Skip to Content

View Geocache Log

Found it Viburnus found Bohnice spring

Friday, 30 April 2010Hlavní město Praha, Czechia

15:30 Cestou na majáles do Stromovky jsem si sešel roklí k Vltave a pak pohodlne až tam. Místo dobre znám, jako malí jsme si sem chodili s kamarády hrát - vyšplhali jsme se na nejaký vyšší stupen zaniklého sadu ve svahu údolí a opékali si burty, bylo to naše tajné místo, taková naše Foglarova Jezerní kotlina nebo Bobrí reka...

Dovolím si doplnit listing presnými místopisnými názvy. Ono "Bohnice spring" se jmenuje studánka Bendovka (viz napr. http://envis.praha-mesto.cz/(ioydx5nwse03fnfkkrxp0w55)/zdroj.aspx?typ=2&Id=68206&sh=-124013193) - podle usedlosti, která stávala u horejšího konce Cerné rokle, jak se toto údolícko jmenuje (základy domu jdou ješte najít). Asi pul kilomteru dlouhý potok ústící z cisterny pod pramenem (konecne nahradili tu starou skruž necím vzhlednejším, jsem zvedavý, jestli to díky tomu tentokrát odolá vandalum déle, než obvykle) se jmenuje Trojský potok a na jeho toku jsou dva menší a jeden asi metrový vodopád. Z druhé strany skalního výbežku, který potucek obtéká hned ze zacátku je ješte jeden - výrazne slabší - vodní zdroj (pod jedním pidiprevisem je jakoby "lavor", poslední dobou ale vetšinou zanesený listím). Tesne pred ústím Cerné rokle do údolí Vltavy je pri ceste ke ctení naucná tabule o prírodní rezervaci Podhorské skály, kam rokle patrí.

Díky za keš, možná by stálo za to zmínit, že netreba kamkoli šplhat, keš lze ulovit z cesty - po pár prvních nálezcích to tam zacíná být docela rozvrtaný... TNLN (#941)

cesta k Vltave

Additional Images Additional Images

pohled od pramene Trojského potoka pohled od pramene Trojského potoka

cesta k Vltave cesta k Vltave

skála v Cerné rokli skála v Cerné rokli

vodopád vodopád

šikmé rampouchy pod vodopádem šikmé rampouchy pod vodopádem

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page