Skip to content

<

Adzelvieši [BYOP]

A cache by gaishbiksis Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/04/2020
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Gadsimtiem senās Adzelviešu mājas ir vienīgā vieta Latvijā, kur pēc senas gatavošanas un garšas tradīcijas pats māju saimnieks ar rokām soli pa solim, sākot ar kaņepju audzēšanu, gatavo “Latvijas melnos ikrus” - tīru kaņepju aizdaru.

Agrākos laikos, kad tuvākās un tālākās zemēs valdījuši Krievijas cari, līdz pat Pēterburgai gājušas valodas par “Latvijas melnajiem ikriem” - tos “zemnieki ēdot karotēm vien, glabājot mucās ar vien stīp’ un tas esot labākais ēdiens pasaulē!”. Paši nevarēdami reto gardumu sadabūt, sūtījuši ļaudis uz Vidzemi meklējumos. Tā nu augstiem ļaudīm iegaršojies, un kopš tā laika, ķeizara maltītes slavu ieguvušas, jau gadsimtiem ilgi kaņepes daudzās mājās turētas sevišķā godā. “Adzelvieši” - vienas no šīm senajām mājām, kur nu jau ceturtajā paaudzē dzīve rit kaņepju aizdara tradīcijā.

Pats kaņepju gardums saukts dažādi - kaņepju sviests, grūslis, grūdenis, pavalgs, bet Vidzemes mājās - aizdars. Tā baudīšana ne tik vien garda, kā veselīga - sātīgs, spēcinošs, sirdij un asinīm labs.

Mājas saimnieks aicina ciemiņus ielūkoties senatnīgajā noskaņā, pašiem apgūt aizdara gatavošanas meistarību un nobaudīt uz vietas darīto gardumu.

 

LV: Slēpnis neatrodas pašā zemnieka mājas teritorijā, tāpēc būs pieejams jebkurā laikā, nevienu netraucējot. Slēpnis satur tikai viesugrāmatu, tāpēc rakstāmo ņemiet līdzi paši.

ENG: Cache is placed outside farm teritory, so it will be availble anytime without disturbing others. The cache contains only logbook, so bring your own pen.

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.