Skip to content

This cache has been locked, but it is available for viewing.
<

Event medvědí 🐻 Dívčí Kámen

A cache by Druzcovské Šelmy Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 18 October 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

18 October 2020, 13:00 - 13:30

Stalo se už tradicí, že trávíme poslední část roku na Šumavě na Lipně. Ani letošní podzim i přes různá opatření snad nebude výjimkou. Rozhodli jsme se uspořádat tento rok opět malé setkání příznivců geocachingu. Rádi bychom poznali místní příznivce této skvělé zábavy, vyměnili si a ukázali cestovatelské železo a CWG.

Sejdeme se 18. října 2020 od 13:00 do 13:30 tentokrát na zřícenině hradu Dívčí Kámen na dolním nádvoří (souřadnice eventu). Po skončení eventu je pro zájemce objednaná placená komentovaná prohlídka hradu, tedy od 13:30. 

A aby to bylo setkání opravdu medvědí, vezměte si s sebou svoje plyšové kamarády, ať už jsou trekovatelní nebo bez čísla. Moje sbírka plyšových talismanů čítá bezmála 200 medvědů všech velikostí (od 15 mm do 154 cm). Však byla také úředně zaevidovaná na MEME medvědím megaeventu v Náchodě.

Přihlašujte se logem WA a uveďte prosím, zda máte zájem o CWG a placenou prohlídku.

V průběhu eventu dodržujte všechna nutná opatření stanovená vládou! 

Na všechny návštěvníky se těší jezevecjezevec, BaryBal, BaryHubert, Spolek přátel Donalda Entericha a pes Bertík.

* * *

V rozvalinách hradu střeží skřítek veliký poklad. Kdo skřítka uvidí, pěkně ho pozdraví a nebude se mu vysmívat, poklad objeví. Zchudlý sedlák chtěl z rozvalin odvézt kámen na stavbu nového domu. Za jeho zády někdo kýchl. Sedlák řekl "pozdrav pánbůh", ale nikoho neviděl, myslel si, že někdo ze vsi si z něho tropí posměch. Na třetí kýchnutí tedy odpověděl zaklením. V tu chvíli se setmělo, z puklin v kamenech vyskakovali roztodivní skřeti s píšťalami a bubínky a křepčili kolem ubohého sedláka. Pak se celý průvod rázem proměnil v tchoře, lišky, divoké kance a medvědy. Sedlák hrůzou omdlel. Poklad tedy čeká dál na dobře vychovaného člověka

[Legendy a pověsti].

* * *

Zdroj: http://www.divcikamen.cz/
Foto: Aleš Motejl, Blanet.cz, divcikamen.cz
Grafika: BaryBal

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.