Skip to content

Kurti #14 Mystery Cache

Hidden : 07/29/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 LV - Ievads - šī ir 23 slēpņu sērija veltīta kurtiem. Tā sastāv no 19 slēpņu takas slēpņiem, diviem bonusiem un diviem papildus uzdevumiem. Ejot slēpņu taku neaizmirsti ievākt vērtības no pirmajām lapām - kopā astoņas, priekš bonusa. Visas 19 uzdevumu atbildes saglabā, jo tās būs nepieciešamas vienā no papildu uzdevumiem (Kurti)! Veiksmi!

 Uzdevums – izlasi zemāk esošo tekstu un atrodi kurai kurtu šķirnei atbilst šis apraksts. Nosaukums latviski! Ja ir vairāki vārdi, raksti toskopā. Izmanto visplašāk zināmo nosaukumu.

--------------------------------------------------

 Šis suns ir līdzīgs citiem kurtiem (īpaši greihaundiem), bet ir dažas būtiskas atšķirības. Tiem ir garāks ķermenis nekā paša suņa augums, tiem ir arī smagāka kaulu uzbūve. To galvas forma ir izteiktāki ķīļveidīga ar lielākiem žokļu muskuļiem un īsāks purns, piešķirot tiem mazāk izsmalcinātu izskatu nekā lielākajai daļai greihaundu. Tiem arī ir daudz biezāka āda ar īsu, biezu un gludu vilnu, kura kļūst garāka ziemas mēnešos. Šie suņi labāk panes aukstu laiku nekā citi īsspalvainie kurti. Tiem ir rožu formas ausis, kas ir paceltas apmēram līdz pusei, kā arī ovālas formas acis ar spilgtu un maigu izskatu. Šīs šķirnes suņi sver no 22 kg līdz 31 kg un augums ir starp 64 cm un 69 cm pie skausta. Suņi ir dažādās krāsās. Par standartu pastāv diskusijas, jo izšķir divu vedi suņus. Vieni ir pēcteči audzētajiem suņiem no  19. un 20.gs sākumā un nav daudz mainījušies, otri audzēti pēc 2.pasaules kara.  Senākie suņi ir masīvāki, vairāk muskuļoti, bet jaunie vieglāki, ātrāki un līdzīgāki greihaundiem. Šo kurtu uzbūve padara to par ideālu suni kursingam nelīdzenā apvidū. Suņi nav tik ātri kā greihaundi īsajās distancēs, bet pateicoties izturībai tie daudz piemērotāki garo distanču skrējēji. Senajos laikos šie suņi sekoja saimniekam, kurš atradās zirga mugurā. Šie suņi dzīvo vidēji 12-14 gadus.

 Šī šķirne ir sirsnīga un paklausīga. Maz ticams, ka viņi iekost cilvēkam. Tiem ir arī daudz spēcīgāks sargāšanas instinkts nekā dažām citām kurtu šķirnēm. Viņi parasti labi izturas pret bērniem un arī pret citiem suņiem. Viņi ir nedaudz rezervēti, taču nav arī pārāk kautrīgi. Viņi ir inteliģenti, viegli apmācāmi un uzticīgi. Tāpat kā visiem suņiem, agrā socializēšanās ir obligāta.

 Šie suņi ļoti labi pielāgojas apstākļiem un var dzīvot gan dzīvokļos, gan arī ārā, ja vien tie ir nodrošināti ar pienācīgu aktivitāšu un cilvēka iesaisti. Ja tos tur iekštelpās tos ir ļoti viegli padarīt par brīnišķīgiem mājas mīluļiem. Dienas laikā viņi lielu daļu laika pavadīs guļot, taču tie nekādā ziņā nav “dīvāna spilveni”, un, lai saglabātu formu un prieku, viņiem ir nepieciešama ikdienas fiziskā slodze. Garas pastaigas, skriešana bez pavadas ka arī skriešana līdzās velosipēdam ir labākie veidi, kā tos nodarbināt, jo tie parasti nelabprāt dzenās pakaļ kociņiem, bumbām, tā kā to dara citas suņu šķirnes.

