Skip to Content

View Geocache Log

Found it nimir found Sjökvarteret

Friday, 28 September 2018Aland Islands


Odloveno během výletu do Švédska a na Alandské ostrovy. Nejdříve jako švédská trojka s Frenkonix a Irisatko, od pátku správná pětka s koc256 a Skaiiter. Toto bude hromadný log vztahující se k akci, bohužel psát logy k jednotlivým keším nemám čas.
První den jsme spolu s Frenkonix a Irisatko přistáli na letišti Skavsta a pospíchali na bus směr Stockholm. Letadlo mělo přes hodinu zpoždění ale i tak jsme vše stihli a do Stockholmu dorazili. Před ubytováním se jsme odlovili pár keší, dali si jídlo a něco málo nakoupili. Byli jsme na nádraží, u staré radnice, která se mi moc líbila, hlavně ten hrob s pomníkem byl takový majestátný jak se tyčil vzhůru nad vodou a šel vidět z širého okolí.
Druhý den ráno jsme docela brzo vstávali a pospíchali na trajekt směr Alandské ostrovy. Tam jsme se prošli, dali si jídlo, a jeli busem na ubytování ve městě Godby. Cestou jsme odlovili pár keší, zkusili místní jablka a pokochali se nádhernou přírodou kterou mají alanďané prakticky za barákem.
Třetí den selhal Frenkiho docela dost složitý systém nabíjení telefonu a tak nás jeho vybitý mobil nevzbudil. V rychlosti jsme ale stihli pojíst, vypít si čaj a busem jeli zpátky do hlavního města Mariehamn. Tady jsme polovili několik keší v okolí než jsme se zase nalodili na trajekt a pluli zpátky do Stockholmu. Na trajektu v baru s živou hudbou se s námi, spíše s Frenkim, chtěla družit alkoholem opojená korpulentnější "slečna". Dost těžko to nesla, že Frenki neměl zájem.
Když jsme přistáli pospíchali jsme za kocem a Skaiiterem a šli spolu lovit do centra. Samotné centrum bylo takové jiné než jsem si představoval, ale i tak bylo hezké, budovy, úzké uličky, památníky, asi vše co jsem od historického středověkého centra čekal.
Čtvrtý den jsme se ráno vydali do města Uppsala, duchovního centra Švédska. Katedrála mě ohromila, nejen velikostí, ale výzdobou uvnitř, byla opravdu překrásná, asi jsem nic podobného neviděl, opravdová nádhera. Taky jsme se cestou stavili do ptačí rezervace. A zpátky ve Stockholmu odlovili spousty keší, hlavně jsme jeli na virtuálky a webku.
Poslední den jsme odlovili nějaké pocestovky, ale hlavním cílem byla Švdéská nestarší keš. Potom jsme zkusili nějaké FTF, něco z toho vyšlo, a nakonec když už jsme lovili keše v okolí letiště nám přímo pod nosem pípla nová keš, takže další FTF. Pak jsme se zúčastnili nejlepšího eventu Švédska :D a letěli domů. Respektive do Katowic, do Polska kde jsme ještě odlovili něco málo z nedávno publikovaných keší.
Byl to super výlet za pár kaček, teda ještě kdyby to ubytování bylo za rozumnější peníz. Ale i tak se mi ve Švédsku líbilo, určitě se sem ještě podívám.

Díkeš za keš!
Děkuji ownerovi Maxitupla za založení keše Sjökvarteret, díky ní jsem se podíval na toto místo a můj život je zase bohatší o nový zážitek.


Odloveno pomocí mobilního přístroje: Xiaomi Redmi Note 4 s operačním systémem: Android 7.0 a aplikací:
c:geo s offline mapami: Open Street Map a s upraveným renderovacím stylem: paws.


Zdravím ze Slezska z města OPAVY (Czech republic)


Additional Images Additional Images

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page