Skip to content

Tvrz Hluk Mystery Cache

This cache has been archived.

Rasputinn: už nemám cas se o kešku starat a nechci, aby byla disablovaná nekolik mesícu, než se dostanu k obnovení.
navíc je u tvrze zastavení multiny, takže už ani ten puvodní úcel dovést k zajímavému místu není aktuální.

More
Hidden : 9/19/2008
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cache se nenachází na výchozích souradnicích! Místo uložení zízkáte z listingu.

Tvrz Hluk

celkovy pohled Osada Hluk je zminována už v Kosmove kronice, i když o tvrzi mužeme mluvit až v 14. století a tehdy byla navíc drevená.
Její hlavní funkce byla obranná a strážní, ležela totiž na rušné cesko-uherské hranici. Za vlastnictví rodu ze Zástrizl byla tvrz rozšírena o mnoho obranných prvku, ani to ji však neochránilo pred dobytím uherskými vojsky.
V 16. století ji koupili Páni z Kunovic a renesancne ji prestaveli. Nynejší podoba tvrze - vcetne arkád a erbovního znaku na jižní stene budovy - je výsledkem techto úprav.
Po bitve na Bílé Hore byla tvrz tehdejšímu majiteli zkonfiskována a koupili ji Lichtenštejnové. Nemeli pro ni využízí jako pro obytnou budovy a tak byla užívána jen jako sýpka. V 17. až 19. století pak byla opakovane vyplenena Tatary a Turky, pozdeji nekolikrát vyhorela.
Roku 1943 ji koupila obec Hluk a v šedesátých letech probehly opravy, takže nyní slouží objekt jako kulturní centrum mesta. Je zde vinárna, knihovna a mají zde vynikající tocenou zmrzlinu:)


erb lichtenstejnu Za ty roky se na Hluku vystrídala rada pánu a šlechtických rodu, mezi ty, které se nejvíce zapsaly do historie, urcite patrí Páni z Kunovic a Páni z Lichtenštejna.
Práve Lichtenštejnové patrili mezi nejvýznamejší rody tehdejší Habsburské monarchie. Není proto divu, že se nekterí clenové rodiny pripletli do situací a míst, o kterých se tehdy nikomu ani nesnilo.
Na zacátku 17. stol se Jan Hans z Lichtenštejna vylodil v prístavu Guayaquil v dnešním Peru jako clen konquistadorské výpravy, vedené za úcelem hledání zlatého mesta Inku. Výprava putovala po Peru po tri dlouhé roky, dostali se až do nevyšších partií And a dokonce je prekonali a sestoupili až do Amazonie. Za ty roky zemrelo mnoho clenu výpravy a pri jedné z bitev mezi domorodými kmeny a konquistadory padl i Jan Hanz Lichtenštejnský. Místo jeho hrobu oznacil jeden ze clenu výpravy do mapy.
Stací jen ríct, že když se po trech letech výprava vrátila zpet do Guayaquilu, nemeli s sebou ani unci zlata.
Jan Hans z Lichtenštejna sice zlatý poklad nenašel, ale Vám jeho cesta urcite pri hledání toho Vašeho pomuže!

Additional Hints (No hints available.)