Skip to Content

View Geocache Log

Attended semik75 attended pevnostni event Terezin

Saturday, May 29, 2010Ústecký kraj, Czechia

O eventu jsem se dozvedel náhodou až když autori na gc.cz ohlašovali navýšení kapacity, takže jsem rychle overil jestli Eva bude ochotná vlézt do podzemí a možná se i ušpinit. Byla pro, ale na to špinení nedošlo, takže asi budeme muset brzo vyrazit na kešku pevnostní minový systém. ;)

Mesto mám pochopitelne spojeno hlavne gethem, ale protože jsme pred pár lety absolvovali prohlídku v Josefove, tak jsem vedel i neco o pevnosti. Pevnosti jsou si na první pohled hodne podobné predevším v detailech. Celek je dosti jiný. Josefov nemel k dispozici vodní systém a pokud si dobre pamatuju tak nikde ani nebyly zdené zídky batardeaux. Z povrchu Jozefova mám vzpomínky podstatne pochmurnejší, prišlo nám že je tam povrch podstatne zanedbanejší, ale to je možná tím že jsme tam byli v jeden opravdu zamracený den, no a také už je to pár let.

Z prohlídky jsem se pochopitelne nejvíc tešil do podzemí. Toho jsme si užili opravdu dostatecne a byl tam nádherný chládek. :) Mel jsem strach jak moc vytru stropy chodeb zády/batohem, ale bylo to lepší než jsem cekal. Pozor jsem musel dávat ale nikde nedošlo na kacerí chuzi ve drepu, které jsem se opravdu obával pri vzpomínce na Mesícní šachtu. ;)

Oba jsme moc ocenili zapálený a velice obsáhlý výklad. Moc rádi jsme si poslechli výklad o všem promyšlených detailech této pozoruhodné stavby. Prekvapení pri logování bylo perfektní, trošicka bloudení pri návratu od logbooku byla skvelá a já bych si klidne bloudení užil i delší. ;) Celé to bylo skvele zorganizované a pokud to vyjde tak se rádi zúcastníme prípadných dalších eventu! Urcite se sem budeme chtít ješte nekdy vrátit.

Díky moc!

OUT: CWG Pevnostní Event Tereznín

Pevnostní event Terezín
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page