Skip to Content

View Geocache Log

Found it emfaza found Ławeczka Tuwima 📚 Tuwim's bench

Sunday, 08 September 2019Łódzkie, Poland

#2624. W drodze powrotnej z Pragi Przemek chciał koniecznie zobaczyć zamek Książ i ulicę Piotrkowską w Łodzi - przy tej ostatniej byliśmy już po 23, co nie dawało nam wiele czasu na zwiedzanie (a jutro do pracy... 🤕), doszliśmy tylko do Ławeczki Tuwima i z powrotem - mi wystarczy, i tak miałem zaplanowany wypad do Łodzi na następny tydzień 😁 (gdy piszę te słowa, jest już po tym wypadzie 😅) Dzięki za te trzy keszyki, które udało się złapać 😊 TFTC!

infoA virtual cache is a cache that exists in a form of a location. Depending on the cache "hider," a virtual cache could be to answer a question about a location, an interesting spot, a task, etc. The reward for these caches is the location itself and sharing information about your visit.

Because of the nature of these geocaches, you must actually visit the location and acquire the coordinates there before you can post. In addition, although many locations are interesting, a virtual cache should be out of the ordinary enough to warrant logging a visit.

Virtuals are now considered waymarks on Waymarking.com.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page