Skip to content

Kurti #10 Mystery Cache

Hidden : 07/29/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 LV - Ievads - šī ir 23 slēpņu sērija veltīta kurtiem. Tā sastāv no 19 slēpņu takas slēpņiem, diviem bonusiem un diviem papildus uzdevumiem. Ejot slēpņu taku neaizmirsti ievākt vērtības no pirmajām lapām - kopā astoņas, priekš bonusa. Visas 19 uzdevumu atbildes saglabā, jo tās būs nepieciešamas vienā no papildu uzdevumiem (Kurti)! Veiksmi!

 Uzdevums – izlasi zemāk esošo tekstu un atrodi kurai kurtu šķirnei atbilst šis apraksts. Nosaukums latviski! Ja ir vairāki vārdi, raksti toskopā. Izmanto visplašāk zināmo nosaukumu.

--------------------------------------------------

 Šī kurtu šķirne nāk no Kirgiztānas Tian Shan reģiona, kurš robežojas ar Ķīnu. Šie suņi ir tuvi Tazi un Afgāņu kurtu šķirnēm. Kā jau kurti arī šī šķirne izmato redzi un ātrumu, lai noķertu medījumu. Šī šķirne ir zināma arī ar izturību augstkalnu apstākļos. Atrašanās šajos apstākļos ir šīs sugas suņus izaudzinājusi par izturīgu un spēcīgu šķirni. Šie suņi spēj pavadīt vairākas dienas bez ūdens un barības, kā arī izturēt milzīgas fiziskas slodzes. Šķirne ir arī daudzpusīga medībās – šis sugas pārstāvji var izmantot ožu izsekošanai, kas citām kurtu šķirnēm, nav tik izteikti. Šie suņi var medīt kopā arī ar apmācītu plēsīgo putnu - parasti klinšu ērgli. Tos, galvenokārt, izmanto mazu zvēru: murkšķu, zaķu, lapsu, āpšu, meža kaķu medībās, bet tie var noķert arī ko lielāku - kalnu kazu, sibīrijas stirnu vai vilku. Tie arī aizsargā ganāmpulku no nevēlamiem viesiem, lielākoties, pret vilkiem. Tie sajūtot šī suņa smaržu ne vienmēr izlemj medīt, jo izredzes ir 1:1. Šie suņi ātri un klusi pārvietojas ne tikai pa stepju līdzenumiem, bet arī pa kalnainām vietām nezaudējot ātrumu (ap 50km/h).

 Tā ir vidēja lieluma suņu šķirne ar nedaudz sprogainu spalvu. Suņu augums skaustā ir aptuveni 60cm. Vilna ir ļoti mīksta, gara uz galvas un kājām. Pārstāvji ir dažādās krāsas - lielākajā daļā gadījumu tie ir melni ar sprogainu spalvu, bet ir arī balti ar kādas citas krāsas piejaukumu, rudi, pelēki, kā arī citās krāsās. Nokarenās ausis ir vismaz 18cm garas. Interesanti, ka senāk šie suņi bija lielāki un garāki. Vecās hronikas stāsta par to, kā tie tika pārbaudīti - tos vienkārši nolika zem kamieļa, ja suņa aste pieskarās kamieļa vēderam, tad tas bija pietiekami liels un konkrētais suns bija piemērots turpmākai pēcnācēju radīšanai.

 Uz doto brīdi sugas pārstāvju skaits nesasniedz tūkstoti. Agrāk šie dzīvnieki  palīdzēja cilvēkam liellopu audzēšanā, bet pateicoties lauksaimniecības industrializācijai to skaits strauji samazinājās. Krievijas audzētavas ir pielikušas daudz pūļu, lai šķirne izdzīvotu.  Tās arī atzīst šo suņu pārstāvjus par šķirni un kopā ar taziem meklē pēc labiem pārstāvjiem vaislai abām šķirnēm.

