Skip to Content

View Geocache Log

Write note Benjo5 posted a note for Zubata Zaba Super Bonus

Thursday, October 6, 2011Moravskoslezský kraj, Czechia

Tesne pred setmením jsem našel u pravého oka na strome i poslední císlo pro Bonus A, takže jsem sezobl ješte jednu krabicku cestou a už jsem klesal s kopce dolu do Zátoru. Preci jen už mi došla voda, mobil už se vybil a baterky do GPSky už taky chtely nabít, takže jsem se stavil v místní mini hospudce v patre necího domu. Tam jsem si tedy doplnil zásoby, trochu si vylepšil pitný režim dvema Radegasty, které mi moc sedly a kousek od zastávky busu pod kostelíkem u blízké keše (kde jsem si užil DNF) jsem zaširákoval podruhé.
Den tretí - Záver
Vzorec u Bonusu B byl naštestí vecer autory promptne opraven (za což dekuji ), a tak jsem sedl na ranní bus, vyjel na kraj obce a k bonusum polookružne kolem lesa dostopoval. FTF na Bcku bylo jisté, ale u A jsem trošku cekal toho Šumperáka, který byl zalogovaný snad v celé hlave. No nakonec tam nebyl, takže jsem mel tu cest najít i všechny Bonusy jako první. Odsud už nezbývalo, než vyrazit pro zlatý hreb celé série - Superbonus. Po vypocítání jsem si zase rekl, že autori moc na peší prípady jako já, moc nemysleli a znovu jsem vyrazil stopem. Pán s dodávkou rozvážející náhradní díly po místních servisech me tady cestou protáhl nekolika vesnickami, kam jsem opravdu necekal, že se podívám, ale apson jsem videl Slezskou Hartu i s výkladem. Za chvíli jsme ale byli tam, kde jsem potreboval, a tak prišel Moment M. Výhled více než stylový, ale ten barel, ten to proste prebil. Keška je parádne provedená a je více než dustojným vyvrcholením celé série. Ucinil jsem tedy prvozápis, vzal si jedno památecní CWGcko a vložil Travel Bug privezený z Budapešti.
Odsud jsem se (opet stopem ) vrátil dosbírat zbytek série. Cestou od silnice k lesu volal Motovidla, že se blíží, tak jestli dáme ješte nejaké keše spolecne. Ješte jednou jsme si tedy zakešovali spolecne asi sedm kousku na východe, které nám obema chybely, a pak jsme pokracovali dál každý svým smerem do oblastí, kde jsme to meli neodlovené. Takže Franto, taky ješte jednou zdravím.
Zbylých tricet keší už odsejpalo docela dobre a vypadalo to, že to dnes stihnu do tmy dokoncit. Jediným problémem celé jinak parádne povedené žáby byla ta zamerení. No a protože mi než napsat, že by bylo dobré, aby ty keše nekdo premeril, pripadalo lepší je rovnou správne zamerit sám, tak (krome FTF huntu, kdy na to nebyl cas) jsem si dal tu práci a zameroval 62kou všechny keše, co byly mimo o víc jak 9 metru anebo takové, které byly v clenitém terénu, kde bylo nepresné zamerení taky problematické. Poslední den jsem prišel v jihovýchodní noze do lokality, kde ta presnost byla nejhorší, a tak postup nebyl zase tak rychlý. A tak jsem se na tretí keši pred koncem, když už pricházelo setmení, dokonale zasekl na žábe 118. Po chvíli hledání a uplném setmení jsem si precetl logy o 30 metrech mimo. Navíc mi pres den volalo nejak hrozne lidí, takže pri pokusu nacíst fotohint se odporoucel i mobil, a tak jsem tuhle keš hledal za svitu baterky jen podle té vzdálenosti. Obešel jsem tedy pomalu kolecko po této vzdálenosti – obvod je asi 100 metru, plus cikcak postup celkem asi 200 metru – ale keš jsem nikde nenašel. Tak jsem si v beznadeji sedl na udávaných souradnicích, vyndal z batohu dve sušenky, aby me z toho dostaly, naládoval do baterky ty vcera nabité baterie, nahodil jsem 630 lumenu a vyrazil na druhý pokus v protismeru. Když jsem po skoro obkroužení druhého kola keš skutecne pod nahnutým parezem našel, ani jsem tomu už skoro nemohl uverit. Preci jen hodina casu a nachozený pulkilometr pri dohledávání keše mluví o zamerení trochu své. Tak jsem zameril i tuhle, vyrazil z lesa na poslední dve krabicky, které už byly v pohode, a ve 20:05 jsem uvnitr posedu zalogoval poslední žabí keš tohoto vandru, neboli FTHTFS – First to have the frog smiling.

infoA Mystery Cache is the “catch-all” of cache types, this form of cache can involve complicated puzzles you will first need to solve to determine the coordinates. The only commonality of this cache type is that the coordinates listed are not of the actual cache location but a general reference point, such as a nearby parking location. Due to the increasing creativity of geocaching this becomes the staging ground for new and unique challenges.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page