Skip to content

Kurti #7 Mystery Cache

Hidden : 07/29/2020
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 LV - Ievads - šī ir 23 slēpņu sērija veltīta kurtiem. Tā sastāv no 19 slēpņu takas slēpņiem, diviem bonusiem un diviem papildus uzdevumiem. Ejot slēpņu taku neaizmirsti ievākt vērtības no pirmajām lapām - kopā astoņas, priekš bonusa. Visas 19 uzdevumu atbildes saglabā, jo tās būs nepieciešamas vienā no papildu uzdevumiem (Kurti)! Veiksmi!

 Uzdevums – izlasi zemāk esošo tekstu un atrodi kurai kurtu šķirnei atbilst šis apraksts. Nosaukums latviski! Ja ir vairāki vārdi, raksti toskopā. Izmanto visplašāk zināmo nosaukumu.

--------------------------------------------------

 Pastāv vairākas versijas par šo suņu izcelsmi. Daži saskata viņā līdzību ar faraona suni un uzskata, ka tas iespējami tika ievests Lielbritānijas salā vēl Senās Romas laikā. Citi saka, ka šīs šķirnes suņi ir pazīstami vismaz kopš 15. gadsimta, kad tos izmantoja medībās, jo likums toreiz aizliedza tautas kārtas pārstāvjiem medīt ar greihaundiem. Tomēr šos suņus īsti atzina tikai 1891.gadā pēc pamatīga selekcijas darba, ko uzsāka Anglijas ziemeļaustrumu kalnrači, lai pedalītos suņu skriešanās sacīkstēs, krustojot dažādus terjerus, dzinējsuņus, un maza auguma greihaundus. Vienlaicīgi šis maza izmēra suns ar asu, spēcīgu kampienu derēja trušu un žurku medīšanai, kas deva tam iesauku "kampējs" (angļu: Snap dog). Amerikā šie suņi tika atzīti 1888.gadā. Lai arī viņš vēl joprojām tiek izmantots skriešanās un paklausības sacensībās, šodien šis suns, galvenokārt, ir pazīstams cilvēka kompanjona lomā.

 Šis ir vidēja izmēra elegants suns ar īsu, smalku apmatojumu. Jebkura krāsa ir pieņemama, vienkrāsas vai plankumos uz baltā fona. Acu plakstiņu, deguna un lūpu pigmentācijai ir liela nozīme baltiem suņiem. Suņa svars ir starp 9 kg un 16 kg abiem dzimumiem. Ķermeņa garums ir apmēram vienāds vai nedaudz lielāks par ķermeņa augstumu skaustā, kas suņiem ir 47–53 cm, kucēm 42 - 49 cm. Dažādās valstīs augstuma standarts nedaudz atšķiras un pat pieļauj dažus liekus centimetrus, ja visumā dzīvnieka līnijas ir harmoniskas. Krūškurvis dziļš, vēlams ne pārāk šaurs. Mugura nedaudz izliekta, krusti ieslīpi. Priekškājas ir platas un līdzenas, pakaļkājas spēcīgas, slaidas ar izteiktu apakšējās locītavas leņķi, augšstilbi labi muskuļoti. Aste ir gara, taisna vai mazliet izliekta galā, tā sniedzas līdz zemei. Kakls ir slaids, izliekts un samērā garš. Sunim ir iegarena galva, platāka starp ausīm un pieres rajonā tā sašaurinās deguna virzienā. Pāreja no pieres uz deguna muguras daļu ir neizteikta. Degungals vēlams melns, bet tas var būt zilganpelēks vai brūns suņiem ar gaišāku apspalvojumu. Pilnīgi rozā degungals skaitās par brāķi. Žokļi ir spēcīgi ar pilnīgu šķērveida sakodienu. Acis ovālas formas, izteiksmīgas, pēc standarta vēlamas pēc iespējas tumšākas. Ausis nelielas, krokotas, augstu novietotas, pieguļ pie galvas. Uzbudinājuma brīdī ausis saslienas uz skrimšļiem, vērstas uz sāniem. Ausis kas pilnīgi saslienas nopietni samazina suņa vērtējumu izstādēs. Šai sugai izšķir darba suņa tipu un izstāžu tipu, kaut arī izstādēs teorētiski tie var konkurēt vienā klasē. Darba tipa suns ir mazāks, plecīgāks, ar īsāku kaklu, īsāku asti, platāku galvaskausu, mazliet garāku un rupjāku apmatojumu - pieredzējusi acs to uzreiz atšķirs - šie suņi nav īsti piemēroti izstāžu karjerai, kaut arī atbilst standartam. Amerikā garspalvainie sugas pārstāvji ir guvuši izteiktu popularitāti, bet oficiālais Amerikas Kinoloģiskās biedrības standarts šos suņus uzskata par brāķiem.

