Skip to content

Kurti #8 Mystery Cache

Hidden : 07/29/2020
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 LV - Ievads - šī ir 23 slēpņu sērija veltīta kurtiem. Tā sastāv no 19 slēpņu takas slēpņiem, diviem bonusiem un diviem papildus uzdevumiem. Ejot slēpņu taku neaizmirsti ievākt vērtības no pirmajām lapām - kopā astoņas, priekš bonusa. Visas 19 uzdevumu atbildes saglabā, jo tās būs nepieciešamas vienā no papildu uzdevumiem (Kurti)! Veiksmi!

 Uzdevums – izlasi zemāk esošo tekstu un atrodi kurai kurtu šķirnei atbilst šis apraksts. Nosaukums latviski! Ja ir vairāki vārdi, raksti toskopā. Izmanto visplašāk zināmo nosaukumu.

--------------------------------------------------

 Šī ir sena suņu šķirne. Šķiet, ka tā pastāv jau vairāk nekā divus gadu tūkstošus. Liecības par miniatūriem kurtiem un līdzīgu suņu skeleti tika atrasti teritorijās, kur atrodas mūsdienu Turcija un Grieķija. Lai gan šķirnes izveidošanas sākotnējais mērķis ir pazudis vēsturē, šie suņi, iespējams, tika lietotas mazu dzīvnieku medīšanai un arī jau toreiz spēlēja cilvēku kompanjonu lomu.

 Viduslaikos šie suņi atceļoja uz Dienvideiropu, kur bija ļoti populāri aristokrātu vidū, īpaši Itālijā. Šajā periodā arī izveidojās šķirnes nosaukums. Daudzi šie kurti tika iemūžināti, kopā ar saviem saimniekiem, slavenu mākslinieku, piemēram, Pizanello un Džoto di Bondone gleznotajos portretos. Suņu īpašnieku starpā gadsimtu gaitā bija Dānijas princese Anna, Čārlzs I Stjuarts, Frīdrihs II Lielais un karaliene Viktorija, kuras valdīšanas laikā šķirnes popularitāte sasniedza maksimumu.

 Amerikas Kinoloģiskais klubs reģistrēja savu pirmo šīs sugas pārstāvi 1886. gadā. Pirmā un Otrā pasaules kara laikā, kad suņu audzēšana kļuva par nepieejamu greznību vairākumam cilvēku Eiropā, sugas pastāvēšana tur tika apdraudēta. Pēc kara beigām britu audzētāji izmantoja amerikāņu šķirnes īpatņus vaislas darbā, lai atjaunotu šķirnes ģenētisko daudzveidību.

 Šis ir mazs elegants suns. Apmatojums ir īss, zīdains, vienkrāsains melns, zils un smilšu krāsas. Balti plankumi ir pieļaujami uz pēdām un pakakles. Standarts neatzīst šokolādes krāsas suņus. Amerikāņu standarts pieļauj plašus baltus plankumus un pat raibus suņus. Augstums skaustā sunim ir 32—38 cm abiem dzimumiem, bet svars nedrīkst pārsniegt 5 kg. Ķermeņa garums ir nedaudz īsāks par ķermeņa augstumu skaustā. Ķermenis slaids ar dziļu krūšu kurvi un ierautu vēderu. Krusti bez izciliem gūžu kauliem, kopā ar muguru veido izliektu formu. Aste gara, novietota zemu, mazliet izliekta galā, bet nav sagriezta gredzenā. Pakaļkājas — slaidas, muskuļotas, ar izteiktu apakšējās locītavas leņķi. Kakls ir garš, sauss. Galva šaura, neliela. Pāreja no pieres uz purna daļu ir gluda, neizteikta. Purns garš un smails. Degungala krāsa vēlama melna vai vismaz tumša. Ausis ir krokotas, novietotas augstu uz galvas. Uzbudinājuma brīdī nedaudz saslienas uz skrimšļiem, vērstas uz sāniem. Acis brūnas vai tumši brūnas, izteiksmīgas, nav vēlamas izvelbtas. Pārāk izteikts trešais plakstiņš arī nav vēlams. Par brāķi tiek atzītas zilas vai dzeltenas acis. Pilna zobu formula. Šķērveida sakodiens: augšžokļa priekšzobiem jāpārsedz apakšžokļa priekšzobi.

