobrazené puzzle. Také absurdně potetovaný pes nebo fotografie s tetováním intimních partií. V muzeu se můžete nechat potetovat a odnést si tak trvalý suvenýr. 

Nejšílenější tetování

Tetování očního bělma - Tetování oční bulvy je poměrně nová záležitost, i když se v 19. století používala k zabarvení bílých panenek u slepců.
První člověk, který tetování oka podstoupil, byl Kanaďan Paul Unstoppable v roce 2008. Do očního bělma mu byla jehlou vstřikována barevná tekutina smíchaná s roztokem antibiotik, která měla zabránit případné infekci. Než se oko celé probarvilo, museli mu jej čtyřicetkrát napíchnout. 
"Potetované" zuby - Zubní technik Steve Heward z Utahu už více jak 20 let zaměstnává tým umělců, které si vyškolil na zubní techniky. Ti vyrábějí korunky vylepšené o umělecká díla. Za 75 až 200 dolarů na nich můžou mít namalované například Elive, Mickeyho Mouse, orla apod. 


Nekteří odvážlivci si nechají udělat tetování na vnitřní straně jak horního, tak i dolního rtu, dokonce i na patře v ústech. 
Někteří lidé si nechali potetovat jazyk, aby při vypláznutí překvapili ostatní. 
Bohatá žena nechala potetovat svou bezsrstou kočku. Ta dostala na tři hodiny anestezii, aby ji tatér na kůži vytetoval Tutanchamona. Bojovníci za práva zvířat tuto praxi odsoudili jako barbarskou a doufají, že se nerozšíří mezi bohatými.
Lidé často ztrácí své doplňky, a tak se někteří rozhodli, že si je nechají raději vytetovat. Od různých přívěsků a náramků se dostáváme dokonce i k brýlím a manželským prstýnkům. 
Jedna britská firma vymyslela způsob, jak mužům s nedostatkem vlasů doplnit na hlavu další porost. Na hlavě jim vytetují puntíky, které vypadají jako čerstvě oholené. Pokud mají řídké vlasy, tak takhle dosáhnou většího objemu. 

Nejvíce potetovaní lidé

Velký Omi
V roce 1934 se bývalý major britské armády Horace Ridler rozhodl stát někým jiným. Přijal nové jméno Velký Omi a tak se stal nejslavnějším tetovaným člověkem. Roku 1927 navštívil londýnského tatéra George Burchetta a řekl mu, že se chce přeměnit v zebru. Tetování trvalo několik let. Velký Omi podstoupil i řadu úpráv, např. upilované zuby, vytahané ušní lalůčky, dlouhé nehty, a v nose měl prostrčený kel. 

Zombie boy
Rico Genest se nechal tetovat od 15 let a v jeho 23 letech bylo dílo konečně hotové - z Rica se stal Zombie boy. Celé jeho tělo pokrývaly kosti a šlachy, na obličeji měl kompletní lebku a navrchu hlavy odkrytý mozek, po kterém lezly mouchy. Tetování stálo v přepočtu asi 250 000 korun. Je tak držitelem Guinnessova světového rekordu pro tetování celého tela kostmi. Byl kanadský umělec, herec, model a hudebník. Spoustu lidí ho vidělo ve videoklipu Lady Gaga - Born this way. V roce 2011 natočil reklamu na kosmetické výrobky Dermacol, na kterou se můžete podívát v odkazu (https://www.youtube.com/watch?v=GhKy5xHYoMI). Zahrál si i ve filmu 47 roninů s Keanu Reeves. Zemřel v roce 2018 (nedožitých 33 let) pádem z balkonu. 

Nejpotetovanější muž
Lucky Diamond z Austrálie strávil pod jehlami tatérů okolo 1 000 hodin. Jakmile byl celý pokrytý tetováním, nechal se znovu potetovat  na černo. Drží Guinnessův světový rekord "Nejpotetovanější můž na světě". Celé jeho tělo je pokryto tetováním , nevyjímaje vnitřky víček, úst, uší a dokonce kompletně i intimní partie. 

Ještěrka
Eric Sprague byl jedním z prvních lidí, kteří si nechali rozříznout jazyk (tzv. split jazkya) tak, aby se podobal jazyku plaza. Aby se tomuto tvoru více přiblížil, strávil v tetovacím studiu okolo 700 hodin. Rovněž má pět implantovaných teflonových plíšků pod každým víčkem a vybroušené zuby do špičky. 

