Skip to Content

View Geocache Log

Found it Mi-Lu-Ji found Sibenicni vrch STOD

Wednesday, 17 June 2015Plzeňský kraj, Czechia

omlouvám se za opožděný log, ale nějak stávkuje připojení ke kompu :((((


Tuhle kešku jsme si vybrali jako rychlou drive inku cestou domů. Geovozidlem jsem zajel přímo k ceduli a začal studovat odpovědi. geomanželka se zatím vydala do kopce se synátorem :) Když jsem v poklidu dokouřil doutníčet, tak se akorát vrátili a mohli jsme pokračovat domů. Každopádně v okolí panoval klid a byla to "taková tečka za tím naším případem" :)))))
Každopádně děkuji za rychlou kešku. Chvilku jsem váhal, jestli dát bodík, ale ten všudypřítomný klid je jasná indicie k udělení fejvritu :))))


in - nic, favorite bod
out - nic

infoAn Earthcache is an educational form of a virtual cache. The reward for these caches is learning more about the planet on which we live - its landscapes, its geology or the minerals and fossils that are found there. Many Earthcaches are in National Parks. Some are multi-cache in form, and some have a physical log book located in or close to a Visitor Center. Earthcaches are developed in association with the Geological Society of America. For more information go to http://www.geosociety.org/earthcache/
Visit Another Listing:

Advertising with Us

Return to the Top of the Page