Skip to Content

<

Koukolova hora

Hidden : 12/04/2004
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Koukolova hora

Groula & Ivetka založeno : 4.12.2004


TOPlistKoukolova hora Cache je ukryta pod skalou na vrcholu Koukolovy hory u Popovic.
Cache is hidden under a rock the top of Koukolova hora near Popovice.

Obzvlast za mokra davejte na sebe pozor. Kvuli odloveni kesky rozhodne neni nutne riskovat!
Be careful in wet weather. Not necessary to risk in looking for caches!

Pristup na Koukolovu horu je mozny bud z obce Popovice po zluty turisticky znacce (znacne prikre), popripade z obce slaviky po zeleny znacce (taky znacne prikre, ale kratsi ).
You can follow yellow turist marked from Popovice (abrupt hill), or green turist marked from Slaviky (abrupt hill, but shorter ).

Z vrcholku hory je famozni rozhled do kraje.
Superb view point from top of the hill.


4.12.2014
adopce
10 let od založení

Ona by sice tahle babička krabička nějak fungovala i bez nás, protože vlastně za tu dobu doslova zkačerovatěla, ale nyní už potřebovala trochu poupravit a změnit skrýš.

Bylo by možná vhodné jmenovat ty co se o ní během těch deseti let už postarali, ale neradi bychom na někoho zapomněli a tak za krabku a ostatní hráče jeden HROMADNÝ DÍK a samozřejmě poděkování patří i původnímu ownerovi - zakladateli legendárních krabiček na krásných místech.

I my jsme zde z úcty k historii nechtěli příliš do ničeho zasahovat a měnit, abychom nenarušovali tu nostalgii doby, kdy byla pravidla GC rozhodně stručnější a v Česku ještě nebyl ani jeden revírník, protože tuto keš v roce 2004 zveřejnil

 Crow T Robot z Floridy.

Po přečtení starších logů a prozkoumání okolí jsme se ale přece jen pro jednu zásadní změnu odhodlali a doufáme, že nám to nebudete mít za zlé. Krabička sice téměř nemění souřadnice, ale už není zcela na vrcholu, nýbrž dole v jeskyni.

K odlovu budete potřebovat svítilnu!

Ale nebojte se, nemusíte nic prolézat, vstupovat někam hluboko či nebezpečně a možná se ani neumažete. Prostě pohodička, jen menší postavy budou muset asi trochu improvizovat. Buď budou muset projevit sportovního ducha a nebo si prostě poradit jinak. I průměrně šikovný šimpanz by si s tím poradil také.
Tato změna skrýše totiž také souvisí s historií. Původní úkryt byl téměř na hraně skály a lovení bylo docela i nebezpečné. Naštěstí dolů spadla snad jenom krabička. Pak jí další kačeři nalezli polámanou a schovávala se po nějaký čas právě zde v jeskyni.

Nahoře si zase užijete krásný výhled, ale většinou tam o samotě dlouho nezůstanete. Kromě výletníků se sem totiž několikrát v roce nahrne i ufuněná skupina lidí při hromadné akci a pak je tu doslova přemudleno. A tak na vrcholku v provizorní skrýši pod kamenem už byla krabička a věci v ní opravdu v ohrožení. Na úplně původním místě by se zase mohlo stát neštěstí a to si na svědomí vzít nechceme, když už je to nyní za označenou bezpečnou hranicí. Buďte ale nahoře stejně velmi opatrní ať nespadnete a dole zase dávejte pozor, aby vás naopak netrefilo něco odhozeného třeba náhodným kindermudlíkem!

V roce 2010 se při vítání jara zároveň předávala obnovená kaple svatého Blažeje a při této příležitosti se zde nacházelo přes 700 mudlů a jeden kačer. *1

Umíte si tam představit 700 lidí ?!

Takže to tu není tak opuštěné místo, jak se může mnohdy zdát. Mimo tyto akce je tu ale náááádhernej, až mystickej klídek.

Foto: ttetrys


Výška Koukolovky 471 m n. m.

Název podle Viléma Koukola, který byl v 15. století majitelem popovického panství. V minulosti se na Koukolově hoře těžil vápenec. Nacházejí se zde jeskyně, které patří mezi nejvýše položené jeskyně v Českém krasu. Jeskyně pod kapličkou v opuštěném lomu pod vrcholem je podle Wikipedie dlouhá asi 55 metrů. Dokonce se mezi místními obyvateli vypráví, že by tam prý měl být původně tunel až do Popovic.

Slyšeli jsme i dramatičtější vyprávění místního rodáka o tom jak tam jako děti uvízly, kvůli trošku silnějšímu kamarádovi, který se zaklesl tak, že nemohl ani ven a ani dál dovnitř. V panice a ve stresu, že se kvůli němu už nedostanou ven a že se udusí, ještě naštěstí zmobilizovaly síly a onoho kamaráda se povedlo vytlačit a zároveň vytáhnout z druhé strany za nohy dalším kamarádem, který byl v tu dobu ještě za ním.*2

Podle jedné teorie kaple vůbec není kaple, ale tajné přistávací místo pro UFO. Američtí vědci totiž zjistili, že zakřivení a rozměry stavby jsou naprosto ideální pro teleportační zařízení. Uvnitř skály jsou pak pravděpodobně ubytovací prostory ufounů. Něco jako UFhotel, UFzastávka a UFčekárna pro vesmírné UFturisty. Tak tam radši do ničeho moc nešťourejte.*3

A nenechávejte tam prosím žádné odpadky, ať si o nás nemyslí, že jsme UFprasata.Podoba jen náhodná?

Za těch deset let zde přibylo přes 120 krásných fotografií a některé z nich jsme vybrali do listingu.

EKLfamily Grga Kpypl Miloš Jakeš

pavoucek EKLfamily EKLfamily

Solim

cedule z vrcholu

Autoři použitých fotografií: tterrys, EKLfamily, pan_eL, Grga, Kpypl, Miloš Jakeš, pavoucek, Solim, Tabacek

Mulik team

*1 Neověřená informace o obsazenosti kačerů na akci. Údaj se může ještě měnit.
*2 Kecáme, to se stalo na Kotýze.
*3 Fakt ... opravdu nešťourat!

Additional Hints (Decrypt)


PM:
I wrfxlav iryxrw xnzvarx,
cbfybhmv gv wnxb fghcvarx.

RA:
va pnir - synfuyvtug, cbqvhz, ernpu hc

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

1,157 Logged Visits

Found it 1,089     Didn't find it 20     Write note 23     Needs Archived 2     Temporarily Disable Listing 3     Enable Listing 3     Needs Maintenance 7     Owner Maintenance 8     Update Coordinates 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 178 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.