Skip to Content

View Geocache Log

Found it TimursonS found Karabin

Sunday, 04 August 2019Opolskie, Poland

W drodze do 2222 :)


3/8

1, 2, 3 - CITO! Sprzątamy las na Widzewie. - ku wielkiemu zaskoczeniu, bo nie ma co ukrywać, spodziewałem się kameralnego ledwie CITkO, rąk do pracy pojawiło się 16 par (mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem). Ekipa w składzie międzynarodowym wytargała z lasu około pół tony butelek, głównie po napojach wyskokowych, i pewnie ze 100 kilo tworzyw sztucznych i metalu. Dziękuję wszystkim za sumienne sortowanie odpadów, bo jest szansa, że nie trafią na składowisko, a do recyklingu. Świetna robota. Dzięki i zapraszam na kolejne działanie w przyrodzie z cyklu 1, 2, 3 - CITO!

Spacer po Piotrkowskiej - finał podjęty w dość licznym gronie :) Trochę wysoko, ale ekspedycja na drzewo zakończyła się sukcesem. Zostawiam FAV, bo WIGO w Łodzi to biały kruk!

Dron & grill - jak się okazało, dron raczej nie będzie dobrym narzędziem do podejmowania skrytek na wysokości. Za to grill jest dobry na wszystko :)

Park na Młynku - Rzeka Olechówka - DNF

4/8

Wyprawa nad Jezioro Turawskie z brygadą R.Papisa i wspaniałym psem na kesze – Timurem. Głównym celem były dwie serie: Rowerem wokół jeziora Turawskiego i 8kPL. W oczekiwaniu na papisobus podjechałem na serię Challenge Trail (tu 2 x DNF i 2 znalezione). Potem na rozgrzewkę The parking site riddle + Trainspotting + Karabin + Apotheker - która zasługuje na FAV (przypomniało się kilka godzin zajęć laboratoryjnych w szkole średniej, żeby zrobić to coś). A potem bardzo długa wycieczka wokół Jeziora. Tu niestety kilka DNFów, ale okoliczności przyrody zrekompensowały straty :) Tu szacunek dla małego Kazika, który mimo swojego wieku, dzielnie zniósł taką ekspedycję. Wspaniałe serie na spędzenie aktywnego dna. Czasami tylko smrodek sinicowego kożucha zakłócał podróż. Na zakończenie opolskiej przygody Primus i Bolko Insel #2.

6/8

2222 - To już! - było pewne ryzyko, że nie uda się zebrać 2222 skrytek do tego dnia. No ale prawie, prawie. Potraktujmy ten event jako before party do 2222. Niezależnie od tego, miło było się spotkać w tak zacnym gronie. Crème de la crème łódzkich keszerów na moim skromnym evencie.

Ławeczka Tuwima – Tuwim's bench - poeventowo, w składzie Osiołek, FYMCIO i TimursonS. Fajnie, że na mapie Łodzi pojawiło się kilka virtuali.

9/8

Miś Uszatek/Floppy Bear - a było to tak... w tramwaju do pracy zafrapował mnie widok młodziana w czarnych pumach, białych skarpetkach i koszulce z kotwicą Polski Walczącej siedzącego wygodnie i ledwie stojącej obok starszej pani. Aż korciło, żeby podejść i włożyć mu kilka słów pod czapkę. Ponury widok sprawił, że sięgnąłem po Monachomachię, bo tak mi jakoś to "nie wszystko złoto, co się świeci z góry" przyszło do głowy. Na tyle mnie ten, jak się okazuje, ponadczasowy poemat pochłonął, że przegapiłem kilka przytanków i zasuwałem Pietryną spóźniony do pracy. Nagle na horyzoncie pojawił się On – Miś Uszatek! Nie bacząc na przechodniów, przywitaliśmy się "na misia". Ależ mi ten mały bohater z dzieciństwa humor poprawił! Pamiątkowa fotka i już w całkiem poprawnym nastroju popędziłem do pracy.


Dziękuję wszystkim za wyśmienite zagadki, wspaniałe maskowania, pokazanie kilku niezwykle ciekawych miejsc i świetnie spędzony czas :)


Zapraszam do Łodzi i do Spalskiego Parku Krajobrazowego oraz na stronę GeoŁódzkie i do grupy GeoŁódź.


Pozdrawiam

TimursonS

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page