Skip to Content

View Geocache Log

Found it dr.vota found GC1D71D

Monday, August 10, 2009Romania

09:30 (CEST) co {FTF}
Found on way from the event GC1P5HH Transilvania GeoQuest, Pardubice-geoteam: Dragon Riders, Habbillnss, Cislice and me, from Czech Republic.
The our most valuable FTF in Romania. The way it was not easy.
Thanks fo the cache on beautifull place, nice vew.

Naše nejcennejší FTF v Rumunsku, i když ne první FTF tady.
Cesta k nemu nebyla lehká a stála nás dost nervu Po noclehu nedaleko, u rumunské silnice 2. trídy, jsme se vydali skrz rumunskou vesnici nahoru na kopec. To když nás vrátil nejaký voják od závory, že dál je vojenský prostor. Takže vesnicí jinam. Hned za vesnicí se ale doposud prijatelná cesta zmenila na rigol-rigol-rigol... zkusili jsme to radeji po louce, asi 500m to bylo o trochu lepší, aspon se nám to zdálo lepší. Tam nekde zacal Dragon Riders hlásit, že máme už jen celkem málo benzínu. Jako by nestacilo, že jedeme na té rezervní gume, co jsme menili ješte vecer v Sighisoare. Zacínalo to vypadat dost zajímave. V pustine, bez porádné cesty, ke keši ješte asi 2km - nahoru. Po louce jsme dojeli na križovatku, kde pokracovala dál necekane dobrá cesta. Nekde v pulce cesty jsme narazili na závoru, ale byla jen na kus omotaného drátu, takže v pohode.
Dojeli jsme na té dobré ceste až nahoru, nejakých 200m od finálky, a zbytek došli pešky. Už bez potíží. Dokonce jsme potkali stožár s rumunskou vlajkou - asi sem obcas nekdo zajde. Samotný hrad byl opuštený, spíš trosky, a dokonce na nás z kvalitní krabicky vykoukl prázdný logbook. Takže naše nejisté ocekávání se naplnilo, jsme tady první po více než roce od založení.
Abychom se nenudili, ješte jsme si požitek zkvalitnili rozborkou pochroumaného fotoaparátu - Habbillnss predvádel v polních podmínkách. Chvíli jsme uvažovali, že tam ty díly nechám jako bonus pro další nálezce, ale preci jen se vezly domu s námi.
Pokochali jsme se vyhlídkou do kraje a zacali premítat, jestli dojedeme na zbytky benzínu zase nekam do civilizace.
Puvodní nápad jet bez motoru Dragon rychle opustil, když si zkusil šlápnout na brzdy bez posilovace - ty kilometry serpentin dolu by to nešlo. Takže nastartovat a se svítící kontrolkou na neutrál dolu po té lepší ceste až k louce. Cestou Habbillnss za jízdy otevíral znovu tu závoru... Zkusili jsme tu cestu rigol-rigol-rigol, kterou jsme puvodne pri ceste nahoru zamítli, a kupodivu nebyla tak hrozná. Jen posledních 10-20m pred vesnicí to bylo kritické, ale zvládli jsme to. A benzín ješte byl.
Dojeli jsme až k Brasovu, kde jsme nechali spravit píchlou gumu a vymenit kola zpátky, poobedvali, a natankovali zase plnou nádrž. V pohode

This entry was edited by dr.vota on Monday, 10 September 2012 at 22:07:45 UTC.

Cetatea Crizbav 01 FTF!

Additional Images Additional Images

Cetatea Crizbav 01 FTF! Cetatea Crizbav 01 FTF!

Cetatea Crizbav 02 Cetatea Crizbav 02

Cetatea Crizbav 03 Cetatea Crizbav 03

Cetatea Crizbav 04 Cetatea Crizbav 04

Cetatea Crizbav 05 Cetatea Crizbav 05

Cetatea Crizbav 06 Cetatea Crizbav 06

Cetatea Crizbav 07 Cetatea Crizbav 07

Cetatea Crizbav 08 Cetatea Crizbav 08

Cetatea Crizbav 09 Cetatea Crizbav 09

Cetatea Crizbav 10 Cetatea Crizbav 10

Cetatea Crizbav 11 Cetatea Crizbav 11

Cetatea Crizbav 12 Cetatea Crizbav 12

Cetatea Crizbav 13 Cetatea Crizbav 13

Cetatea Crizbav 14 Cetatea Crizbav 14

Cetatea Crizbav 15 Cetatea Crizbav 15

Cetatea Crizbav 16 Cetatea Crizbav 16

Cetatea Crizbav 17 Cetatea Crizbav 17

Cetatea Crizbav 18 Cetatea Crizbav 18

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page