Skip to Content

View Geocache Log

Found it AnnaMada found PKP NOWY SĄCZ #4

Tuesday, 27 August 2019Małopolskie, Poland

Z powodu ograniczonego czasu wybraliśmy się do Nowego Sącza. Po zaparkowaniu rozpoczęliśmy spacer uliczkami i podejmowaliśmy to co nie udało się poprzednim razem oraz zaplanowane na ten dzień skrytki.
Kościół pw. MBN w Nowym Sączu- kilka razy byłam w okolicy i to bliskiej, ale dopiero dziś udało się wbić pieczątkę. Pojemnik i logbook ok.
Jeremi Wiśniowiecki - szybko namierzony. Wszystko ok.
Walerian Łukasiński - działacz niepodległościowy - wszystkie sprawdzone i na końcu w ostatniej znaleziony.
Najmniejszy Sądecki kesz - szybko namierzony, odłożony wolniej bo trzeba było przeczekać staruszkę. Uwaga na obserwujących z okien!!!
GRAFFITI - znaleziony za drugim razem. Kordy trochę tu szalały . Pomógł telefon do przyjaciela bo dużo mugoli się kręciło na kordach.
Jagielońska52 - namierzony po chwili poszukiwań.
PKP NOWY SĄCZ #4 - rozwiązane już jakiś czas temu, dziś wreszcie podjęty.
Sądeckie Dzielnice - WÓLKI - no tu chwilę zeszło. Słup zarośnięty bujną roślinnością, ale udało się dorwać mikruska.
Na Kolejowym Szlaku 2 – zagadka rozwiązana z pomocą. Jakoś nie mogliśmy sami trafić na właściwy trop. Z odnalezieniem już nie było problemu.
Wałowa – udało się podjąć w porze dziennej, chociaż pewni „lokalni” mugole kręcili się w okolicy.
Św. Małgorzata- dwa okrążenia wokół kościoła i dane zebrane, następnie szybkie obliczenia i spacer na kordy. Metr przed kordami pojawiło się ogrodzenie więc trzeba było iść na około. Za chwilę już udało się wbić pieczątkę .
Na rynku Nowego Sącza - szybki mikrusik podjęty zgodnie z podpowiedzią.
Sądecka rymowanka#23 – podjęty szybko i sprawnie.
Konstytucja 3 Maja – koniec szybko zlokalizowany, chociaż z podjęciem trzeba było zaczekać , ale tylko chwilkę.
Ślady sądeckich Żydów - obliczone już jakiś czas temu, fajne maskowanie. Podjęcie bez problemu.
Ruiny sądeckiego zamku - tutaj chwilę zeszło . Już myśleliśmy że nie ma, wcześniejszy poszukiwacz też nie znalazł, a jednak był schowany zgodnie z hintem. Pudełko i logbook w dobrym stanie.
Sybiracy- szybko namierzony, wpis zrobiony bez problemu.
Jezuici w Sączu – wszystkie obliczenia poszły sprawnie. Nowy pojemnik na kordach.
Głowacki Bartosz- Patroni ulic Nowego Sącza – jakoś kordy pokazywały po drugiej strnie, ale zgodnie z podpowiedzią szukaliśmy popielatego i się udało.
Michał Kleofas Ogiński Patroni ulic Nowego Sącza – tutaj podchodząc na kordy wytypowaliśmy miejsce ukrycia i się nie pomyliliśmy. Pojemnik był tam ukryty.
Sądecka rymowanka#54 – po chwilowych poszukiwaniach namierzony.
Śladem sądeckiego alchemika - obliczenia robiliśmy dwa razy gdyż pierwsze rozwiązanie gdzieś w między czasie zaginęło , dopiero drugie zapisałam już dokładnie. Sam kesz pozytywnie zaskoczył. Ręcznie przygotowany i nawet certyfikat się jeszcze znalazł.
Piekło – rozwiązać udało się wcześniej więc dziś już tylko na finał i podjęcie bez problemu.
Alfona idę na szlifa#13 – tutaj chwilę zeszło, gdyż z każdej strony mugole wyszli na balkony. Po ich przeczekaniu szybkie wbicie pieczątki i idziemy dalej.
Aldona idę na szlifa#8 – obiekt obszukany. Zostawiliśmy nowy magnetyczny pojemnik.
Szarych Szeregów – po wytypowaniu miejsca znaleziona.
Harcerska – szyfr znany więc kordy szybko policzone. Z namierzeniem nie było problemu.
MOSiR nowy Sącz – tutaj były obawy przy liczeniu gdyż brakowało tabliczki na którymś z etapów, ale dedukując udało się wytypować dwa potencjalne miejsce ukrycia. Po sprawdzeniu okazało się że w jednym z nich czeka na nas keszyk.
Wiszący nad Kamienicą – po obszukaniu białego zostawiony nowy pojemnik.
Rondo Solidarności kordy obliczone, później skorygowane, ale podjęty dopiero jako ostatni kesz dnia dzisiejszego. Niestety jakieś zwierzątko zamieszkało w miejscu kesza. Zostawiliśmy pojemnik WYŻEJ ZAMASKOWANY.
Podziękowania dla właścicieli odwiedzonych dziś keszy. TFTC

infoA Mystery Cache is the “catch-all” of cache types, this form of cache can involve complicated puzzles you will first need to solve to determine the coordinates. The only commonality of this cache type is that the coordinates listed are not of the actual cache location but a general reference point, such as a nearby parking location. Due to the increasing creativity of geocaching this becomes the staging ground for new and unique challenges.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page