Skip to Content

View Geocache Log

Didn't find it Re:Bell couldn't find Ostravice

Thursday, February 16, 2012Moravskoslezský kraj, Czechia

19:00
DNF, vlastne našel jsem - ALE
ALE to je delší povídání :o)

JAK JSEM ZACHRANOVAL BEZDOMOVCE
Zacalo to služební cestou do Ostravy a zjištením, že tu je wherigo. Vlastní príjezd byl komplikovaný, protože práve nastala snehová kalamita a vcera na príjezdu pres Olomouc byla dokonce bouracka ctyriceti aut dohromady. Já dorazil ráno od Bystrice pod Hostýnem. Cesta stála za to. Na náhorní plošine, pres kterou jsem projíždel to bylo jako na Dakaru - vysoké bílé duny a bílá neprotažená cesta prede mnou. Jen si predstavit totéž v písecné barve.
Ale zpátky k zacátku wiga. Byla už tma a já dorazil na místo startu.
Vyrážím s baterkou v ruce a po cca 150 metrech smerem k divokému lesu vidím na zemi ležet bezvládnou postavu. Jímá me des. Pak se postava posadila a opile blábolila. Co v techhle místech proboha delá clovek? Huste chumelilo - sice nemrzlo jako v pondelí, ale zima byla to jo. NO jo Ostrava ríkám si a pádím za šipkou. Jenže pak se mi to rozleželo v hlave a ríkám si - "Jestli tam takhle bude ležet, tak se rozbije". Mezitím jsem došel do divociny. Hluboký sníh ztežoval moje kroky, párkrát jsem šlápl do díry, zakopl a padl do snehu. Za chvíli jsem byl jako snehulák. Dostat se na další lokaci bylo nemožné. Šipka me táhla k vode, ale tak hlubokým snehem a roštím, že jsem byl za chvíli mokrej jak hadr na podlahu. Jediný boty a jediný kalhoty a zítra musím do práce! Nedalo se nic delat a po chvíli jsem to vzdal. Aspon se podívám, jestli v tom snehu ješte leží ten bezdomovec. No taky že jo! "Hej chlape to není dobrej nápad tady ležet v tý zime". Mužík z polohy vleže zamumlal "Už nemrzne" nevypadal ale dobre. Nechat ho tady nemužu. Nedá mi to a volám 112.
"Prosímvás, leží tady nejakej clovek ve snehu, nožky má nahore, bojím se bojím, že umre".
"Pane, budte v klidu, posíláme tam Mestskou policii, oni se o nej postaraj". Radeji na ne pockám - 10, 20, 30 minut a nic. Dobrá, zkusím na ne hmaty a chvaty. Vytácím 156 - rovnou na Mestskou a predstavuji se jako volný novinár s dotazem jaký že mají dojezdový cas? "Je to pulhodiny, co jsem vám volal a nikde nikdo"! Tentokrát tu byli za 3 minuty.
A tak jsem našel, i když to bylo dnes DNF :o)
Dekuji za kešulku :o) dodelám to za lepšího pocasí :o)

Souradnice ležící nehybné postavy :o)

infoA Wherigo geocache uses your Wherigo cartridge to lead you ultimately to the physical geocache location. The cartridges must reside at Wherigo.com. If a cartridge is used as a requirement to find a geocache, it is considered a Wherigo cache, regardless of whether it may also have a puzzle or multi-cache component.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page