Skip to Content

View Geocache Log

Found it KlaMa found Žakýlsky hrad

Wednesday, 31 December 2008Banskobystrický kraj, Slovakia

Geocaching v našej rodine mení aj tradície, pred tradicnou silvestrovským výstupom na Sitno dostala prednost vidina FTF na tomto hrade. Nuž povedali sme si. že tradícia bude zmenená na túru v Štiavnických vrchoch a hotovo.
V týchto koncinách Štiavnických vrchov sme ešte neboli a tak sme sa vyzbrojili mapami a prvé prekvapenie bolo hned v dedine kde na turistických znackách hrad ani nebol spomenutý. Zelená znacka nie je už vôbec, ale ako sa ukázalo neskôr, nahradil ju náucný chodník. Chceli sme si urobit okruh aby sme toho videli co najviac...Ale ked sa náucný chodník zacal odklánat od smeru ku keške, vybrali sme sa rovno za šipkou. Priama cesta necesta lesom hodne pripomínala strmostou trasu na Panoramix s tým, že teraz nám to stažoval aj sneh. Na vrchole nás príjemne prekvapilo upravené prostredie, škoda, že z vrcholu nie sú výhlady. Asi len odborník zistí že sa nachádza na hradisku, pretože sme nevideli ani zbytky po hradbách, iba valy. Keby nebola taká kosa tak posedíme aj dlhšie ale po chvíli nám ostala zima a tak sme sa zalogovali a hladali cestu dolu. Spiatocná cesta po modrej znacke už bola taká typická pre Štiavnické vrchy s výhladmi do dolín a nenárocnými stúpaniami.
Dakujeme za pekný výlet v Štaiavnických vrchoch.

No trade.

Stiavnicke vrchy na Silvestra
infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page