Julia Gnuse
Nejvíce potetovaní nejsou jen muži, ale i ženy. Opět v Guinnessově knize rekordů je zapsána jako nejpotetovanější žena Julia Gnuse. Zpočátku chtěla tetováním zamaskovat jizvy, které ji způsobuje nemoc zvaná porfyrie. Obrázky na jejím těle jsou různorodé, ale všechny jej vytvořil jediný tatér. 

Vladimír Franz
Nesmíme zapomenout na českého hudebního skladatele, výtvarníka, vysokoškolského pedagoga a poradce ministra kultury Vladimíra Franze. 
Známým pro celou republiku se stal v roce 2012, kdy kandidoval na prezidenta České republiky. Prezidentem se nestal, ale všichni si ho určitě pamatují pro jeho vzhled. Franz má potetovanou přibližně půlku těla, především obličej včetně ušních boltců, víček i rtů. 


Stažené kůže v jídelně
Barry Whittaker z australského Brisbane natolik miloval své vlastní tetování, že svého syna v závěti požádal o stažení a zakonzervování
potetované kůže. Bohatá ozdoba otcových zad tak dnes visí na stěně rodinné jídelny. "Musím se smát, když vidím pohledy hostů, kteří u mě jedí," říká jeho syn Carl. 

Oliver Peck
Zapsal se do Guinnessovy knihy rekordů jako tatér, který stihnul vytetovat nejvíce tetování za 24 hodin. Akce začala ve čtvrtek o půlnoci a 
skončila na minutu přesně o páteční půlnoci. Cílem bylo vytvořit co nejvíce tetování s číslem 13. Nakonec jich stihnul vytetovat neuvěřitelných 415 na různých místech těla. Mezi zákazníky byli lidi různých profesí (policisti, barmani, zdravotní sestry atd.) 
 

Kvíz 

1. Jakou bizarnost můžete najít v Amsterdamském muzeu?
a) potetované prase A = 3
b) potetovanou kočku A = 0
c) potetovaného psa A = 8

2. Kolikrát museli Paulu Unstoppablovi napíchnout oko, než se celé probarvilo?
a) čtyřicetkrát B = 4
b) třicetkrát B = 7
c) padesátkrát B = 6

3. Co vyrábí Steve Heward a jeho tým?
a) zubní korunky s obrázkem C = 5
b) návrhy tetování C = 1
c) tetovací sady C = 3

4. Kdo navštívil v roce 1927 londýnského tatéra George Burchetta?
a) Rico Genest D = 4
b) Lucky Diamond D = 7
c) Horace Ridler D = 5

5. Pro jakou kosmetickou společnost natočil Zombie boy reklamu?
a) Vichy E = 2
b) Dermacol E = 0
c) Avon E = 5

6. Přibližně kolik hodin strávil Lucky Diamond pod jehlami tetovacích strojků?
a) 1 000 F = 6 
b) 1 300 F = 9
c) 700 F = 4

7. Z jakého důvodu se nechala potetovat Julia Gnuse?
a) Chtěla se stát nejpotetovanější ženou a dostat se do knihy rekordů G = 1
b) Kvůli své nemoci, která ji způsobovala jizvy na kůži G = 0
c) Kvůli partnerovi, aby se mu více líbila G = 3

8. Jaké povolání vykonává Vladimír Franz?
a) prezident České republiky H = 9
b) vysokoškolský pedagog H = 7
c) ministr kultury H = 6

9. Kde visí stažená kůže Barryho Whittakera?
a) v kuchyni I = 7
b) v jídelně I = 4
c) v ložnici I = 5

10. Kolik tetování s číslem 13 stihl za 24 hodin vytetovat Oliver Peck?
a) 415 J = 5
b) 451 J = 4
c) 514 J = 0

Vyluštěné číslice dosaď do vzorečku:

N 48° JC.EAH'

E 17° BF.IGD'

NEZAPOMEŇ SI Z KEŠKY ZAPSAT BONUSOVÉ ČÍSLO PRO VÝPOČET FINÁLNÍCH SOUŘADNIC!

 

Info k odlovu:

Nacházíte se v lese v horách, kde signál není úplně přesný. Počítejte tedy s maximální odchylkou 10 m. Signál trochu skáče a může ukazovat každou chvíli trošku jiné souřadnice. Případně doporučuji u místa zadat souřadnice ještě jednou a mít i trpělivost, než se signál ustálí. U téhlé keše se orientujte podle hintu, signál zde hodně skáče. 

 

Additional Hints (Decrypt)

I cenib bq prfgl, cnerm an bxenwv yrfn

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.