Skip to content

This cache has been archived.

j_janus: Do zobaczenia za rok

More
<

Odnowimy szlak żółty

A cache by j_janus & Przyjaciele Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 18 September 2021
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

18 September 2021, 10:00 - 13:00

CITO

Wydarzenie typu Cache In Trash Out; jest inicjatywą ekologiczną realizowaną przez społeczność miłośników Geocachingu. Jej głównym celem jest oczyszczanie i ochrona terenów zielonych, aby można było się nimi cieszyć podczas poszukiwania skrzynek. Podczas tego rodzaju spotkań uczestnicy zajmują się przede wszystkim zbieraniem śmieci, usuwaniem szkodników, sadzeniem drzew i innych roślin oraz wyznaczaniem szlaków.

 

Spotkania CITO organizowane są na całym świecie od roku 2002. Dzięki wysiłkom wolontariuszy pomagamy zachować naturalne piękno Ziemi. Przez ostatnie 19 lat (od roku 2002) keszerzy z całego świata obchodzili Międzynarodowy Dzień CITO uczestnicząc w akcjach dla dobra lokalnych ekosystemów. W bieżącym roku są zaplanowane dwa sezony , pierwszy, ze względu na COVID-19 został przedłużony do końca sierpnia 2021. Razem wspólnie możemy zrobić dużo dobrego z korzyścią również dla siebie. Pierwszy sezon CITO w roku 2021 był zaplanowany na okres od 1 marca do 31 sierpnia 2021, drugi sezon CITO od 1 września do 30 listopada 2021.

Znakowanie

Znakowanie żółtego szlaku im. Bronisława Turonia wokół Wrocławia.

W imieniu ekipy GO WRO serdecznie zapraszamy wszystkich keszerów na znakowanie szlaku turystycznego, który biegnie wokół Wrocławia. Wykorzystamy praktycznie wiedzę zdobytą podczas poprzednich spotkań.

 

Nieco informacji o projekcie GO WRO:

Wspólnie oddziałem PTTK we Wrocławiu, grupa keszerów postanowiła odnowić żółty szlak im. Bronisława Turonia. Liczy on sobie ponad 140km długości i wiedzie przez ciekawe turystycznie miejsca wokół Wrocławia. 

 

Chcielibyśmy zaprosić na spotkanie poświęcone znakowaniu szlaków turystycznych. Podczas spotkania będziecie mogli poznać zasady znakowania szlaków turystycznych a także własnoręcznie wykonać oznaczenia na wyznaczonym odcinku trasy:

Pamiątka

Za udział w spotkaniu po zalogowaniu uczestnictwa otrzymacie na pamiątkę znaczek do profilu.

Program:

Dnia 18 września 2021 o godzinie 10:01 spotykamy się na parking przed kościołem w Bielanach Wrocławskich. Zamierzamy wykonać znakowanie żółtego szlaku turystycznego na odcinku: Bielany Wrocławskie - zamek Topacz. Trudno przewidzieć godzinę zakończenia, jednak spotkanie nie powinno trwać dłużej niż do godziny 13:00. Zakończenie spotkania odbędzie się w miejscu rozpoczęcia. Przeciwskazaniem do malowania znaków szlaku może być silny deszcz

Posiadam wymagane uprawnienia do znakowania szlaków turystycznych. Zapewniam profesjonalny instruktaż oraz wszelkie narzędzia i materiały niezbędne do wykonywania czynności związanych ze znakowaniem szlaku. Uczestnicy spotkania proszeni są o wyposażenie się w adekwatną do warunków pogody odzież (może się pobrudzić) oraz chęci do pomocy i poznania technik znakowania.

Dojazd

1. Dojazd własnym keszowozem.
2. Dojazd keszowozem z innym keszerem/keszerką 
3. Autobusem nr 612 (startuje z Wrocław - Krzyki). https://www.wroclaw.pl/linia-612-wroclaw
4. Dojazd na rowerze.

 

Additional Hints (No hints available.)