Skip to Content

View Geocache Log

Found it ygrek1980 found Kamień Pogodowy

Sunday, 28 July 2019Lubelskie, Poland

Jest {*FTF*}.

Opis przygody:

Niedzielny, całodniowy wypad na Roztocze. Miał to być mix keszowania rowerowego z samochodowym, ale – niestety – przebiłem dętkę w rowerze już na samym początku przygody, więc resztę dnia rower spędził w bagażniku.
Pogoda dopisała aż za bardzo – ponad 30° C w słońcu dało nieźle popalić. Trzeba było się ratować częstym przystankami przy sklepach (na szczęście dziś niedziela handlowa), w celu przyjęcia zimnych płynów. Próba magazynowania napojów kończyła się ich „ugotowaniem”.

Przy głównych atrakcjach rejonu ludzi całe mrowie, parkingi pękały w szwach. Przy szumach na Tanwi zaparkowanie gdzieś blisko szlaku graniczyło z cudem. W innych miejscach było niewiele lepiej: Zwierzyniec, Czartowe Pole, wieże widokowe przeżywały istne oblężenie. W Tomaszowie chyba nikt nie siedział w domu. Tylko w Piekiełku byłem całkowicie sam ;)

Celem głównym wyjazdu było uzupełnienie matrycy matriksa o trzy kombinacje D/T dostępne w tych rejonach – cel zrealizowany w 66%.
W fazie planowania wycieczki natrafiłem nawet na trzy dziewicze kesze, z których jeden padł dość szybko, ale pozostałe dwa się dzielnie trzymały i próba zdobycia na nich FTF-ów stała się równorzędnym celem głównym – w tym wypadku zrealizowanym w 100%, kosztem dodatkowych kilometrów i minut.

Po drodze wpadały kolejne kesze, pięciu różnych typów, czasem łatwe, czasem trudniejsze, np. ze wspinaczką na drzewo lub na skarpę. Misja uśmiechania mapy szła całkiem sprawnie. Oczywiście zdarzały się też DNF-y, ale one są nieodzowną częścią tej gry.

Do domu wróciłem chwilę przed północą, padnięty, ale zadowolony.

Tutaj / o keszu:
Poczekał tu na mnie FTF, to miło z jego strony. Dwudziesty powiat z FTF-em (a dziewiętnasty w Polsce) zaliczony.
Skorzystałem z podwyższacza i wydobyłem pojemnik. Podpisałem dziewiczy logbook i odłożyłem, celowo nieco klinując pojemnik, żeby nie wpadł niżej. Mam jednak obawy, czy miejsce jest dobrze przemyślane: ktoś niższy, nawet z podwyższaczem nie sięgnie, aż tak głęboko i odkładając może zepchnąć kesza w czeluść. Oby nie.

ZugoDzig dziękuję za pokazanie miejsca oraz za kesza i jego utrzymanie. # 2199.

Additional Images Additional Images

FTF proof FTF proof

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page