Skip to content

<

Piątka!

A cache by Salata112 i pantadeusz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 02 August 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

02 August 2020, 11:00 - 11:30

Według filozofii pitagorajskiej liczba ta symbolizuje człowieka świadomego siebie, pełnię człowieczeństwa. Przedstawia ona parę ludzką i Boską Trójcę: człowiek stojący na ziemi wznosi ramiona, chcąc objąć nimi wszystko, co go otacza, a umysł jego skierowany jest ku nieskończoności.
solaris-rozwojosobisty.pl

Pięć to liczba środka, punkt zwrotny. W systemie dziewięciu liczb znajduje się w centralnym punkcie, tuż przed nią mamy pierwsze cztery, a za nią, cztery kolejne. Z punktu widzenia numerologii, pięć to moment akceptacji siebie (1) w drodze do innych (9).
akademiaducha.pl/wibracja-liczby-5/

Powyższe cytaty, pozyskane z otchłani Internetu, zwracają uwagę na jeden z fundamentów istnienia. Kontemplując wszechświat i obecną w nim ideę liczb, trudno nie dostrzec bowiem wyjątkowości liczby pięć. Pojawia się ona właściwie wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, gdzie dotykamy istoty człowieczeństwa. Czy przez przypadek na naszych dłoniach znajduje się pięć palców, tak perfekcyjnie ukształtowanych przez trwający miliony lat proces ewolucji by pomóc nam chwytać gałęzie czy wyrabiać narzędzia? Czy nie jest zaskakujące, że w teorii liczb pięć jest najmniejszą liczbą większą od liczby złożonej, a zarazem największą mniejszą od najmniejszej liczby doskonałej? Czy zbiegiem okoliczności jest, że wielkie dzieła muzyczne, od tych klasycznych, po te współczesne, zawsze powiązane są z tą liczbą? Czyż nie powinno wprawić nas zadumę, że najsłynniejszy polski program socjalny oparty jest na comiesięcznej wypłacie stukrotności liczby pięć?

Oczywiście, wszystkie te fakty są nieprzypadkowe! Podobnie jak nie jest przypadkiem, że to właśnie pięć tysięcy znalezień na głowę świętować będą Salata112 i pantadeusz w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego o godzinie 11 w niedzielę 2 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.