 Tas ir jūtīgs, maigs, bet arī diezgan neatlaidīgs dzīvnieks, kurš prot izmantot situāciju lai panāktu savu. Ļoti pieķeras pie saimnieka un ir samērā greizsirdīgs. Grib visur būt klāt. Centīsies visiem spēkiem panākt gulēt saimnieka gultā, sēdēt klēpī pie galda un arī ēst turpat no šķīvja. Ja tiek atstumts, žēli skatās acīs vai paiet malā un ar visu savu pozu pauž pārmetumu. Audzināšanai jābūt konsekventai, neskatoties uz suņa mazo augumu, bet bez kliegšanas un iebiedēšanas. Šis suns var kļūt izvēlīgs barības ziņā un pat atteikties ēst no sava trauka, tāpēc ir būtiski nepieradināt viņu pie našķiem un ēdiena atliekām no galda un nebarot no rokas.

 Šie suņi nemīl aukstumu un mitrumu. No paša sākuma suns jāved nokārtoties ārā jebkurā gadalaikā, ja nepieciešams silti saģērbjot. Ja apmācība nokārtoties sākas uz istabas kaktā noklātas avīzes, tad tas visdrīzāk turpināsies mūžīgi. Dažiem indivīdiem arī piemīt tendence paust savu neapmierinātību ar saimnieka lēmumiem urinējot uz grīdas vai pat uz mīkstajām mēbelēm, kas ir pilnīgi nepieļaujams.

 Suņi ir ļoti sabiedriski un grūti samierinās ar vientulību. Saimniekam, kas strādā visu dienu, labāk iegādāties divus dzīvniekus. Ja saimnieks nestrādā, viņam tāpat ir jāsāk radināt suns palikt vienam pašam cik ātri vien var, lai kad tas būs patiešām nepieciešams suns neiekristu panikā. Sākumā ir jāiziet uz pāris minūtēm vairākas reizes dienā un progresīvi šis laiks jāpagarina. Aizejot no mājām un atnākot nav jāizrāda pārliekas emocijas, jo tas veicina suņa trauksmi.

 Šo suņu audzināšanā ir svarīga agrīna socializācija, lai suns nebaidītos no svešiniekiem un no pilsētas trokšņiem. Suns arī jāsocializē ar saviem radiniekiem, organizējot kopīgas pastaigas. Satiekot lielus nepazīstamus suņus nav vēlams ņemt suni uz rokām, spiest viņu pie sevis, spiegt. Tas veicina baiļu un pat agresīvu reakciju, kas savukārt var izprovocēt otra suņa uzbrukumu. Ja no kontakta piesardzības apsvērumu dēļ grib izvairīties, labāk ir jau iepriekš nogriezties kādā šķērsielā.

 Ar bērniem šis suns ir piemīlīgs, bet viegli izbīstas no trakulīgām rotaļām. Viņš arī var krist par upuri bez pieskatīšanas atstātiem nerātņiem sava maza auguma un maiga rakstura dēļ. Mājās šis suns spēj sadzīvot ar kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, ja viņu pie tiem pieradina agrā kucēna vecumā. Ārā jāatceras, ka tas ir medību suns, kas dzīsies pakaļ jebkuram pamanītam medījumam. Tāpēc pastaigām jāizvēlas vieta tālu no lielceļiem. Tomēr jācenšas nodrošināt sunim izklaides svaigā gaisā bez saites, jo tas ir sportisks suns. Ar viņu var arī piedalīties kursinga sacensībās un "mehāniskā zaķa" ķeršanā, kā arī adžiliti nodarbībās.

 Satikt 15—16 gadīgas sugas īpatņus nav retums, kopumā tie ir veselīgi suņi. Īpaša uzmanība būtu jāvelta zobu stāvoklim, jo tiem ir izteikta tendence uz zobakmeņa veidošanos, kas ar laiku noved pie atkārtotām infekcijām mutes dobumā. Ikdienas zobu tīrīšana nav lukss, un pat tas ne vienmēr ir pietiekošs. Zobakmeni var arī regulāri noņemt pie veterinārārsta, bet šī procedūra ir saistīta ar narkozi, kas pati pa sevi jau ir riskanta. Ideālā gadījumā būtu jānopērk vienkāršs kiretāžas instruments, ko izmanto zobārsti, un regulāri jānoņem cietais zobu aplikums manuāli. Tas prasa zināmu roku veiklību un iemācīt sunim pakļauties procedūrai, mierīgi guļot uz sāniem.