 Lai vai viņi var sadzīvot ar kaķiem un citiem maziem dzīvniekiem ir svarīgi atcerēties, ka tie ir medību suņi un dzīsies pakaļ, ja kāds no viņa skries prom. Tādēļ pie maziem mājas mīluļiem jāradina sadzīvot jau no bērnības.

 Šie suņi, iespējams, 10.gs kopā ar ungāriem ieradās Karpatu un Transilvānijas apkaimē. Arheoloģiskie izrakumi atklāj, ka senākie šo suņu skeleti nāk no Karpatiem, kā arī Ungārijas Z un A robežas. Uz doto brīdi nav zināms vai šie suņi eksistējuši pirms ungāri apmetās uz dzīvi pašreizējā vietā.

 Šī šķirne ir selekcionēta priekš garo distanču skriešanas. Piemēram atnest saimnieka nošautu medījumu (zaķi, briedi). Tie var skriet kopā ar medniekiem zirgu mugurās 30 līdz 50km pa dienu. Vēsturiski šī suņu šķirne nebija saistīta tikai ar ungāru muižniecību, bet tai piederēja lielākā daļa no šiem suņiem. Šķirnes suņi, kuri piederēja zemniekiem bija pazīstami kā fermas agārs vai vienkārši zaķu ķērāji. Šī šķirnes versija tagad ir izzudusi.


 ENG - Intro – this is 23 caches series dedicated to sighthounds. Series consists of 19 trail caches, two bonuses and two additional tasks. There is a number on some caches first page (8 caches) – write it down, you need it for bonus #1 cache. All 19 answers save – You need them for one of additional tasks (Kurti). Good luck!  

 Task – read text below and find out which dog breed it is. Breed name in Latvian. If there more than one word write alltogether. Please contact me (PM) to get the resource for Latvian translation.

--------------------------------------------------

 This is a sighthound breed that is also popular for hunting and coursing, though it can also be kept as a companion pet. If you are looking for an active and intelligent breed that is also affectionate and docile in the home, consider this dog.

 Origin - The origins of this dog breed can be traced all the way back to the time when the Magyars conquered Hungary in the 10th century. This breed has been used as a hunting breed for many years and its conformation has remained largely unchanged over the centuries. This breed was developed for long-distance running, able to achieve distances of 19 to 31 miles in a single day. Though these dogs excel in hunting and coursing they also make loyal and loving family pets.

 Training - This dog is an intelligent breed which makes it fairly easy to train, as long as you start young. This breed responds well to positive reinforcement training and they are eager to learn. Dog does well as a sighthound but it can also be trained for coursing and other dog sports. This breed loves to learn and it is very active, so make sure that it always has something to do – this will help to prevent the development of problem behaviors.

Weight – This dog is a medium- to large-sized dog with males weighing between 53 and 68 pounds at maturity and females weighing between 49 and 64 pounds.

Temperament/Behavior – This dog has a stronger guarding instinct than many sighthounds, though it is generally friendly around people if not a little reserved around strangers. These dogs form very close ties with family and they can be very affectionate and docile in the home. These dogs get along well with children and they are amenable to other dogs, though you should be careful with them around cats due to their coursing nature. Early socialization and training is recommended for this breed but they are very smart and generally easy to train. This breed is adaptable to apartment or outdoor life as long as they get enough exercise and human interaction. These dogs can be couch potatoes but they still require plenty of exercise.

Exercise Requirements - As a sighthound used for hunting and coursing, this is a fairly active breed. These dogs need a long daily walk as well as plenty of active playtime and time to run in a fenced yard. This breed is adaptable to apartment or condo life as long as its needs for physical and mental stimulation are met. This breed is prone to destructive behavior if it becomes bored.

Coat - Dogs has a short, close-lying coat that is fairly dense. This breed exhibits a wide variety of colors but the UKC does not accept blue, brown, blue-and-white, black-and-tan, or tri-color variations. Though the coat is fairly short, it grows longer in the winter to protect the dog against cold weather. Regular brushing and grooming is recommended to control shedding.You can validate your puzzle solution with certitude.

Additional Hints (Decrypt)

CRG Cevrqr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)