Skip to content

Kouzlo uhlí a oceli – zkouška souřadnic Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching Event! The date of the Event has passed. We automatically archive Events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived Events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Sunday, 26 June 2022
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

26 June 2022, 18:15 - 19:00

POZOR! PŘEDNÁŠKA SE USKUTEČNÍ V NÁHRADNÍM TERMÍNU V ZÁŘÍ!

Aby se ale nestalo, že si někdo nevšimne změny a dorazí na souřadnice úplně zbytečně, rozhodli jsme se uspořádat alespoň zkoušku souřadnic budoucí přednášky – tedy event před přednáškovou budovou. Ať to není úplně zbytečná cesta, ale aspoň popovídání a bod. Kdo se těšil i na pivo, může si po eventu zaskočit na jedno či více ve vlastní režii, v tom mu nemůže nikdo bránit.

A V ZÁŘÍ SE NA VÁS NA JIŽ VYZKOUŠENÝCH SOUŘADNICÍCH TĚŠÍME I S PŘEDNÁŠKOU.

Donedávna znal industriálního fotografa Viktora Máchu jen poměrně úzký okruh nadšenců, kterým tak jako jemu učaroval svět těžkého průmyslu. Ocelárny, hutě, těžní věže či válcovny mají svůj osobitý půvab, který ale ze světa pomalu mizí, a Viktor se snaží jejich kouzlo zachytit a zachovat alespoň obrazem. Věnuje se fotografické dokumentaci průmyslových památek a činných provozů těžkého průmyslu – a donedávna o něm kromě fanoušků průmyslové krásy moc lidí nevědělo. To se ale úplně změnilo s vypuknutím války na Ukrajině, konkrétně s hrdinnou obranou Azovstalu. Viktor totiž v Mariupolu dvakrát fotil, z toho podruhé, v roce 2016, přímo v Azovstalu, a tak byl sdělovacími prostředky pasován na experta přes tunely a snad jediným médiem, které se ho na ně neptalo, byla Mateřídouška.

Viktor ale kouzlo těžkého průmyslu nejen dokumentuje, ale také se o tu krásu dělí s ostatními, kdo mají zájem. A tak své fotografie vystavuje, třeba zrovna teď má až do konce září výstavu v Muzeu hutnictví v polském Chořově (Chorzów). A také na přednáškách vypráví o dolech a hutích a jejich fotografování i o tom, jak je někdy těžké se do podniku dostat, kdežto z jiného vás pozvou sami. 

Na jednu takovou přednášku s promítáním fotografií se mi Viktora podařilo pozvat. A zvu také vás, abyste si o kouzlu těžkého průmyslu přišli poslechnout. Sejdeme se ve známém sálku Vinohradského pivovaru v 18.15, poeventový program – povídání začne od 19 hodin.

Kapacita sálku je omezena na 60 lidí. Pokud chcete mít jistotu, že se vejdete, nezapomeňte včas logovat W/A. Vstupné na přednášku je dobrovolné. Konzumaci si platí každý sám. CWG v případě zájmu budou, cena obvyklá.

P.S.: Mám slíbeno, že když se jako publikum osvědčíte, nemusí zůstat u této jedné přednášky a mohou následovat další, třeba tematicky zaměřené. Tak se koukejte snažit :)

Event: 27. září 18.15 až 19.00

Dobrovolný poeventový program: 19.00 až ???

Vstupné dobrovolné

Tabulka účastníků

VIP 5
   
   
   
   
   
   
   
   
CELKEM  

 

Additional Hints (No hints available.)