Skip to Content

View Geocache Log

Found it misha_in found LANOVKA

Sunday, 11 June 2017Moravskoslezský kraj, Czechia

#1682 | Na poslední den olympiády ve Frýdku-Místku dopadla kryglistika, což mělo za následek následující:

S množstvím vypitého piva roste odvaha, sebedůvěra a taky potřeba vymýšlet šílené nápady. Respektive spíše potřeba je zkoušet realizovat. :D Někdy po šesté hodině, když byl oficiálně ukončen event a většina účastníků se vydala domů, přišla řeč na tuhle keš a mé nadhození do placu:

Jedeme? Nemyslím jako hned, ale někdy kdykoliv... třeba teď? :D

Ačkoliv se všichni tak nějak zdráhali, protože blbější chvíli na odlov už jsem vymyslet nemohl, tak nakonec Martina (daflenM), Pavel (Pavel0007) a Martin (Yoki5) souhlasili. Těsně před odjezdem však člena morčecího týmu odvolaly povinnosti (děti) a tak jsme vyrazili ve třech.

Zaparkovali jsme kousek za doporučeným parkingem a vydali se vstříc pohodovému odlovu. Ovšem když jsme dorazili na nulu, naše jistota rychlého odlovu odkráčela kamsi do dáli. Za sebe musím říct, že výše umístěnou keš jsem ještě nelovil a to ani nemluvím o tom, že se jedná o lanovku. Tato byla dokonce má první, takže ohledně umístění lan a techniky jsem hodně improvizoval za chodu. Dokonce ikdyž už jsem byl u keše, tak jsem teprve začal řešit jak se dostanu zpět a to mě v tu chvíli malinko děsilo :D Ale k tomu se dostanu později.

Při nastřelování jsme přišli hned o 4 olůvka a strávili tím opravdu hodně času. Nakonec se ale povedlo a to nás nabudilo k pokračování i přes pokročilou hodinu. Lezení na první strom dal zabrat (při této délce se z dynamického lana stala parádní houpačka), ale z celé té taškařice to bylo asi to nejlehčí. Následně jsem pomocí nahazovacího pytlíku přehodil lanko přes větev sousedního stromu a přitáhl si k sobě statické lano. Uvázal ho k ideální větvi a Martina s Pavlem jej pořádně napnuli a ukotvili dole. Takže lanovkové lano bychom měli, jen zbývalo vyzkoušet jestli bude pnutí dostatečné. Bohužel ve výbavě nemám dost kladek a i karabin bych tentokrát dokázal využít více, takže natahování pomocí kladkostroje nepřicházelo v úvahu. A přesně to byl problém, když jsem se poprvé dosoukal ke keši, ale visel asi tak metr a půl pod ní. Lano se prověsilo docela dost a k větvi vedlo strmě vzhůru, což v mé hlavě začalo vytvářet otazníky jak se dostat zpět, protože tohle bych rozhodně nevyručkoval. Obavy sílily a právě okamžik před touhou volat záchranářský vrtulník přišla spásná myšlenka:
Naštěstí jsem byl totiž po celou dobu jištěn ještě dynamikou, takže s pomocí RIGu a blokantu se dalo přitáhnout stejným způsobem jako jsem se dostal ze země na strom - stačilo blokant přepnout na druhé lano.

Následoval druhý pokus o napnutí statiky, který se již podařil o mnoho lépe. Již jsem zvažoval jestli se o druhý pokus pokoušet, protože bylo po deváté večerní a začínalo se zprudka stmívat, ale nakonec jsem se odhodlal - přece to nenapínali zbytečně. Podařilo se! Když se ozval klasický zvuk otevírání lock&lock krabičky ze země bylo cítit nadšení. To ke mně se tento pocit dostal až hodně později - teprve když se mé nohy bezpečně dotkly země. Musím pochválit nejen keš, ale hlavně parádně zpracovaný logbook. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se v něm také našel :) Jen mě mrzelo, že mi dolů upadl mobil, takže nedošlo k mému oblíbenému selfie. Teď mě napadá, že když mi kolegové podávali tužku k zalogování, mohli přidat i telefon, ale na to už je pozdě. :D Odlov jsme stihli jen tak tak - měl jsem pocit, že s dotykem mé nohy na zem se zhaslo, protože byla tma jak v pytli a při balení jsme si museli svítit baterkou.

Odlov se každopádně podařil jen díky zbytku týmu. Martina s Pavlem řešili úvazy a podávání předmětů ze spodu nahoru. Sršeli nápady a připomínkami jak řešit jednotlivé problémy a byli také velkou psychickou podporou. Prostě tým jak má být. Jeden bez druhého bychom to rozhodně nezvládli a tak si jistě i oni svůj log zaslouží. Velký dík za nový velmi silný zážitek, který si teď na chvíli budu s chutí odříkat, ale brzy jistě přijde opět nutkání zažít něco podobného. :)

cesta vzhuru

Additional Images Additional Images

cesta vzhuru cesta vzhuru

kuk kuk

križovatka križovatka

u keše u keše

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page