Skip to Content

View Geocache Log

Found it bonny a clide found RAUTAPUISTO

Wednesday, 22 May 2019Finland

Druhý deň služobnej cesty som ráno pred raňajkami skočil po pár kešiek a celkovo sa mi podarilo behom prechádzky odloviť 3. Počasie bolo už od rána veľmi príjmemné, slnečné a teplé, na prechádzku úplne ideálne. Kešky sú dobre zamerané, hinty po preklade do angličtiny jasné a kedže na mieste nebola ani noha, odlov bol rýchly a bezproblémový. Krabičky sú v dobrom stave, logbooky sú suché a s dostatkom miesta pre ďalších úspešných nálezcov. Vďaka ownerom za pozvanie na tato miesta, pekné a rýchle tradičky, ďalšíe body a smailíky na mape :-)

Bez výmeny

Second day of my business trip i went to hunt several caches before breakfast and in total I hunted 3 caches. Weather was from morning very nice, sunny and warm for walking ideal. Caches are well focused, hints after translation to English were clear and due to no people in this area hunt was quick and without any problems. Caches are in good condition, logbooks are dry and with a lot of place for another successful cachers. Many thanks for invitation to these places, nice and quick caches, another points and smiles on the map :-)

No trade

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page