Skip to Content

View Geocache Log

Found it bludnicky found Pramen sv. Huberta

Wednesday, July 9, 2014Královéhradecký kraj, Czechia

Zase jedna z keší, která stála za to. Jinému by mohla připadat obyčejná, jednoduchá, ale on si neužil toho adrenalinového zážitku jako já.
Proč keše stojí za to? Pro krásu místa, pro vymazlený listing, pro dobře zpracovanou krabku. Nebo pro neopakovatelný zážitek, který s ní kačer prožije.A to se právě stalo v tomto případě.První část hledání se mnou absolvoval celý tým, ale po té co jsme dokonale promáčeli boty,a kalhoty v trávě mokré od včerejšího deště a také po ujištění staršího párů místních borůvkářů, že jsme úplně špatně a daleko a že se tudy k prameni rozhodně nedostaneme, jsme to otočili a hledání odložili na dobu po procházce a po obědě cestou zpět. polévka zahřála a jezero bylo krásné i s těmi zvědavými kačenami a také hrádek na kopci jsme si důkladně prohlédli. Kalhoty proschly, v botách už tolik nečvachtalo, když jsem zvolila opět směr keš. Zbytek týmu měl jiné plány a tak jsem je zanechala pást se na borůvkách, pokřikovat v lesním tichu a vydala jsem se za šipkou sama. Držela jsem se pěšinek, co nejdéle to šlo, jedla borůvky veikosti melounů, znovu myla nohy i s botama. :D A spěchala. Nová přítelkyně GPS v mé dlani. Tak tedy nahoru po skalách, po hřebeni a pak opět po srázu dolů až tam k potoku. Pěšinky lidí přešly do těch zvířecích. Nikde nikdo. Už léta se sama v lese nebojím, snad jen, kdyby došlo k úrazu. Na mokrém jehličí a trávě mé boty dosti klouzaly. Byla jsem opatrná co to šlo, se vzpomínkou na poslední modřinové hledání na Pálavě. Dole u potoka, pouhých 40 m od keše nastal ten pravý adrenalin. Malé smrčky, náletové dřeviny, chrastí, mokré balvany, ostružiny, vysoká tráva. To vše ztížilo postup, probíjela jsem se pracně ke keši a jen doufala, že se mi noha nezaklíní do některé z přírodních pastí, nebo že nespadnu hlavou dolů do některé z jam. Zchvácená, zpocená, jsem se dostala na vzdálenost pár metrů. Přede mnou vysoká skalka, nebo spíše shluk velkých kamenů, takže zpět a obejít, přelézt, nebo spíše oblézt. konečně pramen. Hltavě piji tu skvělou studenou vodu, chladím tváře a po krátkém odpočinku i loguji. Děkuji :D 1/3 Bludniček

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page