Skip to Content

View Geocache Log

Found it nimir found Campanula

Sunday, 07 August 2016Moravskoslezský kraj, Czechia


Tak tohle byl opravdu zážitek!!! První pokus o odlov proběhl někdy před pěti lety, když jsem byl s geocachingem tak light seznámen ve Slovinsku. To jsem tehdy ještě moc zkušeností neměl s multinkami a mysterkami, a tak se to tedy ani nemohlo povést.
A tak se to povedlo až na vlastně třetí návštěvu. Popravdě k lovu keše jsme se sice dostali až tentokrát, takže vlastně prakticky napoprvé, ale teoreticky jsem tu byl už třikrát něco hledat.
Moc se mi líbí keše, kde se musí pracovat s terénem, hledat něco v mapě a v terénu podle nejistých vodítek... Zkrátka něco jiného kde stačí trochu pozornosti, selského rozumu a práce s mapou v terénu, a ne jen tupě luštit složité šifry kdy stejně většina je jen výplod kačera co opilý přišel domů, o něčem se mu zdálo a ráno z toho udělal šifru na D5. Zkrátka tato keš se mi moc líbila, jak provedením, tak umístěním finálky, a proto ode mě zaslouženě dostává FP.

O čem bych se ale chtěl hlavně zmínit, byla naše návštěva k nalezení této keše před dvěma týdny při příležitosti Slavností lapků z Drakova. V sobotu po skončení většiny atrakcí a akcí, jsme se vydali až sem, zkusit keš brutnout, nebo najít nějaké to vodítko v terénu. Měl jsem přesně vytipované dvě místa, které chceme rozhodně k odlovení keše navštívit, a pak taky předtuchu podle atributů kde asi nakonec bude finálka. Jak jsme dnes zjistili, všechny tipy a předtuchy byly správné! Nicméně tehdy, jsme od tábora šli směrem k prvnímu předpokládanému místu, a já uviděl krásnou skálu. A to mi nedalo, a já ji šel prozkoumat. Ovšem, to byla chyba, nebo naopak štěstí. Našel jsem něco, co zde ukryli minimálně před 70ti lety. Nejdříve jsem pod vrstvou listí uviděl podezřele umístěné velké kameny. Že to nebude žádná keš mi bylo hned jasné, ale zvídavost mi nedala a odsunul jsem je, a uviděl ještě podezřelejší lepenku. Pod ní dřevěná bedna. Vzal jsem ji, že ji vytáhnu, a jak jsem zabral, najednou jsem seděl na prdeli zasypaný náboji, šulky střelného prachu, zrezivělými puškami, zápalnými šňůrami... v tom šoku jsem jen zakřičel na Irisátko "okamžitě běž za tu skálu co nejdál ode mě a skrč se!" Po nějaké chvíli jsem se rozhlédl pořádně a uviděl co všechno okolo mě a na mě leží a usoudil jsem, že pokud mě ta prdel na kterou jsem spadl bolí, tak jsem ještě mezi živými, takže bezprostřední nebezpečí nehrozí. Zhodnotili jsme situaci, prohlédli místo ještě jednou a pořádně, a pak jsme šli na signál zavolat Policii ČR. Ještě jsme upozornili vedoucí v táboře, ať hlídku pošlou za námi na skálu a děcka ať nám tam nepouští. Nakonec přijela hlídka, z nálezu byli docela v šoku, a ihned volali pyrotechnika. Nejvíc v šoku ale asi byli vedoucí tábora, protože tento nález byl ve skále 100 metrů nad táborem! Ve skále, kam si s dětma chodí hrát, kde dělají hry, stezky odvahy, a podobně! No zkrátka byli rádi, že jsme to našli my! Že jim tam děcka nelítaly vzduchem!
!!!video z nálezu zde!!!
youtube verze bez zvuku

Dnes už to byla pohodička a já už raději nestrkal rypák nikde jinde, než jsem měl, a všechny vodítka a nakonec i keš jsme lehce nalezli.

Díkeš za keš. Za netradiční zážitek a pěkná místa.
Děkuji ownerovi, že si dal tu práci a založil ji, ukázal mi toto místo, a obohatil mě o nové zážitky.
A díky tomu se stal z tohoto obyčejného dne, den neobyčejný.
I love geocaching!

IN/OUT nic / nic
Odloveno společně s: - Irisátko,


Odloveno pomocí mobilního přístroje: Lenovo P70-A s operačním systémem: Android 4.4.4 a aplikací: c:geo s offline mapami: Open Street Map


Lepší kvalita, než-li kvantita!
Geocaching je zábava, pro vyplnění volného času. Jakmile hledáte volný čas pro zábavu, už to není zábava, ale posedlost!
Geocaching není soutěž! V momentě kdy se tak stane, je třeba skončit!


infoA Mystery Cache is the “catch-all” of cache types, this form of cache can involve complicated puzzles you will first need to solve to determine the coordinates. The only commonality of this cache type is that the coordinates listed are not of the actual cache location but a general reference point, such as a nearby parking location. Due to the increasing creativity of geocaching this becomes the staging ground for new and unique challenges.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page