 Tas ir jūtīgs, jautrs dzīvnieks, kas stipri pieķeras savam saimniekam. Viņš centīsies vienmēr piedalīties, lai ko taisās darīt. Viņš ir diezgan viegli apmācāms un parasti ar prieku pilda dažādas komandas. Daži īpatņi sasniedz augstus rezultātus adžiliti disciplīnā. Audzināšanā ir jāizvairās no kliegšanas un piespiedu dresēšanas metodēm, kas aizvaino šo suni un var viņu neatgriežami iebiedēt.

 Pēc temperamenta šie suņi mēdz būt ļoti dažādi. Lai izvēlētos sev piemērotu kucēnu ir jāpazīst tā vecāku raksturi. Daži būs pakļāvīgi un klusi. Citiem atkal terjera senču ietekme būs izteiktāka, kas izpaudīsies lielākā tendencē uz riešanu un konfliktu meklēšanu ar citiem suņiem. Šiem suņiem ir visumā diezgan grūti saturēt savas emocijas, tāpēc saimniekam jāseko līdzi, lai suns netraucētu apkārtējos. Jebkurā gadījumā no paša sākuma ir jāiemāca savam sunim neapriet pa pretējo trotuāru ejošus radiniekus, kā arī nelēkt virsū garāmgājējiem lai sasveicinātos.

 Suņi ir ļoti sabiedriski un grūti samierinās ar vientulību. Saimniekam, kas strādā visu dienu, labāk iegādāties divus dzīvniekus. Ja saimnieks nestrādā, viņam tāpat ir jāsāk radināt suns palikt vienam pašam cik ātri vien var, lai kad tas būs patiešām nepieciešams suns neiekristu panikā. Sākumā ir jāiziet uz pāris minūtēm vairākas reizes dienā un progresīvi šis laiks jāpagarina. Aizejot no mājām un atnākot nav jāizrāda pārliekas emocijas, jo tas veicina suņa trauksmi.

 Daudzi šis sugas pārstāvji mīl bērnus, ja tie izaug bērnu kompānijā. Turpretim vecāks suns izturas diezgan vēsi un piesardzīgi pret bērnu kas ienāk viņa dzīvē, kad viņš to vismazāk gaidīja. Tomēr ar pacietību var arī tad sasniegt harmoniskas attiecības.

 Mājās suns spēj sadzīvot ar kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, ja viņu pie tiem pieradina agrā kucēna vecumā. Ārā jāatceras, ka tas ir medību suns, kas dzīsies pakaļ jebkuram pamanītam medījumam. Tāpēc pastaigām jāizvēlas vieta tālu no lielceļiem.

 Jaunam sunim ir nepieciešama vismaz viena liela pastaiga svaigā gaisā bez saites katru dienu. Tas ir lielisks suns priekš riteņbraucēja amatiera vai laba skrējēja. Ar viņu var arī piedalīties kursinga sacensībās un "mehāniskā zaķa" ķeršanā.

