Skip to content

This cache has been locked, but it is available for viewing.
<

Světový den statistiky

A cache by Zouwinka + R Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, 20 October 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

20 October 2020, 07:30 - 08:00

Zvu vás na krátké setkání u příležitosti Světového dne statistiky, který se slaví 20. října. Symbolicky se sejdeme u budovy Českého statistického úřadu.

První Světový den statistiky se konal 20. října 2010 a nejrůznějšími aktivitami ho podpořilo více než 130 států sdružených v OSN.

Tento den měl připomenout:

  • rostoucí význam statistiky v celosvětovém měřítku, především nárůst mezinárodních statistik a jejich rozšiřování i do poměrně exotických zemí
  • sčítání lidu - rok 2010 byl rokem celosvětového sčítání lidu (v období 2005–2014 proběhl cenzus poprvé v historii v nejvyšším počtu zemí světa).

O  5 let později  20. října 2015 bylo rezolucí Valného shromáždění OSN prohlášeno toto datum Světovým dnem statistiky s mottem „Kvalitní data, lepší život“. Světový den statistiky se konná pravidelně každých pět let.

Pro zvídavé odkaz na stránky ČSÚ, kde se přehledně dočtete mnohé, o čem se lidově říká, že " je to přesný součet nepřesných čísel".

Event se koná v úterý 20.října 2020 od 7,30 hodin do 8,00 hodin. Nejméně po tuto dobu bude také k dispozici logbook. Na eventu se přepočítáme, tím naplníme téma dne, pohovoříme o geocachingu, o keších, vyměníme pár CWG, TB, GC, atd., prostě klasika.

Vzhledem k probíhajícímu nouzovému stavu a měnícím se covidovým nařízením počítejte s možností změny.

S předpokladem prodloužení omezení počtu osob na venkovních akcích je event pro prvních 19 přihlášených. Prosíme, napište kolik osob skrývajících se pod nickem přijde.

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.