Skip to Content

View Geocache Log

Found it koc256 found Levická Kalvária

Sunday, 28 October 2018Nitriansky kraj, Slovakia

@6848
Found exactly 28. 10. 2018 at CA 10:00.

Specifický log
Odloveno v rámci obcházení zastávek zdejší multiny.

Univerzální log
Již třetí rok pořádáme o podzimních prázdninách keškovací expedici. Druhým rokem na Slovensko. Loni byl "hlavní cíl" dolovení krajů s D5 kešemi (teda jednoho kraje), abychom splnili Slovakia D5 Diamond Challenge, kterou i o rok později má JEN 17 lidí a z toho pokud vidím dobře jen tři Češi (já, Honza a maši.uh)! Pak ale 10. 8. 2018 pípla další challenge Made in Czechoslovakia #2 (challenge) a já ji 12. 8. 2018 oficiálně (WN) přijal! Hned jak to šlo (28. 8. 2018) jsme v rámci Megaeventu v Krakově po dvou dnech přejeli na Slovensko a tři dny vybarvovali okresy. Východ byl složitý (zlaté Česko), ale dostali jsme se na 13 chybějících okresů. Což byla už taková správná porce, pro podzimní expedici, kde jsme chtěli toho stihnout mnohem více. Sraz byl v sobotu ráno v Ostravě, kde jsme si ještě zajeli pro Ceskoslovenska Challenge, která spočívala v odlovu všech krajů první republiky včetně Ukrajiny (opět podobná výzva).
Dále jsme se už u nás nezdržovali a přejeli do Žiliny, kde jsme ulovili D5 virtuálku Nesmrteľní 🎵 Immortals. Trochu jsme se ji báli, ale na místě pohoda jahoda. Nyní jen musím přijít na způsob, jak nahrávku dostat z iPhone k autorovi . Následoval "zběsilý" přejezd přes okresy Prievidza (který jsme už měli, ale zastávka pro fajn keše), Topolčany, Zlaté Moravce, Žarnovica, Banská Štiavnica, kde jsme se zastavili v stejnojmeném městě a obdivovali zdejší krásné centrum. Dále ještě v sobotu padly okresy Krupina a Velký Krtíš. Ubytování jsme měli v Balogu nad Iplom . V neděli jsme vyrazili směr Levice, kde jsme odlovili 9 keší a pak přes okresy Nové Zámky, Komárno, Šaľa a Dunajská Streda se dostali do Bratislavy, kde jsme již pod rouškou tmy oběhali centrum, kam by se nám v další pracovní den pohybovalo špatně. Další dvě noci jsme byli ubytováni v Pezinku. V pondělí následoval opět výjezd do Bratislavy, kde jsme objížděli jak virtuálky, tak pěkné keše (moc FP), tak keše se zajímavými D/T kombinacemi. Některé jsem měl vyluštěny již přes dva roky, kdy jsem Bratislavu navštívil naposledy v rámci Mega eventu. Loni v rámci Expedice jsme ji jen lízli a díky špatnému počasí jsme ji nakonec vynechali. Tento den jsme odpoledne pokračovali na východ, kde jsme krom jiného navštívili Devín, který mě úplně uchvátil (západ slunce) a po cestě na ubytování jsme ještě stihli vybarvit okresy Malacky a Pezinok. V úterý jsme se již nechtěli vracet na jih a taky jsme tam toho moc naštěstí nenechali, takže jsme se pomalu ale jistě pohybovali k severu, trochu křížem - krážem, tak abychom opět vyzobávali co se nám po cestě líbí. Vybarvili jsme poslední chybějící okres Myjava a celou cestu zakončili odlovem kýžené keše Made in Czechoslovakia #2 (challenge).

Co ještě napsat?
Po cestě jsme měli vytipované v okresech vyložené pocestovky, ale byly to klidně i EC pocestovky, případně i těžší terénní keše. Nebylo to jen o jedné kešce a hurá jinam...

Počasí, na to že byl konec října, bylo skoro letní - přes den klidně 25°C. Deště moc nebylo a nebo se nám vyhýbal. Keše vesměs nadprůměrné. Podařilo se 103 FI (loni 101 jak náhodně podobné ). Odlovili jsme většinu z našeho střídmého plánu (asi to už umíme odhadnout).
No prostě pohádka. Expedice podniknuta s @05Martinku, kterému děkuji za společnost a za roli navigátora a plánovače okresních odlovů (snad zítra nezjistím, že mi některý okres chybí - jako u nás Rakovník že?!?).

Thank KlaMa for the cache and place...


Hello from Ostrava (Czech Republic) !!!


Additional Images Additional Images

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page