Skip to Content

<

Andelska

A cache by sistra Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/13/2015
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Cesta k této kešce vás dovede do malé středočeské vesničky Ruda, mající kolem 700 obyvatel. Uprostřed této obce stojí barokní kaple svatých Andělů strážných.. V současné době není kaplička v právě dobrém stavu. Oprýskané zdi, nevzhledná fasáda ... Na místě můžeme však vysledovat začínající stavební práce, které by mohly značit budoucí zlepšení stavu této zajímavé kapličky.

Kaple svatých Andělů strážných v Rudě je barokní jednolodní, obdélná kaple s půlkruhovým závěrem. O historii kaple není známo moc údajů. Podle některých dostupných zdrojů byla postavena v roce 1749. Oltář anděla strážce pochází z doby kolem roku 1700. Lípa svobody, která se nachází v těsné blízkosti kaple, byla vysazena u příležitosti vzniku Československa žáky rudské školy dne 9. listopadu 1918.

Protože je tato kaple zasvěcená svatým Andělům strážným. Pojďme si tedy říci něco o těchto bytostech.

Církevní kalendář si svaté Anděly strážné připomíná každoročně 2. října. Tomu, že máme nějaké ochránce, věří lidé již od pradávna. Podle křesťanských teologů je anděl (latinsky angelus) vyšší duch nadaný silou rozumu a vůlí, který vyniká nad člověka. Některé filozofické směry jsou přesvědčeny, že skutečně existují bytosti, jež představují jakýsi mezičlánek mezi člověkem a Bohem. Židé se opírají o zapsaná zjevení andělů ve Starém zákoně a islám také počítá s jejich existencí. Anděl čili mal-ak je slovo původu etiopského a znamená "posel". Podle koránu byli andělé stvořeni z ohně, což je činí vyššími než člověk, neboť ten byl stvořen z hlíny. Jak je tedy patrné, počítají s anděly a jim podobnými bytostmi i jiná náboženství než křesťanství. Asi každý z nás by mohl potvrdit, že nějakého toho ochránce má - vždyť po kolika jenom událostech si musíme přiznat, že to mohlo dopadnout ještě hůře, nebýt právě toho anděla strážného!

S různými anděly, andílky a andělíčky se setkáváme také v různých uměleckých dílech, mimo jiné také samozřejmě v literatuře i ve filmu. Obvykle se jedná o silné magické bytosti. Pokud pak na sebe anděl bere tělo, jedná se většinou o bezpohlavní lidskou postavu s labutími křídly. Obvykle je navíc oblečený do volného bílého šatu a při objevení nebo používání magie září.

A na závěr našeho krátkého povídání si vám dovolujeme předložit několik rad andělů na každý den. Každá tato rada vám přináší vzkaz, který vám bude útěchou a povzbuzením, a pomůže vám začít každý nový den s pozitivní energií.

Rady andělů na každý den:

1. Vězte, že jsme vždy s vámi

Nikdy nejste sami. A už vůbec ne ve chvílích nouze. Jsme neustále po vašem boku, nepřestáváme vám posílat posilující a uzdravující energii a čekáme, až nás požádáte o pomoc. Stačí, když na nás jen pomyslíte - stačí i letmá myšlenka - a jsme okamžitě u vás.

2. Dělejte si časté přestávky

Úzkost vyvolává neklid, který vám znemožňuje se soustředit. Vaše mysl a tělo bývají někdy neklidné jako rozbouřené moře. Tyto stavy vycházejí ze snahy nalézt mír, aniž by člověk věděl, kde a jak ho hledat. Bez ustání se snažíte hledat dokonalost mimo své nitro a toužíte mít všechno pod kontrolou, což zase vychází z vaší potřeby klidu a vyrovnanosti. Ale protože skutečný mír je totéž, co Bůh, znamená to, že ve skutečnosti toužíte po spojení s Bohem.

3. Zasvěťte tento den

Můžete určit tón svého dne tím, že ho zasvětíte specifickému záměru, lekci nebo tématu, s nímž byste chtěli získat zkušenosti. Můžete se dnes například věnovat tomu, že budete mít vřelé a láskyplné vztahy, nebo že se budete soustřeďovat na to, abyste viděli krásu nejen ve svém nitru, ale i v nitru ostatních a v každé situaci.

4. Nastavte své hodnoty co nejvýše

Máte možnost regulovat svou energii, nálady, finance a mnoho jiných oblastí svého života. Podobně jako regulujete teplotu u sebe doma nebo v chladničce tím, že změníte nastavení, můžete totéž udělat i se sebou.

5. Hýčkejte se

Zasloužíte si to nejlepší - tu nejlepší péči a skvělé dary; zasloužíte si být hýčkáni na všech možných úrovních. Odměnou za takové zacházení se sebou je vděčnost, což je pozitivní energetická vlna, která vám pak zpětně znovu přináší to nejlepší.

6. Buďte laskaví

Jeden laskavý skutek denně může zvýšit vaši energii, protože vás povznese vděčnost těch, jimž laskavost projevíte. Jednáte-li na základě soucítění, pak doslova vysíláte svou sílu jako paprsek světla, který pomáhá druhému a pozvedá jej.

7. Buďte k druhým upřímní

Slovo upřímnost v sobě obsahuje pojem přímosti a přímočarosti, která znamená směřování k jádru věci. Jeho synonymem by mohl být i pojem otevřenost. To vše jsou v zásadě velice kladné vlastnosti, protože otevřený přístup - či otevření přístupu - k jádru věcí je něco, co nám prospívá. S tím souvisí skutečnost, že upřímnost má pozitivní a uzdravující energii.

8. Mějte se sebou trpělivost

Každý den se učíte a rostete, i když si toho možná nejste vědomi. Až když se na prožité období podíváte zpětně, zjistíte, jak do sebe všechno zapadá. Teprve pak pochopíte, čemu jste se tehdy díky oněm lekcím naučili a jakým pro vás byly požehnáním.

9. Zapomeňte na čas

Skutečnost, že měříme čas, nám na fyzické úrovni umožňuje přesnou interakci. Na nefyzických úrovních má však měření času opačný účinek. Kdykoli se vaše duše cítí na pozemské úrovni přesycená, cestuje v čase do obrovských vzdáleností. V takových okamžicích se nudíte nebo jste roztržití, protože vaše duše se právě vrací z nesmírné dálky.


Pro první tři nálezce (FTF,STF,TFT) čeká v keši malé překvapení!


Additional Hints (Decrypt)

Gvyvn

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

528 Logged Visits

Found it 502     Didn't find it 6     Write note 11     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 3     Owner Maintenance 2     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 43 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.