Skip to content

<

Čt: HÁDANKY NA TRATI

A cache by mokri_cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/20/2020
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Předpokládeme, že každý z nás už vlakem jel. Určitě jste si všimli, jak rozdílně si cestující krátí čas než dojedou do cíle. Někdo kouká z okna a kochá se krajinou, jiný čte nějakou knihu, někdo se spokojí s denním tiskem, kdosi zase cosi píše do telefonu, pán u okna luští křížovku a děcka se nudí a tak zpestřují život ostatním smiley. Proto jsme vám připravili pár mysterek, aby vám čas z bodu A do bodu B lépe utíkal.

Necháme vás v klidu luštit, ale asi je dobře vědět, že někde budete mezi slovy potřebovat podtržítko a nemáte používat diakritiku.

Důležité upozornění: keše nejsou drive in, takže netahejte za záchrannou brzdu a ani náhodou nevyskakujte z jedoucího vlaku.
Dneska budeme trochu cestovat po Evropě. Do ověřovače budete potřebovat tři jména, která musíte seřadit abecedně, aby se vám zazelenalo.

Popojedeme na severozápad Walesu. Zjistěte jméno jedné obce, která je velkou turistickou atrakcí. Určitě i vy byste se rádi vyfotografovali na místní železniční zastávce. Zajímavostí jsou i partnerská města: Ee v Holandsku a Y ve Francii.

Naše další zastavení je v zemi, kde železniční doprava klape jako hodinky. Na tomto nádraží se vám bude, pravděpodobně i v létě, hodit teplé oblečení. Vy už budete vědět, proč jsme si právě tuto stanici vybrali.

K návštěvě třetího místa se vypravíme na sever Evropy. Jednou ze zajímavostí hledané železnice je, že mezi horní a dolní stanicí je na délku 20,2 km převýšení přes 800 metrů. A také na této trati projedete dvaceti tunely. Do ověřovače použijte jméno dolní stanice.


Keš byla dne 06.10.2020 přemístěna, šifra zůstává stejná. Nové finální souřadnice najdete v geocheckeru.


Můžeš ověřit své řešení s certitude.


Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.