Skip to content

Kurti #6 Mystery Cache

Hidden : 07/29/2020
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 LV - Ievads - šī ir 23 slēpņu sērija veltīta kurtiem. Tā sastāv no 19 slēpņu takas slēpņiem, diviem bonusiem un diviem papildus uzdevumiem. Ejot slēpņu taku neaizmirsti ievākt vērtības no pirmajām lapām - kopā astoņas, priekš bonusa. Visas 19 uzdevumu atbildes saglabā, jo tās būs nepieciešamas vienā no papildu uzdevumiem (Kurti)! Veiksmi!

 Uzdevums – izlasi zemāk esošo tekstu un atrodi kurai kurtu šķirnei atbilst šis apraksts. Nosaukums latviski! Ja ir vairāki vārdi, raksti toskopā. Izmanto visplašāk zināmo nosaukumu.

--------------------------------------------------

 Šī ir sena suņu šķirne. Liecības par šiem suņiem tika atrastas ēģiptiešu kapenēs pirms 4000 gadiem. Gan romieši, gan grieķi savukārt iecienīja tos kā medību suņus stirnu, briežu, zaķu, lapsu, mežacūku un pat lāču medībām. Vēlāk šie suņi nokļuva arī Eiropā, kur kļuva par augstmaņu kārtas atribūtu. 1016. gadā Anglijā ar likumu aizliedza tautas kārtas pārstāvjiem medības ar šo suni. Elizabetes I laiku Anglijā attīstījās jauns izklaides veids "zaķa ķeršana" (hare coursing) - viens vai divi šīs sugas pārstāvji dzinās pakaļ zaķim klajā laukā. Šie pasākumi bija populāri Anglijā vairāk nekā 200 gadus. Skriešanās sacīkstes ar derību noslēgšanu, tādas, kā tās pazīst šodien, pirmo reizi tika organizētas Londonā 1876.gadā.

 Šķiet, ka uz 1776.gadu šie suņi jau bija atvesti uz Amerikas kontinentu. 19. gadsimtā tos plaši izmantoja medībās. Aizvien jauni suņi tika ievesti no 1800. līdz 1900. gadam, tie kļuva par pamatu amerikāņu sugas līnijām. Viens no pirmajiem amerikāņu suņu klubiem, Vestminsteras klubs, savā 1877. gada šova katalogā uzskaita astoņpadsmit šos suņus. Ap 1920. gadu Amerikā tika izdomātas mehāniskā zaķa ķeršanas sacensības. Sacīkšu kurti tika reģistrēti "Nacionālajā šo suņu apvienībā" . Mehāniskā zaķa ķeršana ir ļoti populāra arī Anglijā. Pēdējā laikā gan strauji pieaug šīs izklaides industrijas kritika, jo daudzi veseli sacīkšu kurti tiek nogalināti vienkārši tāpēc, ka nevar uzvarēt sacīkstēs. Daudzas dzīvnieku aizsardzības organizācijas ierosina glābšanas kampaņas, kuru laikā piedāvā adoptēt šos suņus par simbolisku atlīdzību. Šie suņi parasti kļūst par lieliskiem ģimenes mīluļiem.

