Skip to Content

This cache has been archived.

TrainTour Reviewer: Bohuzel, zadna reakce ze strany autora na mou vyzvu, disable trval na kesi uz vice nez rok (pritom by to melo byt max. 3-4 mesice) -> archivovano.
Pokud by ses nekdy v budoucnu rozhodl cache obnovit, tak je mozne cache odarchivovat, pokud bude lokalita stale volna-v tom pripade staci kontaktovat me ci jineho reviewera - viz http://wiki.geocaching.cz/wiki/Reviewer . Nebo muzes vytvorit novy listing, pokud by se misto ulozeni vice zmenilo.
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli

More
<

Vodojem Kohoutovice

A cache by Kimit Team Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/29/2006
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tato jednoduchá multicache Vás zavede k zajímavé stavbe, která je již dlouhou dobu jednou z dominant Brna.

Brnenský vodovodní systém má 5 základních tlakových pásem, do nichž je voda dodávána prímo ze zdroju vody a dále je z nich  precerpávána ci prepouštena do celé rady tlakových pásem na základní tlaková pásma navazujících.

Na základní tlaková pásma navazuje celá rada dalších tlakových pásem a podpásem, zásobujících oblasti menší.

Z nich mezi nejvýznamnejší náleží vodovodní systém nekolika tlakových pásem zásobujících oblast Bohunice, Nový a Starý Lískovec, Kamenný vrch, Kohoutovice a Bosonohy, s cerpací stanicí a akumulacní nádrží Nový Lískovec, vodojemy Nový Lískovec, Kamenný vrch a s dalšími dvema prerušovacími vodojemy pro oblast Nový Lískovec a Bohunice. Zavedl se nový systém zásobování, a to cerpání cerpací stanicí z nového vodojemu Bosonohy výtlacnými rady, uloženými zcásti ve štole Bystrc, do zemního vodojemu Kohoutovice a nove položeným výtlacným radem do vodojemu Myslivna, což nahradilo puvodní cerpání cerp. stanicí Nový Lískovec do vodojemu Myslivna a druhý stupen cerpání cerpací stanicí Myslivna do vodojemu Kohoutovice.

Zásobování nejvyšších cásti sídlište Kohoutovice vyžaduje dokonce další stupen cerpání do vežového vodojemu Kohoutovice o kóte hladiny 439 m n.m. a objemu 700 m3. Kohoutovický vodojem se stal zdaleka viditelnou dominantou západního okraje mesta. Autorem stavby je architekt Tomáš Cernoušek.

Ted již k samotné cachi. Na uvedených souradnicích naleznete box s prekvapením a dalšími pokyny.

Hodne zábavy Vám z plných plic prejí autori.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.