Skip to content

This cache has been archived.

MaK_cz: Archiv

More
<

CITO Tiske mokrady 2020

A cache by MaK_cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 15 August 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

15 August 2020, 09:30 - 15:00

Rád bych vás pozval do blízkosti Tisu u Blatna do lokality Tiské mokřady. Třetí srpnovou sobotu se zde bude konat CITO event lidí, kteří rádi pomůžou přírodě.

CITO

Co jsou Tiské mokřady?
Tiské mokřady jsou cenným pozůstatkem dříve častých floristicky bohatých podhorských kulturních luk na Jesenicku. V současné době jsou podobné lokality buď opuštěné a změnily se v tužebníková lada nebo naopak příliš intenzivně využívané, s menší bohatostí druhů rostlin a živočichů. Prstnatec májový a kosatec sibiřský jsou spolu s upolínem nejnápaditějšími rostlinami Tiských mokřadů.

Kdo se o mokřady stará?
O lokalitu se pravidelně, vice než 15 let, stará pozemkový spolek Launensia, který působí na základě vlastnických práv a souhlasů vlastníků na více lokalitách.

O co přesně tady půjde?
Budeme sekat podmáčenou mokřadní louku, o kterou se stará spolek Launensia již více než 15 let.

Proč se bude sekat?
Posečením travního porostu dostane vice prostoru vzacná květena, která zde na jaře bude zdobit tyto mokřady.

Kdy se bude sekat?
Sejdeme se v sobotu 15. srpna v 9:30 na úvodních souřadnicích eventu. Předpokládaný konec bude jako při předchozích ročnících kolem 15:00.

Co si vzít s sebou?
Pracovní nářadí zajistí spolek Launensia. Vy si určitě vezměte boty do mokra, pracovní rukavice, nějakou svačinu. A když si někdo do auta přidá vlastní hrábě, bude to jen pro dobro věci.

Co za to?
Dobrý pocit, že jsem pomohl, že jsem byl účastníkem tohoto zajímavého projektu. Přednášku o smyslu kosení, o půvabu a přírodovědné hodnotě této lokality, o historii, jak se s touto lokalitou zacházelo, jaká práce se v minulosti udělala, nastínění dalších plánů do budoucna. A taky bod do statistik ;o)

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.