 Šis suns ir liels aristokrātiska izskata suns ar īsu apmatojumu. Jebkura krāsa ir pieņemama, vienkrāsas vai plankumos uz baltā fona. Acu plakstiņu, deguna un lūpu pigmentācijai ir liela nozīme baltiem suņiem. Suņa svars ir ap 32 kg, kucēm ap 30 kg. Ķermeņa garums ir nedaudz lielāks par ķermeņa augstumu skaustā. Suņiem tas ir 71 - 76 cm, kucēm 68 - 71 cm. Krūškurvis dziļš, vēlams ne pārāk šaurs. Mugura ir taisna, krusti ieslīpi. Priekškājas ir platas un līdzenas, pakaļkājas spēcīgas, slaidas ar izteiktu apakšējās locītavas leņķi. Aste ir gara, taisna vai mazliet izliekta galā tā sniedzas līdz zemei. Kakls ir spēcīgs, izliekts un samērā garš. Suņiem ir gara galva, platāka starp ausīm un pieres rajonā tā sašaurinās deguna virzienā. Pāreja no pieres uz deguna muguras daļu ir diezgan izteikta. Degungals vēlams melns. Žokļi ir spēcīgi ar pilnīgu šķērveida sakodienu. Acis izteiksmīgas, pēc standarta vēlamas pēc iespējas tumšākas. Ausis nelielas, krokotas, augstu novietotas, pieguļ pie galvas. Uzbudinājuma brīdī ausis saslienas uz skrimšļiem, vērstas uz sāniem. Šai sugai izšķir darba suņa tipu un izstāžu tipu, kaut arī izstādēs teorētiski tie var konkurēt vienā klasē. Darba tipa suns ir mazāks, plecīgāks, ar īsāku kaklu, īsāku asti un platāku galvaskausu - viņa elegance mazāk krīt acīs.

 Šis suns ir saprātīgs un rāms dzīvnieks, kas, neskatoties uz savu augumu, mājās neliek sevi pamanīt. Viņš ir diezgan viegli apmācāms, kaut arī nav piemērots paklausības sacensībām, jo viņam nepatīk atkārtoti izpildīt vienas un tās pašas komandas. Viņš mīl cilvēkus un vislabāk jūtas kopā ar savējiem, tāpēc ir labi piemērots turēšanai dzīvoklī, pie noteikuma, ka saimnieks viņam nodrošina ikdienas pastaigas.

 Šis suns ir sprinteris. Lai izskrietos, viņam ir nepieciešams plašs klajums, kur viņš var attīstīt lielu ātrumu un kādu brīdi auļot neviena netraucēts. Pastaigām ir jāizvēlas drošs maršruts, ko nešķērso lielceļš, jo, ja ierauga iespējamu medījumu, - kaķi, zaķi vai stirnu - noteikti dzīsies tam pakaļ. Viņam ir svarīgs ne tikai pastaigu ilgums, cik to kvalitāte, tāpēc pat piesardzības vārdā pastaigas tikai saitē ir neiedomājamas. Vispiemērotākā papildus aktivitāte šiem suņiem ir kursings un "mehāniskā zaķa" ķeršana.

 Šis suns ļoti pieķeras saimniekam un viņiem ir izteiktas grūtības iemācīties palikt vienatnē. Var gadīties, ka pat otra suņa kompānija nelīdz, kad trauksmes reflekss, saistīts ar saimnieka aiziešanu, jau ir izveidojies. Suns var gaudot stundām un nopietni apgrauzt mēbeles, panikā mēģinot kaut kā sevi aizņemt. Lai līdz tam nenonāktu, ir jāsāk mācīt kucēnam palikt vienam pašam, cik ātri vien var. Vislabāk ir norādīt tam tādu guļamvietu, no kurienes viņš nepārredz visus mājas notikumus un sākt radināt viņu kādu brīdi palikt tur, saimniekam esot mājās. Tad jāsāk, suni nebrīdinot, iziet uz pāris minūtēm vairākas reizes dienā un progresīvi šis laiks jāpagarina. Aizejot no mājām un atnākot nav jāizrāda pārliekas emocijas, nevajag atvadīties no suņa vai mēģināt viņu mierināt, jo tas tikai veicina dzīvnieka trauksmi.

 Šie suņi parasti labi satiek ar bērniem un ir diezgan pacietīgi. Viņa lielais augums parasti kompensējas ar savaldību un vēlēšanos labi uzvesties. Jāuzmana tikai, lai luncinot asti, viņš nejauši neiesit pa seju pavisam mazam bērnam.

 Šis suns nav sargsuns, tāpēc nevajag īpaši cerēt, ka viņš atvairīs no mājām zagļus. Turpretim viņš diezgan labi brīdinās saimnieku par svešinieku tuvošanos. Saimnieka aizstāvēšana būs atkarīga no suņa temperamenta, tomēr ir jāatceras, ka viņš tam nav īsti paredzēts.

