Skip to content

<

Dzień Pluszowego Misia i.. 🎂🍰🥂

A cache by osiolek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Thursday, 25 November 2021
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

25 November 2021, 17:30 - 19:00

25 listopada
Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.

źródło: Kalendarz Świąt Nietypowych

Tego dnia obchodzone są także: Dzień Tramwajarza, Dzień Kolejarza, Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet

 


 

24 listopada
🎂🍰🥂🍻🍾🎉

Do eventu jest również inna okazja, a mianowicie przypadające dzień wcześniej... moje okrągłe urodziny 😱 Tylko że 24 listopada obchodzimy raptem Dzień Buraka, więc lepiej zostańmy przy Pluszowych Misiach 🤣 W związku z tym (nieco traumatycznym) wydarzeniem, zapraszam na spotkanie łagodzące jego skutki.

 


 

Widzimy się zatem przy pomniku Misia Uszatka w czwartek 25 listopada o godzinie 17:30, a całość potrwa minimum pół godziny. Pogadamy o geocachingu, wymienimy się TB i PWG, zaplanujemy kolejne wyprawy i spotkania.

 


Do zobaczenia!

Additional Hints (No hints available.)