Skip to Content

This cache has been archived.

Piškuntál: Behem snah o obnoveni teto cache jsme prubezne testovali uvedeny webcam, a ono to fakt zlobi. Az tak, ze je to spis nepouzitelne nez co jineho. Dava to teto cachi sice novy dobrodruzny rozmer, ale nelibi se nam to - mame radi kdyz ne dokonalost, tak alespon funkcnost nasich cachi. No a protoze reseni pres webcam je naprosto esencialni soucasti teto cache, bez toho to proste nejde, tak nam nezbyva nez cache... ARCHIVOVAT. Achjo. V kratkem case uz nase druha. Co nadelame?

Nyni zde uz muzeme prozradit hlavni myslenku, ktera mela poznamenat znovuobnoveni: mince micro-micro se opet nasla. Ted uz ji ale pouzijeme na neco jineho.

Amen.

More
<

Masarykuv okruh II

A cache by Fretaci Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/18/2006
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Dobrý den, kolegové, Fretáci Vám nabízí tuto mini-multi-quasiwebcam-exwaymark-geocoin micro cache jako pokracování série venované puvodnímu Masarykovu okruhu. Vrele doporucujeme navštívit zadání ostatních cachí v této sérii: Masarykuv okruh I a Masarykuv okruh III (zatím neaktivní). Mimo jiné se zde dozvíte více informací o okruhu samotném.
Na souradnicích se nachází kohoutovická kaple, která ovšem s touto keškou nemá zhola nic spolecného. Výchozí bod si budete muset nalézt sami dle pokynu níže; k cíli se pak dostanete, pokud splníte další instrukce. Hodne štestí.

K lokalite, kde se budete pohybovat, by se dalo podotknout, že kohoutovické serpentiny byly pochopitelne považovány za mimorádné místo ke sledování závodu. Predstavte si formuli rítící se zde dvousetkilometrovou rychlostí, jak se napríklad stalo v roce 1949... Krásu místa oceníte zejména po ceste od prvního zastavení k finálním souradnicím; doporucujeme jít pešky, není to než ctvrt kilometru (už jen proto, že u kamery zaparkujete snadno, u finálky podstatne hure). Ovšem škoda toho okolí. Blízké paneláky byly postaveny v sedmdesátých letech (jako první v sídlišti), kdy už Velká cena netáhla tak, jako drív. Dalo by se ríct, že šlo o neúspešný pokus o zatraktivnení místa :o). Myšlenka dvanáctipatrových tribun je jiste zajímavá, ale kouzlu závodní trate proplétající se mezi prastarými domky se nic vyrovnat nemuže. Kam se hrabe Monako! Pokusíme se casem dodat nejakou tu archívní fotografii.

***

Tato cache je velmi príbuzná ke cachím vzácné kategorie WebCam cache, kterých je jako šafránu, protože, jak bylo receno, už jim bylo zakázáno se rozmnožovat, takže už jenom dožívají ty nejodolnejší kusy. V Brne samém ani jeho okolí dosud žádná cache – alespon co je nám známo – na principu provozu verejné webové kamery postavena není; takže si mužete užít rarity.

Tuto cache ulovíte následovne: pokuste se nalézt místo, které zabírá webová kamera na adrese http://i-tech.cz/WebCam. Dostavte se tam a lokalizujte kameru. U zamrížovaného okénka této budovy je uschován kód micro-geomince. Naleznete kód a porovnejte jej s touto šifrou: 77J4X6. Soulad mezi kódem a šifrou Vám prozradí klíc k zadání finálních souradnic, které zní: N49 11.DH0 E16 32.JM8. Minci dobre schovejte zpet, aby nebyla videt; rozhodne ji neodnášejte! Na prvním zastavení budte mimorádne obezretní, jiste tam budou casto postávat mudlové; trpelivost se cení, nejvhodnejší cas je tesne po odjetí autobusu. Nu a pak se vydejte s ocima otevrenýma na zjištené souradnice vyhledat krabicku od filmu. Ta je pripnuta k objektu drátem za vícko, prosíme, drát nerozmotávejte, ale oddelte schránku od netknutého vícka, zalogujte se a schránku zase pricvaknete zpet k vícku na míste. Dekujeme.

Pozor pozor! Pro uznání logu found it na této cachi je bezpodmínecne nutné, abyste nejpozdeji do týdne zapsali též log discovered it u mince z první zastávky u kamery! Takže si její kód dobre poznamenejte, nemužeme ho pochopitelne dodatecne prozrazovat. Pokud se s mincí náležite nesprátelíte, obáváme se, že Vám budeme muset log smazat. Je to kvuli tomu, že cache se dá s trochou invence nalézt i bez zastavení, což nechceme dopustit. Nicméne jsme ochotni pres mejlovou komunikaci dopustit výjimku, pokud to bude nutné.
Dekujeme za pochopení a prejeme hodne zdaru, kamarádi. Kdo splní podmínky alternativního waymark listingu této cache a navíc se platne na webu www.waymarking.com zaloguje, zaslouží si náš obdiv a úctu. Víc mu opravdu nabídnout nemužeme.

Douška nakonec: Pozorní hledaci si zajisté všimnou, že cache byla založena 18. cervna, kdežto publikována byla až 25. srpna. To, co se s ní delo v této dobe, je možná na celé záležitosti to nejzajímavejší: prodelala si totiž osud jednoho z prvních ceských waymarku. Waymarking je zajímavý projekt, jeho smyslem je nahradit locationless cache, které už dnes nejdou zakládat. Je ovšem stále otázkou, zdali jde o projekt životaschopný; kdo na tuto záležitost ješte nemá vlastní názor, doporucuji mu prostudovat si vlákna na fóru, zejména toto, a treba i alternativní waymarkingové zadání této cache. My od všech komentáru upustíme s výjimkou jednoho: kdo tvrdí, že za více než dva mesíce nebyl náš waymark ani jednou zalogován proto, že o waymarkingu nikdo neví, nemá pravdu. Vzhledem k tomu, že jsem na waymark stránku MasOkr II dal 10. cervence (mimochodem v dobe, kdy výše zmínené vlákno již bylo dávno mrtvé) pocítadlo, které do 24. srpna zaznameno ctyri sta jeden unikátní prístup mé vlastní nepocítaje, dokázal jsem, že návštevností je waymarking srovnatelný s geocachingem: waymark mel jen o sto tri prístupy méne, než se ukázalo napríklad u regulérní cache MasOkr I, na druhou stranu mel napríklad o šedesát návštev více, než za stejnou dobu zaznamenala cache Colonia I. Takže tak. Necht se diskuze znova otevre, ale na fóru, prosím; nevyjadrujme svuj názor v lozích této cache; dík.

[CNW:Counter]

Additional Hints (Decrypt)

Ybxnyvgn? Fyrqhw qinncnqrfngxh. Svanyxn? Wqv an gb bq cybgh, fyrqhw ilfv bpv.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.