GCBRWCK ▼
Size:  (other)
Letné mesiace sú ideálnym časom na návštevu Bratislavských fontán. Fontány sú nielen estetickým prvkom, ale aj miestom, kde sa ľudia môžu osviežiť počas horúcich dní.
Pochádza zo 17. stor. a predstavuje patróna arcibiskupa Juraja Lippaya. Svätý Juraj na koni kopijou zápasí s trojhlavým drakom. Hlavy draka sú chrliče. Pieskovcová fontána je osadená v osemhrannej nádrži. Pôvodne stála v záhrade Letného arcibiskupského paláca, v ktorej sa nachádzali aj iné umelecké diela. Na nádvorie ju premiestnili v r. 1930.
Stretneme sa večer o 21:00 pri fontáne sv. Juraja, keď by už mohli byť znesiteľné teploty. Príďte sa osviežiť a porozprávať s ostatnými kešermi o geocachingu a letných plánoch.
Additional Hints (No hints available.)
What are Attributes?
Advertising with Us
You'll collect a digital Treasure from one of these collections when you find and log this geocache: