Skip to content

This cache has been archived.

burg86: Zdá se, že jsou všichni zálogovaní. Díky všem za účast!

More
<

Perseidy 2021 - Community Celebration Event

A cache by burg86 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 14 August 2021
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

14 August 2021, 21:00 - 23:00

 

Co, kdy, kde a jak?

 

Jednapadesátá burgovic založená keš / event (což není tak důležitý), pozorování hořících šutrů vstupujících do atmosféry naší matičky Země (což už důležité je) a hlavně setkání lidí dobré vůle a stejného koníčku (a to je asi tak nejdůležitější).

Nejčinnější jsou perseidy mezi 11.-13. srpnem. To je prostě daný přírodou a nastavením vesmírného soukolí. Sejdeme se tedy 14. 8. Inu sobota. A to je taky daný. Mnou. Od 20h na parkovišti u Kostela Panny Marie Tešitelky na Dobré Vodě. Samotný event proběhne od 21h na vrcholku Kraví hory, kam společně doputujeme. Cestou si budeme užívat krás večerního a nočního lesa, zvukových projevů spící přírody (případně ticha) a tak vůbec. Nebo můžete přijít po vlastní trase. To je celkem jedno - důležité je jen se dostavit.

A protože pro takové pozorování je ideální tma (ha ha ha) a co nejmenší světelný smog, sejdeme se na vrcholku Kraví hory. Jednak je tam rozhledna, odkud by teoreticky bylo možné ony šutry dobře a snadno pozorovat, dvadnak  je tam ideální zázemí pro pozemský rej. Tedy roj samozřejmě. Mno a třidnak je to relativně daleko od většího světelného znečištění. Zkrátka ideální plácek pro přespání, opečení všemožných uzenin a tak vůbec všeobecného sociálního vyblbnutí. Po covid sezóně celkem prima, ne?

Pravda - pozorování bude asi probíhat na vrcholku rozhledny, protože vůkol kolem bude celkem hustý a poměrně vzrostlý les, ale to kačerům přece nevadí, no ne?

Jsou všichni vítáni?

No hyml, samozřejmě!

Co s sebou?

Především chuť pozorovat. A chuť si přát (přej si něco – padá hvězda). A chuť se sejít, pokecat a užít si noc v lese.

Kdož máte různé monokuláry, binokuláry či více-kuláry pro pozorování a záznam veškeré té vesmírné krásy, smetí a bordelu - vezměte je klidně s sebou. Budeme rádi.

Bude počasí?

Hergot fagot, jak to mám vědět? Listing píšu na začátku července!

Přesto pokud nebudou padat trakaře a ženit se všichni čerti, event se rozhodně koná.

Přijde mlha / mraky / další mrzoutstvo znemožňující pozorování? Nevadí - perseidy si snadno domyslíme :)

Bude soutěž?

Kdo přijde oděn za perseid, bludnou kometu či jiné vesmírné těleso (fantazii se meze nekladou) bude odměněn hlasitým potleskem a souhlasným pobrukováním.

Co dál?

Kdo bude chtít, může přespat. Kdo chtít nebude, může se jen tak zastavit na kus řeči a buřta. A kdo bude chtít něco jiného (třeba nespat vůbec), může taky.

Je to vše?

Ano.

******************************************

Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2021. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.