Skip to Content

View Geocache Log

Found it 13MAR found #82 Śladami wojskowej kolejki wąskotorowej FINAŁ

Friday, 13 September 2019Mazowieckie, Poland

Znaleziono. {*FTF*} 20:10
FAV
cdn z 🏠

Jest i c.d.
Uuuuu. Ciężko ubrać w słowa w takim wpisie, nawet w skrócie wszystko, co wydarzyło się w tym lesie na trasie dawnej wojskowej kolejki przez ostatnie ponad dwa lata.
To był solidny kawał przygody. Niezliczona ilość odwiedzin w poszukiwaniu nowych skrzynek seriii o róznym stopniu trudności, w różnych porach roku i dnia. W różnych warunkach terenowych i pogodowych. Łatwe, prawie leżące pod nogami lub wymagające dłuższych poszukiwań i parokrotnie niełatwej wspinaczki lub przeprawy przez wodę. Samemu i w różnych grupach. O świcie i nocą. W mrozie jak i upalne dni w towarzystwie stad komarów. Autor zapewnił nam pełen asortyment atrkcji oraz zestaw pamiatkowych, oryginalnych certyfikatów dla pierwszych znalazców. Ale przede wszystkim zapoznanie z tematem i poprowadzenie dawną trasą tytułowej Kolejki.
Zastanawiałem się jakiś rok temu po incydencie z próbą abordażu serii, jaki będzie dalszy jej los, ale CO rozwiązał ten temat pokojowo ( chyba ). Aczkolwiek (prywatnie ) dziwię się zgodzie na pozostawienie "obcych kolonii".
I też niezły kawałek przygody przy małym i niezmierzonym udziale Autora sam sobie dziś zafundowałem. W momencie publikacji #82 -FINAŁU byłem daleko, całkiem w innej części Warszawy i nawet czasu nie miałem na zajmowanie się tym. Całkiem odpuściłem. Ale po paru godzinach, kiedy sytuacja troche mi się uspokoiła, widząc brak zaineresowania, pomyślałem o wyjeździe. Chmury i zaczynało się już zciemniać. I ??? Jechać ? JADĘ ! Dojaz szybki i już całkiem ciemno. Latarki i w las . Wydawało się blisko i bezproblemowo. Ruszam opisana trasą. Pewnie w dzień byłoby proste, ale przy opóźnionym odczycie położenia i w nocy końcówka trasy była spiralna. Ze sporą, zadziwiająco dużą ilością różnych napotkanych zwierząt na drodze.
No i znaleziony FINAŁ . Mimo, że podany rozmiar i jakieś oczekiwania co do tego, to jest efekt Wowoo!!
Miejsce, maskowanie, pojemnik i jego zawartość super. Chociaż spodziwałem się bardziej wymagającego miejsca czy ukrycia.
I fav. Za tą skrzynkę jak i za całą serię.
Mathshark -wielkie podziękowanie i szacun za wszystko. Wkład pracy, koncepcje, zaangażowanie i ten finał. Za piękny ceryfikat z pamiątkowym prezentem.
Trochę teraz będzie brakowało dalszych części, ale dla mnie jeszcze to nie całkiem koniec przygody- parę czeka jeszcze do podjęcia.
A później ? Pustka i smutek ;)
Jeszce raz - WIELKIE DZIĘKI !

Additional Images Additional Images

infoA Mystery Cache is the “catch-all” of cache types, this form of cache can involve complicated puzzles you will first need to solve to determine the coordinates. The only commonality of this cache type is that the coordinates listed are not of the actual cache location but a general reference point, such as a nearby parking location. Due to the increasing creativity of geocaching this becomes the staging ground for new and unique challenges.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page