 Šie suņi parasti ir ilgdzīvotāji un izceļas ar labu veselību. Šiem suņiem ir nepieciešama minimāla kopšana. Daudzi no viņiem nemīl mitrumu. Ja suns atkārtoti izrāda nepatiku iet ārā zem lietus, var iegādāties speciālu lietusmēteli. Tas pats attiecas uz silto apģērbu, it īpaši vecam dzīvniekam ziemas laikā.


 ENG - Intro – this is 23 caches series dedicated to sighthounds. Series consists of 19 trail caches, two bonuses and two additional tasks. There is a number on some caches first page (8 caches) – write it down, you need it for bonus #1 cache. All 19 answers save – You need them for one of additional tasks (Kurti). Good luck!  

 Task – read text below and find out which dog breed it is. Breed name in Latvian. If there more than one word write alltogether. Please contact me (PM) to get the resource for Latvian translation.

--------------------------------------------------

 This dog is similar to a small greyhound. The dog is actually a little bit more curvaceous, with more arch to its loin. Like a greyhound, this dog is built for speed. The legs are long and slender, the chest deep, the abdomen tucked up, the body relatively narrow, and the whole dog is muscular. The long whip-like tail is naturally carried low. The eyes are large and lustrous. In size, these dogs is just small enough to sit in your lap and just large enough to be a good running partner. Although dogs stand about 19 to 21 inches tall, with their slender build they weigh only about 20 to 40 pounds. Most probably weigh in at around 30 pounds. The coat is sleek and short, velvety to the touch. The short coat and lack of body fat combine to make these dogs hate cold weather. These dogs are heat-seeking missiles that like to cuddle in bed for warmth. Fortunately, they are virtually free of doggy odor. These dogs come in almost every color, with no color preferred over another.

Personality: Two things make these dogs happy — running full speed ahead and sleeping curled up on your best chair as they squeeze you out of it. They are quiet inside the house, occasionally barking if there's something worth barking at. Like all sighthounds, they love to chase anything that moves, and that includes the neighborhood cats. They do get along well with family cats and dogs and are gentle with children. Sight hounds are not known for their obedience, but these dogs is probably the most obedient of them. They are also among the most demonstrative, enjoying cuddling and playing with their family. This affection is only reserved for family members, however, and they are not social butterflies. A sensitive dog, they are attached to their family and do not like to be separated from them. 

Living With: These dogs can live in an apartment if you take them out for a good sprint a couple of times a day. They spend a great deal of their time relaxing and, as long as they get adequate exercise, they are quite pleasant and quiet inside. They do need the chance to run fast, however, to feel at peace with the world. They do not like being cold and hate hard surfaces. If you cannot stand the thought of a dog on your furniture or in your bed, do not even think about getting this breed dog. These dogs like to be with you and even want to be touching you when they sleep. They are gentle and non-aggressive. The biggest danger to people is their wagging tail that can leave welts on you once it gets going and smacks your leg. They are hopeless as protection dogs.

History: These dogs hails from humble origins in 18th century Great Britain. The breed's ancestors helped poach rabbits and provided gambling entertainment in "snap dog" contests, in which the winner was the dog that could snap up the most rabbits within an enclosure in the shortest time. With the Industrial Revolution came the urban incarnation of snap dog contests — racing down a straightaway to grab a rag waved by the guardians. These dogs is still known by the nickname it earned in those days: the poor man's racehorse. Besides its obvious Greyhound association, these dogs probably has an early dash of ratting terrier (for quickness) and a later cross with Italian greyhounds (for elegance and refinement). These dogs are the unrivaled sprinter of the dog world, able to make hairpin turns at high speed. This ability has not only made it the most popular breed competing in the sport of lure-coursing, but it also launched one breed dog to fame and eventually started a new canine sport. That breed dog was Ashley “breed name”, the founding dog of competitive canine Frisbee catching.You can validate your puzzle solution with certitude.

Additional Hints (No hints available.)