 Pareizi socializēts suns parasti mīl satikt citus suņus un izvairās no kautiņiem, kaut gan prot sevi aizstāvēt. Iekštelpās viņš spēj sadzīvot ar kaķiem un citiem mājas dzīvniekiem, ja viņš iepazīst tos agrā kucēna vecumā, bet ārā medību instinkts liek viņam tos vajāt.


 ENG - Intro – this is 23 caches series dedicated to sighthounds. Series consists of 19 trail caches, two bonuses and two additional tasks. There is a number on some caches first page (8 caches) – write it down, you need it for bonus #1 cache. All 19 answers save – You need them for one of additional tasks (Kurti). Good luck!  

 Task – read text below and find out which dog breed it is. Breed name in Latvian. If there more than one word write alltogether. Please contact me (PM) to get the resource for Latvian translation.

--------------------------------------------------

 These dogs is built for speed with a streamlined, muscular body. The neck and head are long. Their characteristic rose ears are usually folded flat against the neck when the dog is relaxed, but prick forward and may even stand somewhat erect when the dog is at attention. The loin is slightly arched, the chest is deep, and the waist is narrow, giving the dog a distinctive appearance.  The coat is short and smooth and easy to maintain. The coat comes in a wide variety of colors including white, fawn, red, gray and brindle. These dogs have virtually no body fat, and guardians must be certain to provide the dog with soft places to rest, or pressure sores can easily develop. The male dogs typically stands between 26 and 30 inches tall and weighs 65 to 70 pounds. The female weighs about 60 to 65 pounds less than the male.

Personality: These dogs have a very gentle and quiet disposition. As it was necessary for hunting and run in groups, aggressiveness toward other dogs has almost been completely eliminated from the breed. The dog does have a strong prey drive, however, and may not be suitable for homes with small pets such as rabbits. These dogs is often tolerant of children and, being non-aggressive, will usually walk away from annoyance rather than snap or growl. In spite of his great athletic ability, dog is quite happy to spend most of the day sleeping. The dog does not have a lot of endurance and actually requires less exercise time than most dogs.

Living With: As with all sight hounds, these dogs have a strong instinct to chase. In spite of this, it is possible for them to live with other pets as long as sufficient time is given for socialization and training. This dog is the perfect pet for a family who wants a large dog, but one that is both streamlined and clean. These dogs is an average shedder, and the short coat does not require a lot of grooming. A safe place is needed for the dog to run, but long periods of exercise are not required, unlike what some assume. In fact, the breed has been called the "40 mph couch potato." These dogs is a friendly pack-oriented breed and will readily adopt a family as his own.

History: These dogs are one of the oldest breeds of dogs, tracing back over 8,000 years to early cave drawings and ancient Egyptian artifacts. Many different explanations are found for the origin of the name “breeds name”. One suggestion is that the original dog was mostly gray in color. Another explanation is that the name comes from the Old English "start of breeds name," meaning dog and "end of breeds name," meaning hunter. The name also may have come from the term Greekhound, because the dog first reached England through the Greeks. Whatever the origin of the name, these dogs today continues to be the same noble dog depicted in art and literature throughout history. This breed has long been associated with royalty. In fact, from the 11th to the 14th century, English law decreed that no "mean person" be allowed to keep this breed dogs. For thousands of years, these dogs were bred to hunt by outrunning their prey. The fastest breed of dog, they can reach a speed of over 40 miles per hour. The dog is also very graceful and athletic, with the ability to maneuver easily and anticipate every move of his prey. Continued careful breeding and handling over the years have made these dogs a most intelligent, affectionate companion. With the advent of dog track racing, as well as dog showing, the breed diverged into show and racing types, with the racing type by far the more populous. In recent years a concerted effort to find homes for retired racers has raised the public's appreciation of the breed's great pet potential.You can validate your puzzle solution with certitude.

Additional Hints (Decrypt)

CRG Cevrqr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)