Skip to Content

View Geocache Log

Found it MikolasAles found Horolezecka - Strazce

Friday, March 19, 2010Středočeský kraj, Czechia

Nejsem geokešr, ale abych vám sem mohl dát tuto poznámku musel jsem se zaregistrovat.
Vážení,
pri výkonu horolezecké cinnosti se mi podarilo NÁHODOU NAJÍT tuto geokešku, jelikož jsem lezl a cestu tahal po vlastním, musel jsem se jednou rukou držet a nemohl to tudíž prozkoumat, tedy jsem si to strcil do kapsy a zkoumal až na vrcholu, zapadalo slunce, byla dosti zima a již nebyl cas jí tam vrátit, ucinil jsem tak teprve nedávno.
Pokud správne chápu ideu geokešingu, tak ta je taková, že máte pouze souradnice a ne polopatický návod, jak jí najít. Tedy, jelikož nejsem geokešr a neznám vaše pravidílka a i kdyby, tak mi jsou naprosto ukradená, rozhodl jsem se z "hledání", ucinit opravdu hledání, takže tato keška JE na Strážci údolí, ALE JIŽ NENÍ V SZ SPÁRE!
ted to myslím bude opravdu dobrodružné a dle ideálu geokešinku:)

Mužete být rádi, že jsem jí tam vubec vrátil a nenechal si jí doma jako trofej, že jsem našel neco, co jiní truhlíci musí hledat s drahým prístrojem.

Když už sem píšu rád bych vyjádril svuj názor na geokešink: Myslím, že je to UBOHOST! Je ubohé, že k tomu, aby jste vyšli do prírody, slanovali, nebo dokonce lezli potrebujete takovu trapnou berlicku v podobe nesmírne drahé krabicky, která u nás, krom motoristu a profesionálu(prírodovedcu a pod.) v podstate nemá opodstatnení, naopak mi to prijde dosti smešné až trapné, behat po ceských luzích a hájích s GPSkou, do prírody chodím casto, ci jezdím na kole a vždy mi bohate stacila mapa!
Meli byste se nad sebou zamyslet, co je s vámi v špatne, že ke kontaktu s prírodou potrebujute nikoli niterné, ale vnejší duvody, krabicku, web na kterém na sebe machrujete kolik už jste jich našli, píšete jak to bylo drsné a já nevím, co ješte a hlavne, když na tom webu popíráte zákládní ideu a dáváte si sem návody, jak se k tomu dostat(souradnice by meli stacit, ne? co je to, sakra za dobrodružství!). Také bych chtel ríct, že geokešink, predevším u nás, jest vrchol konzumu. GPSka je drahá záležitost a jak jsem již rekl, u nás v podstate k nicemu. Utratit zbytecne x tisíc, aby jste se pak mohli honit kvuli nicemu po lesích... a pak si o tom psát na webu, ale to už se opakuji. Doufám, že jste to s tím konzumem pochopili.

Oblast Tichého Údolí je nejakým zpusobem zákonem chránena-je to PR a všech takovýchto lokalitách je horolezecká cinnost(tedy i slanování) podmíneno clenstvím v CHS, UIAA, ci Alpenvereinu, nechci vás podcenovat, ale myslím, že vetšina z vás v žádné takové organizaci není, takže na tech skalách nemá, co delat:)

Ale je stále lepší, že chodíte ven, než abyste sedeli doma koukali na televizi, proto jsem to tam ostatne vrátil.

Doufám, že ten kdo jí první najde, to nepokazí a nechá jí, kde je a hlavne to sem nebude psát:)

A také doufám, že se zamyslíte zda potrebujete pro kontakt s prírodou takovou trapnou berlicku a zhýralost moderní doby!

[This entry was edited by MikolasAles on Friday, March 19, 2010 at 1:09:56 PM.]

infoThis is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book. Normally you'll find a tupperware container, ammo box, or bucket filled with goodies, or smaller container ("micro cache") too small to contain items except for a log book. The coordinates listed on the traditional cache page is the exact location for the cache.
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page