 Šie suņi ir domāti jau pieredzējušam saimniekam. Tie jāapmāca jau no agras bērnības, lai tie būtu viņam lojāli. Tie neuzticas svešiniekiem, jo šie suņi māk sargāt īpašumu. Tie ir lepni un brīvību mīloši suņi. Šie suņi nebūs piemēroti dzīvoklim, tiem patīk plašums – vislabāk iederēsies viensētā ar pašu teritoriju. Sunim vajag pietiekamu fizisko piepūli, tie labi iederēsies vietā ar bagātīgu reljefu, upēm, mežu. Suns labi izturas pret savu ganāmpulku, to aizstāvēdams. Tas arī labi saprotas ar kaķiem, spēlējas ar tiem. Spalva jāķemmē vismaz pāris reizes nedēļā, īpaši, ja tā ir gara. Tas pasargās no spalvas savelšanās un parazītu iedzīvošanās. Veselība šīs šķirnes suņiem ir ļoti laba. Vienīgais jānodrošina ļoti daudz fiziskas aktivitātes.

 Mūsdienās tīršķirnes suni var iegādāties tikai tās vēsturiskajā dzimtenē - Kirgizstānā. Šajā valstī nav tik daudz šīs šķirnes selekcionāru un visi pazīst viens otru. Lai atjaunotu šķirnes populāciju, kucēnus reti pārdod ārzemēs, pretējā gadījumā to vēlāk būs grūti izmantot pārošanā. Šī ir īpaša suņu šķirne, kas var kļūt par īstu draugu un neaizstājamu sargu, bet ne katram cilvēkam - atcerieties to.


 ENG - Intro – this is 23 caches series dedicated to sighthounds. Series consists of 19 trail caches, two bonuses and two additional tasks. There is a number on some caches first page (8 caches) – write it down, you need it for bonus #1 cache. All 19 answers save – You need them for one of additional tasks (Kurti). Good luck!  

 Task – read text below and find out which dog breed it is. Breed name in Latvian. If there more than one word write alltogether. Please contact me (PM) to get the resource for Latvian translation.

--------------------------------------------------

 When you see this Dog for the first time, you may have difficulty distinguishing between this breed and other sighthounds like the Saluki or the Afghan Hound. This breed has the typical sighthound appearance with a slender build and long, narrow head and he also has the excellent stamina and endurance of a sighthound. This breed is able to achieve speeds up to 60 km/h and its hunting abilities are much more versatile than the average sighthound.

 History - The origins of this dog can be traced back to the indigenous people of Krgyzstan who used them for their hunting and guarding skills. Legend has it that dog is descended from the mythical bird dog, hatching from an egg that was stolen from the next of the highland vulture known as Kumai. The puppy grew to become the savior of the indigenous people, rescuing them from the terror of the local wolves. This dog was thus declared a national treasure.

Pedigree - The exact origins of this dog are unknown but it may share some of its heritage with other sighthound breeds like the Azawakh, Saluki, Afghan Hound, and the Sloughi. This dog is a gentle and even-tempered breed that would never intentionally harm anyone.

Training - An intelligent breed, these dogs generally responds well to training – particularly positive reinforcement training. This breed is naturally strong-willed and independent but can also become obedient when treated with respect. This is not the kind of dog that will tolerate Alpha Dog training. Dog can be used as a guard dog or watchdog and can also be trained for hunting.

Temperament/Behavior – This dog is a gentle and even-tempered breed that would never intentionally harm anyone, but they do not tolerate rough handling or disrespect. This breed is intelligent and independent, though he can form strong bonds with family. This dog generally gets along with other dogs but may chase cats and small household pets. Dog prefers older children, though some do perfectly well with children of all ages. Early socialization may help this dog to get along with cats and other pets. This dog is a large dog, standing 23 to 27 inches tall and weighing anywhere from 55 to 73 pounds at maturity. Males of the breed tend to be larger than females. This dog has excellent stamina which is part of what makes it such a great hunting breed. These dogs need a great deal of daily exercise and will develop destructive tendencies if their exercise needs are not met. In addition to a long daily walk, dog will appreciate having time and space to run in a fenced yard or open outdoor area.

Coat – This dog is similar to other sighthounds in appearance, having a slender build and a narrow head. This breed has a long, soft, and thick coat that develops a downy undercoat during the winter. This dog comes in a wide range of colors including black, white, grey, yellow, and brown, often with white marks intermixed.You can validate your puzzle solution with certitude.

Additional Hints (Decrypt)

CRG Rtyr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)