 Šķirnes īpašnieku un audzētāju vidū joprojām nav vienota viedokļa par suņa saģērbšanu aukstajā laikā. Šajā jautājumā būtu jāseko sava suņa labsajūtas kritērijam un veselajam saprātam. Jauns suns, skrienot pa sasnigušu lauku var justies tīri labi nesaģērbts. 12—15 gadus vecam sunim, kas tik tikko pārvietojas -20°C temperatūrā, noteikti salst.

 Suņa kauli augšanas periodā ir diezgan trausli. Šim sunim patīk lēkt un kāpelēt. Jācenšas neļaut viņam izmantot šim nolūkam mēbeles un palodzes, kuru slidenās virsmas veicina smagus kritienus. Lūzuma gadījumā būtu jāgriežas pie pieredzējuša ķirurga ortopēda, lai uzlikt ārējās fiksācijas aparātu.. Kāju ģipsēšana šim sunim ir ārkārtīgi riskanta un var beigties ar ekstremitātes nekrozi. Pieauguša dzīvnieka kauli kļūst izturīgāki, bet traumas gadījumā ārstēšanas tehnika nemainās. Iegādājoties kucēnu būtu jāpaprasa audzētājam klīnikas adrese, kur var gūt kvalitatīvu palīdzību.


 ENG - Intro – this is 23 caches series dedicated to sighthounds. Series consists of 19 trail caches, two bonuses and two additional tasks. There is a number on some caches first page (8 caches) – write it down, you need it for bonus #1 cache. All 19 answers save – You need them for one of additional tasks (Kurti). Good luck!  

 Task – read text below and find out which dog breed it is. Breed name in Latvian. If there more than one word write alltogether. Please contact me (PM) to get the resource for Latvian translation.

--------------------------------------------------

 This dog is truly a greyhound in miniature, with supreme elegance and grace. The height at the withers is 13 to 15 inches, and the weight is 7-14 pounds. The slender, muscular body, accentuated by the curved back, deep chest, and lean, well-muscled legs, produces a sinewy outline. The slender tail tapers to a curved end that is carried low. The head is long and narrow, the muzzle fine, and the ears pliant and delicate. Dog has supple skin, and the short coat is glossy to the eye and velvety to the touch. Various coat colors and marking patterns are seen in the breed, although blues and grays are prevalent.

Personality: These dogs are sweet, gentle, affable dogs that can be needy in their desire for affection. Denied attention, they can become shy, hyper or both. One-person or one-family dogs, they may display an aloof attitude with strangers. Although generally compatible with children, these dogs tend to shun rambunctious child's play. They typically get along with cats and other dogs of similar size. Although small, these dogs bark rather than yap, and they will readily do so to alert their owners to approaching strangers.

Living With: This dog is, without question, an indoor dog. They crave warmth and sometimes resist venturing outside in cold or wet weather. In inclement weather, caregivers should use sweaters or jackets on their dogs. Although they require little exercise, these dogs should be leash walked a few times daily. Housetraining this dog can be a challenge, as some are stubborn about it. Doggy doors and paper training facilitate housetraining in the breed. This dog sheds, but the hair is so short and fine that molts are hardly noticeable. These dogs are prone to dental disease, and tooth brushing and supplementation with hard, mildly abrasive foods and chew toys promotes dental health in the breed. Their toenails should be clipped regularly to prevent overgrowth.

History: The smallest of the sighthound breeds, this dog is believed to have originated over 2,000 years ago in the Mediterranean basin countries now known as Greece and Turkey. Evidence of its origin lies in the depiction of miniature greyhounds in the early decorative arts of this region, and in the archaeological recoveries of small greyhound skeletons. Although controversy exists over this diminutive dog's original purpose — small-game hunter or household companion — this dog likely served a dual role. By the Middle Ages, the breed had disseminated throughout southern Europe. Prized for its beauty, small size and sweet disposition, this dog derived its name from the “nation name”, among whom it was a favorite breed in the 16th Century. Coveted by European royalty, including the consort of England James I, Anne of Denmark and Catherine the Great of Russia, this dog was frequently depicted in the Renaissance paintings of artists like Giotto, Carpaccio and Memling. In 1886, the first dog was registered with the American Kennel Club. However, the breed was rare in the U.S. until about 20 years ago. Today, many families enjoy these dogs for their affectionate disposition, adaptability to most living situations, and simple upkeep.You can validate your puzzle solution with certitude.

Additional Hints (Decrypt)

CRG Cvynqmvf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)