Skip to Content

View Geocache Log

Found it Libor.29 found PGT 1990 - Kuntaliitos 1997

Monday, 27 August 2018Finland

I visited this place during my longest holiday I have ever had. There were an opportunity to travel into Scandinavia and Baltic countries this year so I decided to realize it. Of course, eight new countries within three weeks was really very tempting. It was very long trip I visited many interesting and nice cities, castles, historical buildings and met new geo colleagues during a few events which I attended.


Toto místo jsem navštívil v průběhu mojí dosud nejdelší dovolené, jakou jsem kdy měl. Letos byla příležitost vyrazit do Skandinávie a pobaltských států, tak jsem se odhodlal a šel do toho. Osm nových geo států během tří týdnů bylo, samozřejmě, velmi lákavých. Byla to dlouhá cesta, navštívil jsem spoustu zajímavých a krásných měst, zámků, historických budov a také potkal nové geokolegy, během několika eventů, kterých jsem se cestou zúčastnil.


Member of Team Controllers, the Czech Republic.
Total number of finds: #12414 and number of finds without lab caches : #11959

infoA multi-cache ("multiple") involves two or more locations, the final location being a physical container. There are many variations, but most multi-caches have a hint to find the second cache, and the second cache has hints to the third, and so on. An offset cache (where you go to a location and get hints to the actual cache) is considered a multi-cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page