Skip to Content

This cache has been archived.

Matejs75: takže všichni zalogováni, tak archivujemééééé ;)
díky ještě jednou všem za účast a milou společnost ;)
a za 13 dní na Střelcovi ;) možná už bude i nasněženo, tak klidně na lyžích, běžkách ....!
Matejs75

More
<

Rok ve zvěrokruhu: ŠTÍR

A cache by Matejs75, pichpic Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, 30 October 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

30 October 2019, 17:30 - 18:00

             Znamení zvěrokruhu

 

 

Rok ve zvěrokruhu: ŠTÍR

Dvanáctkrát se sejdeme, abychom oslavili naše narození dle znamení zvěrokruhu, a možná se pobavíme nad osudem, který nám hvězdy přiřkly.

Kde? Maják u Loděnice (výchozí souřadnice)

Kdy? 30. 10. 2019

V kolik? v 17:30 hod., logbook bude k dispozici do 18:00 hod.

Účastníci eventu  , kteří se narodili v příslušném znamení, dostanou CWG jako "narozeninový dárek" ZDARMA (1ks). Pokud máte zájem, dejte o sobě vědět.

Ostatní si nahlaste počet CWG .... za klasickou cenu 10,-Kč.


Zvěrokruh též zvířetník nebo zodiak je myšlený pás ±8° (16°) na nebeské sféře táhnoucí se symetricky podél ekliptiky. V tomto pásu se při pohledu ze Země pohybují všechny známé planety Sluneční soustavy Astrologové rozdělili před třemi až čtyřmi tisící lety zvířetník na 12 stejných obdélníkových dílů o délce po 30°, které nazvali zvířetníková znamení.

Znamení zvěrokruhu, které odpovídá určitému datu a času, je odvozeno od polohy Slunce na zvěrokruhu v toto datum a čas. Výchozím bodem zvěrokruhu (začátkem 1. znamení) je jarní bod a znamení Beran. Zvířetníková znamení jsou pojmenována po zvířetníkových souhvězdích, s nimiž se původně kryla. Od dob Hipparcha se zvířetníková znamení v důsledku precese zemské osy posunula od zvířetníkových souhvězdí zhruba o jedno.

Štír

24. 10. – 22. 11.

Základní charakteristika: 

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás!
Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch. Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť) pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic. Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

 

 

Vládce znamení: Pluto, Mars

Živel znamení: voda

Soulad se znamením: Rak, Ryby

Barva: černá, rumělková, fialová

Kov: železo

Rostliny: cypřiš, narcis, jeřabina, broskvoň

Magické číslo: 4

Šťastná čísla: 5, 7, 9, 11, 23, 25, 47, 65, 325

Příznivé dny: čtvrtek, pátek

Povaha: flegmaticko-cholerická 

 

Štírům odpovídá v keltském horoskopu javor, kaštan, jasan a ořešák, v cikánském meč, v egyptském bohové Osiris.

 

Zdroj: wikipedia, horoskop.cz

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.